Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Tuxik

Stran: [1] 2 3 ... 99
1
Hardware / Re:Má smysl používat zálohovací pásky?
« kdy: 08. 09. 2017, 20:43:34 »
Tak tato debata o taru je celkem bezpředmětná... tar je udělanej přesně pro potřeby pásek (Tape ARchiver) a pásky jsou už x desítek let pořád stejný.

2
Software / Re:Ako na SAP?
« kdy: 08. 09. 2017, 20:39:10 »

Hele, ono to není zase tak strašný. Když je dobře navrženej landscape, tak se maximálně natáhne nasazení do produkce a rozbije se jenom vývoj. Když semtam něco proklouzne do produkce, tak to většinou není zase tak zásadní. Navíc se stejně většinou rozbíjí custom věci a to mě na bázi zase tak moc nezajímá, to je problém vývojářů :D Jinak když se to bere s humorem, S/4 je fakt srandovní (dukud je jen testovací) :D Hana je taky bezva, Větší aktualizace co týden, semtam to spadne a nejde to za boha zvednout. Většinu věcí, co řešíme, tak asi nikdo neřešil, protože na portále nic není, případně je tam sice na první pohled to samý, ale řešení, který jednomu pomůže, u druhýho nefunguje, support je totálně vedle, testovací systémy jsou jim u řitě (ostatně poslední dobou kašlou i na produktivní R3ku)...
Celý to má jednu obrovskou výhodu. Tím, že se v tom člověk věčně hrabe a pokaždé se rozbije něco jinýho, tak proniká do věcí, který by ho nikdy nenapadlo zkoumat. A to je ta pravá zábava, žádná opičárna, skutečná diagnostika a řešení pokaždé něčeho jiného :)

3
Software / Re:Ako na SAP?
« kdy: 08. 09. 2017, 19:33:51 »
ale s tou obrovskou komplexností se ještě nedotáhne jedna věc a už se zase opouští a přechází k něčemu jinému. Aktuálně je to Fiori, HTML5.. a pak DB Hana - to je kapitola sama pro sebe, pro administraci jsou tři nástroje a každý umí něco... S/4 Hana je momentálně strašnej slepenec starýho s novým...

Takže se Sapové schizma ještě prohlubuje?
No tak to potěš koště!  :o
Info z posledního Techedu - ABAP ani Java tam snad vůbec nezaznělo, všechno dlaždičkovatý, aplikační logika se má snad odstěhovat do databáze, přes jakýsi nový rozhraní (naštěstí jsem zapoměl, jak mu říkají) přeblitý přes javascript a HTML5 do prohlížeče. V praxi to víceméně stejně znamená, že ABAP a Java tu budou dalších minimálně 20 let a k tomu se přidají nový ptákárny. Jinak směr má být asi víceméně takovej, aby se programování uvedlo do stavu, že nebudou potřeba super sapí odborníci za těžký prachy, ale zvládne to jakákoliv cvičená opice, která právě dodělala zvláštní školu a zvládla v JS Hello world.
Co se týče S/4, tak původně to měl být "jeden systém na všechno", ale vypadá to, že se to stejně zase rozpadne na samostatný ERP, CRM, PI atd. Jinak vůbec nechápu, jak může někdo S/4 produktivně používat, protože se to mění a rozbíjí pod rukama takovým způsobem, že to ani sapí indové na supportu nedokážou pobrat.
Uvidíme, zatím mě to baví, jestli na S/4 přejdeme dřív jak za pár let, jdu si to hodit :D

4
Hardware / Re:Má smysl používat zálohovací pásky?
« kdy: 08. 09. 2017, 13:29:53 »
Ono co tu ještě snad nikdo nezmínil, tak je spolehlivost pásek. Při vhodném skladování jsou na tom momentálně snad nejlépe (minimálně z finančně dostupných technologií). Pokud zálohujete logy z DB a další data v celkových řádech PB a potřebujete mít určitou historii, v podstatě neexistuje jiná použitelná technologie.

5
Software / Re:Ako na SAP?
« kdy: 08. 09. 2017, 13:20:05 »
Musím uznat, že příspěvek pana Milfause mě velmi pobavil. Konečně bych se ale chtěl dozvědět od někoho dalšího, kdo to zažil, kolik je na tom pravdy, protože nějak nemůžu uvěřit, že by něco tak rozporuplného mohlo existovat, aniž by se to samo neanihilovalo.
Problém SAPu spočívá především v tom, že posledních pár let začal ve velkým implementovat módní trendy. To samo o sobě není taková katastrofa, ale s tou obrovskou komplexností se ještě nedotáhne jedna věc a už se zase opouští a přechází k něčemu jinému. Aktuálně je to Fiori, HTML5.. a pak DB Hana - to je kapitola sama pro sebe, pro administraci jsou tři nástroje a každý umí něco... S/4 Hana je momentálně strašnej slepenec starýho s novým...
Celkově je to opravdu jen pro velmi klidné jedince, nervák musí do týdne zákonitě podpálit serverovnu a spáchat rituální sebevraždu :D

6
Hardware / Re:Zamklý SSD disk
« kdy: 29. 08. 2017, 06:02:50 »
A můžeme poprosit, jestli se zadařilo, tak jak? Jako dědictví fóra pro příští generace ;)

7
Hardware / Re:Zamklý SSD disk
« kdy: 28. 08. 2017, 18:34:28 »
Nastartuj nějaký Linux (klidně nějaký lajvko) a postni výstup
Kód: [Vybrat]
hdparm -I /dev/sdXkde /dev/sdX nahradíš samozřejmě správným diskem.

8
Studium a uplatnění / Re:Oplatia sa certifikaty?
« kdy: 23. 08. 2017, 12:43:46 »
Почему горилла смачивала яйцо в моем супе?
Потому что вы лопата

9
Sítě / Re:Nefunkční FTP v síti
« kdy: 22. 08. 2017, 20:26:24 »
Potrebujes (mimo jine) nacist modul jadra nf_conntrack_ftp

10
Hardware / Re:Stavba domácího serveru
« kdy: 15. 08. 2017, 11:57:54 »
Mimochodem, NL SASům bych se vyhnul. Je to obyčejný SATA disk se SASovým rozhraním, které sice má drobné výhody, ale nic zásadního. Výkon bude dost podobný jako SATA (lepší v řádech jednotek procent), spolehlivost je jako u SATA disků a cena o dost vyšší.

11
Vývoj / Re:AWK - CSV Parsing
« kdy: 14. 08. 2017, 14:45:37 »
Zvláštní...

Kód: [Vybrat]
# awk -F";" '{print $1":"$2":"$3}' test.csv
sloupec1 s mezerami:sloupec2:Sloupec3 s mezerami

mně to normálně funguje...

Kód: [Vybrat]
# awk --version
GNU Awk 4.1.0, API: 1.0

12
Distribuce / Re:Distro pro dítě na starý netbook
« kdy: 14. 08. 2017, 09:38:56 »
Je třeba to vzít jako výzvu. Já dal dceři (necelých 5 let) ještě větší šunt, hraje si na tom s Bramborovým chlapíkem, Tuxpaintem atd... Má na tom Gentoo, Plasmu 5, rozcházel jsem kvůli tomu distribuovanou kompilaci, je to celkem svižný (pokud zrovna neklikne 50x na firefox).

13
Vývoj / Re:Multithreading projekt/příklad
« kdy: 12. 08. 2017, 05:58:09 »
Zkus paralelně generovat Mandelbrotovu množinu.
tak to ani neviem co je :/
https://cs.wikipedia.org/wiki/Mandelbrotova_mno%C5%BEina
pro paralelizaci velmi dobrý kandidát, můžeš si hrát s barvičkama, prozkoumat údolí mořských koníků, najdeš zde geometrické i "přírodní" onrazce... je to k ničemu, ale přitom krásný a fascinující.

14
Ale no tak... novináři a finančák by hrozili v případě, že by mě arbo podvedl, obral, rozšlapal hračky, znásilnil a namazanýho asfaltem a posypanýho peřím nechal uprostřed nějakýho města přivázanýho k lampě. Nestalo se nic z toho, takže k tomu opravdu nemám důvod. Spíš mě zaujala ta urputná obrana s pochybnými argumenty a doufám, že přátelský pokec poněkud uklidní celou situaci. Ono na písmenkách se to totiž poznává blbě, ale osobně si člověk může alespoň udělat obrázek o tom, jestli se jedná o skutečné nadšení pro věc, nebo jen marketing. A k čemu mně to bude? No vlastně nevím.

15
...a když ho hodím do vody, tak nechce plavat a nejhorší je, že i když šlapu do pedálů co to dá, tak mě všechna auta předjíždějí :D
Jo... pedály... na ty jsem zapomněl, po jejich odmontování to pořádně nejezdí ani po zemi... co s tím? Vracet je nechci, až to naučím lítat, nebylo by to dost aerodynamický... :D

Stran: [1] 2 3 ... 99