Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - xHire

Stran: [1]
1
Hardware / Re:Tuxedo nebo System76
« kdy: 02. 10. 2021, 21:33:30 »
Mám Tuxedo (zmíněný InfinityBook Pro 14 v5) a znovu už bych si od nich nic nekoupil. Po půl roce mi začal blikat displej (nějakým způsobem vadný kabel), takže jsem reklamoval. To by až takový problém nebyl. Člověk i dostane předplacený štítek, který jen vytiskne a nalepí na krabici a donese na poštu. Problémy nastaly pak. Ta firma je jeden velký bordel. Notebook se mi vracel z reklamace 2 měsíce, protože se mnou absolutně nekomunikovali, ignorovali velké červené výzvy v průvodním protokolu, ať na balík uvedou moje telefonní číslo, a na podpoře se strašně divili, že mi nikdo od nich neodpověděl na můj e-mail, kde jsem je žádal o sledovací kód balíku, takže se jim notebook vrátil zpátky. Nutno říct, že když ho poslali znovu (a navzdory dalším prosbám opět bez telefonu), tak mi opět žádný kód neposlali a musel jsem je marně urgovat neustále dokola. Naprosto zoufalé. K notebooku nebyl přiložený žádný protokol s informací, co na něm vlastně udělali.

Propadlé tlačítko touchpadu opravit odmítli. Měl jsem jim ho omlátit o hlavu v moment, kdy notebook přišel.

A to nemluvím o tom, že namísto problémů s displejem (který je OK) se notebook nezačne sám nabíjet, i když by měl, totéž když je vypnutý. Když ho uspím a probudím, tak nenaběhne zvukovka, místo restartu se vypne, místo vypnutí zůstane běžet. Žádný z těchto problémů před reklamací neexistoval. Netuším, co s tím dělali. Tuxedo tohle odmítá řešit, prý ať si přeinstaluju systém (upřímně, pochybuji, že to u mého Gentoo bude mít jakýkoli vliv – před odesláním na reklamaci jsem vyndal disk, po vrácení jsem ho tam dal zpátky – přesně 0 změn v systému).

K tomu všemu přičtěme, že ten notebook na člověka řve ČÍNA od okamžiku, kdy vidí krabici, po okamžik, kdy vidí notebook. Jistě, každý notebook bude mít svoje mouchy, do málokterého člověk narve 64 GB paměti, ale prostě Tuxedo ne.

Nicméně pokud by o ten můj někdo měl zájem, můžete mi napsat. ^_^

2
Odkladiště / Re:Bitcoin
« kdy: 13. 11. 2012, 15:50:41 »
a tam su zbytocne poplatky ... skor ma zauima ked zacnem v BITcoinoch zarabat, ze poviem klientom ze mozu platit aj v nich ... kde ich potom miniem bez platenia?

Poplatky -- ty ti zpravidla účtuje i banka, že. Nicméně můžeš směnit na bitcoin-otc.com s někým konkrétním za dohodnutý kurz, případně s někým osobně na localbitcoins.com. Co se ti vyplatí víc, zda směna na burze s nějakým poplatkem či směna s konkrétní osobou "bez poplatku", si musíš spočítat sám. Je jasné, že může být problém najít v daném čase někoho, kdo bude ochoten směnit za tebou přijatelných podmínek -- v tom je výhoda burz, že hnedka vidíš (např. na bitcoincharts.com), jak to na trhu vypadá, za kolik tam můžeš nakoupit/prodat. Samozřejmě musíš počítat se SEPA platbou (nevím o žádné slovenské burze).

Stran: [1]