Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - drk22

Stran: [1] 2
1
Sítě / Re:Napadený Mikrotik (klientská jednotka) ISP
« kdy: 07. 06. 2021, 13:38:29 »
Před mnoha a mnoha lety jsem na podobně fungujícího ISP taky narazil. Když odmítli cokoli řešit, tak jsem si našel jiného lepšího a kupodivu i o dost levnějšího a jim poslal výpověď/ukončení smlouvy. Najednou pak chtěli začít hledat řešení to už ale nechtěl já...

2
Software / Re:SW licence Autodesk
« kdy: 02. 06. 2020, 21:48:04 »
Licenci rozhodně dále prodat lze. Pokud máte informace o těch "dalších" rozsudcích SDEU které by dokládaly opak tak sem s nimi všichni se rádi poučíme.... Jinak většina toho čím operujete je klasické slovíčkaření. Koupením dle mne nabýváte vlastnoictví naprosto čehokoli. Nejpvtipnější je tvrdit že licenci nekupujete a pak k tomu že faktura nahrazuje kupní smluvu :0)))

3
Software / Re:SW licence Autodesk
« kdy: 31. 05. 2020, 22:40:48 »
Asi klasický postup licenci mám doloženo třeba kupní smlouvou.

Licenci kupní smlouvou asi opravdu ne, licenci nekupujete (nepatří Vám), ale platíte za její udělení.
Dokladem o zaplacení můžete prokazovat, že Vám byla udělena.
To, co je v licenci musíte doložit licenčním smlouvou (buďto oboustranně podepsanou, nebo ofertou).

SW nekupujete (obvykle) ale pokud je mi známo licenci ano.  Navíc jak by pak šlo vysvětlit, že většinu licencí lze prodat dále... Licence je udělení práva k užívání něčeho. Zaplatit za udělení udělení je nelogická blbost. A čím jiným bych doložil že jsem licenci legálně nabyl než kupní smlouvou, pokud to tedy není nějaký GPL sw.

4
Software / Re:SW licence Autodesk
« kdy: 31. 05. 2020, 21:32:43 »
Nechapu co resis koupil sis casove neomezenou licenci a pokud budes muset preinstalovat a software nepujde aktivovat protoze vyrobce vypnul licencni servery tak si toho inventora cracku a nic dalsiho neresim. Mas neomezenoui licenci tak neudelas nic spatneho a kvuli tomu te nebude vyrobce nikdy soudit.

Opravdu bych chtel nekdy resit tyhle velke problemy ktere tady resite na 4 stranach.
Asi klasický postup licenci mám doloženo třeba kupní smlouvou.
Prostředek určený k ochraně proti neoprávněnému použití rovněž neobcházím, neb ten v tuto chvíli již neexistuje, vypnul ho sám poskytovatel licence...

5
Windows a jiné systémy / Re:Licence pro Windows 10
« kdy: 22. 01. 2020, 21:35:30 »
"Nezapomeňte na to, že jste to Vy, kdo se dovolává platnosti smlouvy - proto taky prokazujete TOTO tvrzení."

Není pravda nejprve musí ten kdo podává žalobu podat "důkazy" jinak vůbec žádný soud nebude, sám jste to napsal...

"najdou u Vás kupu SW, ale zjistí se, že není legální, protože jste ho koupil od někoho, kdo Vás podvedl"

Nesmysl to od koho jsem co koupil nijak neurčuje nakolik je co legální a mimochodem v mém počítači nemá co kdo pohledávat.

6
Windows a jiné systémy / Re:Licence pro Windows 10
« kdy: 22. 01. 2020, 17:53:42 »
Opět dost nesmyslná tvrzení..
1. Pokud však soud žalobu přijme, bude na žalovaném, aby prokazoval, že licenci k užití díla má udělenou.
To není pravda v podstatě mu stačí tvrzení že věc zakoupil na internetu s funkčním klíčem (jako důkaz může sloužit spouta věcí klidně i svědectví) a žalující musí prokázat opak (například pokud by používal crack, či se jednalo o klíč stále patřící někomu jinému).
A to ani nemluvím že popíráte vlastní tvrzení že on nemusí dokázat viz "Svoje tvrzení musí podepřít důkazy"!
2. Příkladem z běžného života je kontrola jízdenek v MHD. Kontrolor má právo požadovat předložení jízdního dokladu (analogicky autor má právo požadovat prokázání licence - práva k užívání díla).
Nesmyslná analogie. Autor nemá právo prohledávat lidem PC a vyžadovat potvrzení o licenci, kontrolor taky jen zkontroluje lístek a rozhodně nebude chtít po každém účtenku kde ji koupil.... Práce kontrolora jde naopak srovnat s aktivací klíče we windows.

7
Windows a jiné systémy / Re:Licence pro Windows 10
« kdy: 19. 01. 2020, 20:30:23 »
Můžete kličkovat jak chcete. Faktem prostě je že v tom zákoně nikde není ani slovo o tom, že máte povinnost něco doložit.
MS může tak maximálně odmítnout podporu pokud po nich budete něco chtít a nedoložíte nabytí, ale to že u sebe nemáte účetní doklad není důkazem, že ten program užíváte nelegálně. Ne nadarmo se u nových aplikací snaží přiřadit každou licenci ke kenkrétnímu člověku/účtu u nich.
Mohou v EULA výmýšlet podmínky které nepovolují prodej další osobě, EU ale soud stejně jasně rozhodl že člověk má právo prodat nepoužívanou licenci dál.

8
Windows a jiné systémy / Re:Licence pro Windows 10
« kdy: 15. 01. 2020, 18:19:43 »
Přečtěte si to ještě jednou tam nikde není ani slovo o tom že máte povinnost něco někomu dokládat. Je tam jen právo autora se něčeho dožadovat.
A mimochodem pokud cokoliv v "licenci" v rozporu se zákonem je to neplatné.

9
Windows a jiné systémy / Re:Licence pro Windows 10
« kdy: 07. 01. 2020, 22:47:49 »
Ne nikdo rozhodně nemusí nikomu nic dokládat...

Na to si snad možná přečtěte § 40 autorského zákona.
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-121#cast1-hlava1-dil5

Možná by jste si ho měl přečíst vy, a přesvědčit se, že rozhodně žádnou povinost uživatele něco "prokazovat" nikde nijak nestanovuje... 

10
Proč vlastně lidem vadí že by měli přijít o podporu systému výrobcem, když 90% z nich ji nikdy nevyužije?


Pevně doufám, že to není situace kterou řeší oněch zmiňovaných 90 % lidí.
Pominu nesmyslné míchání hrušek s jabkama, tj 90% lidí co neřeší updaty ani podporu, prohozených s blbnutím w10 na  "starém" HW.
A řeknu jen toto. Bavíme se o starém pomalém hw, tam fakt nebude nikdo řešit že nový SW v tom jakože "nikdo" netestuje... A první co zjistím u lidí co jsou vždy vystrašení z končících windows je, že updaty jejich počítač vídá jen tehdy když tam přijde nědo pomoci řešit nějaký problém...

11
Windows a jiné systémy / Re:Licence pro Windows 10
« kdy: 06. 01. 2020, 20:11:33 »
Ne nikdo rozhodně nemusí nikomu nic dokládat...
Žádné formální porušování v EU nemůže nastat (části EULA které jsou v rozporu s EU právem nemá žádný vliv jsou tu neplatné).
A rozhodně si nikdo nemusí nechávat ani doklady ani žádné štítky. Je sice fajn je mít pokud budu chtí po někom z MS pomoc ale z hlediska legálnosti to nemá žádný význam, to že je nemám ani omylem neznamená že používám něco nelegálně (mohu je klidně spálit a furt mám legálně pořízenou licenci).
"Pokud ji nemáte jak prokázat, pak licenci nemáte."
Evidentní lež, vy rozhodně nemusíte nic takového dokazovat, právě proto se bavíme jen hypoteticky protože to ani teoreticky prostě neplatí.
Nějaký doklad potřebuje jen na to, abych prokázal třeba MS že mám nárok na jejich pomoc, to ale s legálností nesouvisí.

12
Proč vlastně lidem vadí že by měli přijít o podporu systému výrobcem, když 90% z nich ji nikdy nevyužije?
Mimochodem zrovna včera jsem řešil další problém s W10. Po jednom z updatů přetala fungovat starší zvukovka creative x-fi. Nechci vidět co to bude dělat na něčem jako jednojádrová NB....

13
Windows a jiné systémy / Re:Licence pro Windows 10
« kdy: 05. 01. 2020, 22:11:51 »
"Hypoteticky (nechme stranou, jestli je to reálné):"

To nejenom že není reálné ale navíc je to logický nesmysl.
Jsou dvě možnosti. Buď vím že daný produktový klíč patří někomu jinému a pak mu w10 neaktivuji, nebo to nevím a pak těžko mohu tvrdit či dokazovat že patří někomu jinému.
Logicky by něco podobného přicházelo do úvahy u přeprodeji licencí (například tam kde licence byly prodány ve velkém a je známo které a komu) a to pokud vím u soudu už skončilo s výsledkem pro uživatele a jeho právo licenci přeprodat dál....

Uživatel navíc není povinen si schovávat žádné doklady o koupi v podstatě stačí jeho prohlášení že to koupil a je opět na druhé straně aby prokázala opak (což nemá jak).

14
Windows a jiné systémy / Re:Licence pro Windows 10
« kdy: 05. 01. 2020, 18:17:52 »
"Důkazní břemeno je na uživateli."
Tohle mi přijde poněkud nesmyslné. Důkazní břemeno bylo vždy na straně toho kdo zpochybní legálnost. A to člověk kterému se ty w10 aktivují asi dělat nebude ne? Nějaké papíry jsou mi ukradené i ta "slavná" bsa pokud někoho obvinila musela dokazovat že má pravdu (což se jí mimochodem nedařilo a místo náhrady škody fofrem opustila republiku....).

15
Prodejce nemá pravdu.
1. Špunty (tj. ta guma na nich) jdou vyměnit (pak by měl jen strhnout cenu téh gumy )
2. Špunty jsou snadno omýt třeba lihem či ipa, nejedná se o kalhotky ani prezervativ či rtěnku!
osobně jsem ale nikdy podobná sluchátka nevracel obvykle jejich cena nebyla tak velká, aby mně to stálo za to...

Stran: [1] 2