Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - katkaWeb

Stran: [1]
1
Hardware / Re:Home Assistant - RPi 4/5, HA Green či notebook HA
« kdy: 11. 02. 2024, 17:16:12 »
ano linux by byl dobra volba, navic jsme oba v rodine s linuxem celkem nezkuseni, hlavne ten laptop je nejakeho buhvi jakeho puvodu, takze jsme meli u koupe bitlocker recovery key ale nepohlidali jsme si blblci bios heslo,takze relativne jedoduse si muzeme ty Win instalovat, ale uz nezmenime jednoduse boot metodu abychom tam dostali jednoduse linux apod....ale to je na jinou diskuzi.

kazdopadne je super zprava, ze tedy dle vasich rad pisete,ze skyconnect by mel fungovat i na windowsech pres VmWare player to poslt primo do virtualky...to asi zkusim, z nemecka conbee neprisel zatim, tak rano zajedu do alzy pro skyconnect.

a jeste lepsi zprava je, ze teda ty brany potreba nejsou potreba. ze to pak na ten receiver (conbee ci sky connect) napojim rovnou. Chteli jsme zacit v malem, takze tu chytra zasuvka jednoho vyrobce (tp link), nejaka zarovka ikea a treba pohybovy senzor, to stejne si zkusit z lidlu a tak.... a nez kupovat vsude brany tak super ze to jde naprimo. diky moc

2
Hardware / Re:Home Assistant - RPi 4/5, HA Green či notebook HA
« kdy: 10. 02. 2024, 10:08:38 »
My chtěli též sky connect a i bychom nemuseli cekat na dodání. Conbee stále nemám kdežto sky connect můžeme zajet do alzy a mít. Co me ale odrazuje je toto

“ Adaptér Home Assistant SkyConnect je kompatibilní s Raspberry Pi a dalšími linuxovými zařízeními s podporou Home Assistant. ”

Já provozují HA na windows pc skrze vietualku. A mám strach zda by to fungovalo. Nevi někdo ?

3
Hardware / Re:Home Assistant - RPi 4/5, HA Green či notebook HA
« kdy: 09. 02. 2024, 16:51:17 »
Už mám nasazeno na virtuálce a Diky všem za rady.

Mohu se ještě zeptat, objednal jsem ten conbee2 na zigbee, chtěla bych z ikea senzory a žárovky chytré. Komunikuji přes zigbee. Je i tak potřeba ta jejich brána, nebo pravé to conbee a HA to zastane?

4
Hardware / Re:Home Assistant - RPi 4/5, HA Green či notebook HA
« kdy: 04. 02. 2024, 19:53:21 »
na HASS OS je leccos lepší volba, nežli RPi. Asi dva roky jsem ho na RPi provozoval a děkuji, už ne. Je to k uzoufání pomalé, několikrát jsem musel řešit obskurnosti, kde nebylo moc jasné jestli je to jen pomalé, chcípe SD karta nebo se zase vyhřál některý z těch pekelných zdrojů. Kancelářské mini PC ( Prodesk 600 G3) udělá mnohem víc parády. Spotřeba je pořád přijatelná a komfort úplně někde jinde.

Takže klidně začít se starým notebookem, na osahání je to víc než pohoda.
diky, a jete pres ten virtual box ci vm ware na windowsech nebo jine reseni?

5
Hardware / Re:Home Assistant - RPi 4/5, HA Green či notebook HA
« kdy: 04. 02. 2024, 12:01:43 »
Dekuji za nazory, zkusim tedy notebook, priznam se Proxmox neznam, ale nasel jsem oficialni image na virtualbox ci vmware workstation s kterymi aspon nejakou zkusenost mam

6
Hardware / Re:Home Assistant - RPi 4/5, HA Green či notebook HA
« kdy: 03. 02. 2024, 21:57:39 »
dekuji Vám Petře. Jestli chápu správně, to stejné je nutné koupit i u rasbperry pi a take u Home Assistant Green co jsem pochopil, je nutne dokoupit SkyConnect jestli spravne chapu? Takze nejak "externe" resit zigbee pro Home Assistanta je potreba vsude, ze?

7
Hardware / Home Assistant - RPi 4/5, HA Green či notebook HA
« kdy: 03. 02. 2024, 19:15:29 »
Dobry den,
prosim zkusenejsi o radu. Zaujala nas serie clanku o home assistant a vidina jednotneho rizeni prvku domacnosti namisto dvaceti ruznych aplikaci a dalsi.

Asi nejsem uplne geek jak nekteri zdejsi, tak premyslim,zda ma cenu investovat do raspberry pi 5 (pripadne 4) ci toho all in one reseni Home Assistant Green a nebo nezvolit proste pouziti cca dva roky stareho notebooku.

Poradi mi nekdo s uvodni volbou? Jsem ten typ co bude googlit a hledat navody, videa a hotove kusy kodu a balicky, nez ze by si neco programoval sam.

Pro notebook mi zatim hraje nulova vstupni investice, elektrina sice bude vetsi, ale i kdyby notebook bral  treba 1000 kc rocne (mame FVE a baterky, takze leto to bude vesmes zdarma), tak to jsou treba 4 roky provozu oproti cene raspbery pi a prislusenstvi.

Ale zase mi treba neco unika a nerad bych uplne sel metodou pokus omyl, kdy slozite a dlouze neco nastavim a nasledne zjistim ze to byla spatna volba. Proto bychom radi poprosili o nazory.dekuji

8
Software / Aplikace (Služba) pro analýzu digitální stopy
« kdy: 29. 04. 2022, 13:18:56 »
Poradíte mi prosím někdo bezpečnou aplikaci či službu pro analýzu digitální stopy? Jde mi např. o hledání na základě emailové adresy (i na vlastní doméně) a třeba telefonního čísla? Nějaké jsem našel, ale mají často omezení že umí jen google účet např.

Následný výmaz není podmínkou.

Děkuji moc

Stran: [1]