Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Bugsa

Stran: [1] 2 3 ... 11
1
Server / Re:Zmizel bind mount uvnitř LXC
« kdy: 25. 06. 2026, 12:26:51 »
Tak bindování po jednom souboru můžeš vyřešit generováním pct configu nějakým skriptem...aneb ohýbák na rovnák.  ;D

Jako další řešení mě napadá vytvoření složky pomocí "bindfs" na hostu a pak ji celou předat do LXC. https://bindfs.org/


2
Server / Re:Zmizel bind mount uvnitř LXC
« kdy: 24. 06. 2026, 08:54:12 »
Nebo ono je možné do LXC dát mount point / nebo udělat bind mount na složku, jen nulté / n-té úrovně (aby nebyly vidět podsložky?)?

Nemyslím si, že by to šlo. Jedině do LXC nabindovat přímo potřebné soubory... Ale celé se mi to zdá jakési divné a blbě udržovatelné.

3
Server / Re:Zmizel bind mount uvnitř LXC
« kdy: 23. 06. 2026, 14:53:01 »
Ty vždycky řešíš tak divné věci ... Prostě si bind mountni do LXC celou složku a pak si případně symlinky udělej uvnitř LXC aby odkazovaly na cestu kam v kontejneru je vidět?

4
Software / Re:Alternativy za Ferdium
« kdy: 18. 06. 2026, 12:07:12 »
Jasně, to chápu. A ta podstatně nižší paměťová náročnost Google Chrome mě překvapila.

5
Distribuce / Re:systemrescue-13.01-amd64 - nefunguje sshd
« kdy: 18. 06. 2026, 08:09:48 »
No... já myslím, že nejjednodušší bude virtualizace. Rozjet tam Proxmox a Debiana mít v CT nebo VM. Zálohy běžícího systému jsou pak bez problémů.

6
Distribuce / Re:systemrescue-13.01-amd64 - nefunguje sshd
« kdy: 18. 06. 2026, 07:46:08 »
Tak jsem se začetl do dokumentace a problém bude nejspíš v aktivním firewallu. A také sekce sshd v configu není.

Mělo by to být nějak tak:
Kód: [Vybrat]
global:
  copytoram: false
  nofirewall: true
  rootpass: "tvojeHeslo"

autorun:
  ar_disable: false
  ar_nowait: false

7
Software / Re:Alternativy za Ferdium
« kdy: 18. 06. 2026, 07:16:34 »
Podle mě to bude +- stejné, stejně jsou ty weby načteny jako ve Ferdium. A hlavně podle mě kleslo pohodlí. Takto má několik "apps" a notifikací. Ferdium to sjednocuje a v tray bylo pěkně vidět když někdo napsal na jednom místě. Ale když je s PWA spokojen...

8
Distribuce / Re:Distro pro 13letého kluka na herní PC
« kdy: 18. 06. 2026, 07:13:05 »
Obě hry by měly bez problémů fungovat:

https://www.protondb.com/app/1286830
https://www.protondb.com/app/8500

Jak ty hry instaluješ a spouštíš? Steam? Lutris?

9
Distribuce / Re:systemrescue-13.01-amd64 - nefunguje sshd
« kdy: 18. 06. 2026, 07:09:09 »
Zákeřná otázka - k síti to je připojené? :O

10
Software / Re:Alternativy za Ferdium
« kdy: 15. 06. 2026, 10:41:22 »
Můžete prosím blíže rozepsat, kterou implementaci Martix serveru provozujete, jaké jsou systémové nároky atp.? Díky.

Používám Synapse v kontejneru, image:
Kód: [Vybrat]
matrixdotorg/synapse:latest a k tomu ty bridge pro napojení externích chatů.
Je to nenáročné - Synapse 89 MB RAM, každý bridge cca 26 MB RAM.

Co byste chtěl vědět víc? Podle mě je toto jediná možná alternativa, jinak vše bude fungovat podobně jako Ferdium - UI nad webchat aplikacemi, takže RAM bude pořád náročné.

11
Hardware / Re:GPU ASUS PRIME Radeon RX 9070 XT vs. Linux
« kdy: 15. 06. 2026, 10:31:38 »
https://www.ventoy.net/en/index.html

"Nainstaluje" se na flashku a pak na ni naházíš jakékoliv ISO Windows / Linux a ono ho to nabootuje. Žádné vytváření flashky není pak už nikdy třeba.

12
Software / Re:Alternativy za Ferdium
« kdy: 12. 06. 2026, 20:31:26 »
Já si na domácím serveru rozjel svojí instanci Matrix, napojil Meta, WhatsApp, Discord a Steam boty. Na desktopu mám vše v aplikaci NeoChat, na mobilu Element X. A e-maily v Geary, na mobilu FairEmail.

13
Software / Re:ERP se slevami a mobilními alespoň přehledy
« kdy: 09. 04. 2026, 20:19:03 »
My ve firmě používáme KARAT, ale to je pro tvoje použití asi overkill: https://www.karatsoftware.cz/
Má to web klient a umožňuje hodně customizace.

14
Hardware / Re:Koupit teď Mac mini M4, nebo čekat na M5?
« kdy: 05. 03. 2026, 14:15:17 »
Jasný flame. Nejlepší je samozřejmě koupit normální ntb s Ryzenem 7840HS nebo lepším HX a nahodit tam Arch.

15
Když už tam je optika tak samozřejmě ihned využít! Jinak všechny koncové zásuvky musí být možné propojit přes VLAN v libovolné části budovy. Jinak brzy budeš řešit to co tu už někdo popisoval.

Nechci tě shazovat, ale minimálně pro návrh řešení by si majitel objektu měl najít firmu co tomu rozumí ...

Stran: [1] 2 3 ... 11