Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Ctirad1001

Stran: [1] 2
1
Server / Re:Náhrada za Forpsi VPS
« kdy: 17. 05. 2026, 10:18:46 »
Ja jsem velice spokojeny s Rosti.cz, napsal jsem na to i recenzi tady: https://recenzuj.org/?search=hosting&searchMode=FULLTEXT&page=1&limit=6

(Hele sorry, ale proste je to tam na tom mojem webu napsane, tak ja to tu proste nebudu prece kopirovat, proto jsem si ten web delal, abych tam mohl psat recenze)

2
Distribuce / Obsahuje Debian 13 s GNOME taky PipeWire?
« kdy: 09. 05. 2026, 12:05:01 »
Otázka zní: Je tu někdo, kdo si v posledních měsících instaloval čistý Debian Stable a zvolil už při instalaci GNOME, aby mi řekl, jestli tam má PipeWire?

Vysvětlení:

Mám nainstalovaný Debian 13 stable a od instalačky je to by default s XFCE. Teď jsem někde četl, že XFCE v Debianu nepoužívá jako audio PipeWire, ale že je tam ještě pořád PulseAudio.

Měl jsem problém se sdílením plochy přes XRDP - nešel zvuk - a důvod měl být ten, že to potřebuje už novější PipeWire.

Tak jsem zkusil nainstalovat Gnome, jestli to pojede nad PipeWire, a nebylo tomu tak, stejně jako XFCE tam běří PulseAudio.

Zjistí se to příkazem

Kód: [Vybrat]
pactl info

O co mi jde - protože měl Debian 13 s GNOME jet pod PipeWire, ale nejede, tak si kladu otázku, jestli tomu tak není proto, že jsem v instalaci Debianu zvolil XFCE a teď už nepomůže tam dát GNOME, protože si to drží původní závisloti[/ na PulseAudiob].

Zkoušel jsem podle návodu rozjet ten PipeWire, nakonec se to povedlo a šel i zvuk v Xrdp, ale nějak mi přestala po rastartu fungovat Wifi a po restartu shell pořád vypisovat nějaké error s hardwarem, což se nikdy nedělo, proto jsem ty změny raději revertoval.

A ještě pro úplně blbé, co neumí odpovědět na dotaz a nebo vypadnout ven z vklákna: Zkoumám, jestli Debian s GNOME nenainstaluje pro běžného usera "lepší" závislosti, než když si někdo při instalaci zvolí třeba míň na Debianu podporované XFCE.


3
Sítě / Re:Vytvoření anonymní identity na internetu
« kdy: 07. 05. 2026, 15:55:11 »
Anonymita u úřadů je u recenzovaci platformy samozřejmě základ, bez toho jsem to vůbec nemusel dělat. Provozovatel webu je zodpovědný za obsah - někdo tam napíše nějakou negativní recenzi, jako třeba že za nějakou firmou je scientologická církev, já dostanu požadavek na smazání a budu muset mazat, jinak budu tahán po soudech kdo ví kým. A ti dotyční se vždy u soudu dozví moji pravou totožnost, což je dost blbý nápad.

Je X různých důvodů, proč musí být na recenzuj(tecka)org zcela anonymní a nevyhledatelný.

Nějaké penetrační testy a potíže s bankou a ISP jsou proti tomu úplné voloviny.

Bez moji anonymity nemůže být ta recenzovací platforma opravdu nezávislá.


4
Tak víte co? Teď jste mi to z toho topicu smazal, takže se tam momentálně nenadává.

Uděláme takový pokus.

Je to tady root.cz, na hl. serveru root.cz řešíte pořád nějakou security a linux. Já jsem založil téma, které padne Root.cz jako zadek na hrnec - je to nej-rootovější téma, jaké vůbec může být. A zkusíme zjistit, jestli se něco kloudného v tom tématu vyvrbí.

Protože já bych řekl, že se nevyvrbí nic.

5
Usera kanoe moc dobře znám z diskuzí a vím, že je to úplný debil. A vy p. Krčmář, to, že tady člověk založí téma, a hromada imbecilů tam píše věci úplně offtopic a útočí stupidními nesmysly na zakladatele, to je tady asi tak posledních 20 let - tedy tak dlouho, jako jste tu vy sám moderátorem.

Buďte rád, že těm blbcům občas někdo vynadá, když vy jste naprosto neschopný v tom udělat pořádek - už 20 let.

Jo, trochu jsem tady trolil s tou recenzovací platformou. Však jsem taky čekal, jak to hodíte do dev null.

Další forum, kde zbyl už jenom Internetový odpad.

Já moc dobře vím, že se na foru vyskytují experti, se kterýma by šlo naprosto skvěle na dané téma pokecat. Ale místo toho naskáče do každého tématu hromada těch největších blbců, a i kdyby se tam nějací borci objevili, tak budou jenom frustrovaní, jak je všechno hned zaházené bordelem nic neumějících nicek, které čtou konspirační teorie, hrajou si na hackery a mají několik kognitivních poruch.

A když se člověk rozzuří a vynadá jim, což jer přesně to, co potřebujou, tak to hned mažete.

6
Sešla se tady úplná armáda dementů neschopných se držet tématu, nebo něco k němu validního říct. Korunoval to největší dement kanoe22. Situace fora už je tristní, takoví dementi byli sice na rootu odjakživa, ale teď tu zjevně zůstali už jenom oni.

Žumpa už skoro jako někde na facebooku.

Citace
Pride mi to, ze chces robit bordel, a nechces za to dostat po prstoch -> nekale umysly

Citace
Používej tyhle věci k tomu, čemu jsou určeny a nevymýšlej voloviny.

7
Sítě / Re:Vytvoření anonymní identity na internetu
« kdy: 05. 05. 2026, 13:57:07 »
Vlastně teď, když si to čtu, mi došlo, že říkám blbost - já si sice zaplatím Proton VPN, ale když na Proton přijde legal request, tak Proton jistojistě poskytne logy, a v logu budou IP adresy od mojeho domácího Intenrretu. Takže to je taky na hovno řešení.

To by musel jít nejrpve TOR na tu VPN, a teprve potom VPN na internet. Sakra fix. A nebo to udělat přes tu SIM kartu, ale to jsou další 300,- Kč měsíčně z internet..... Shit.

Ale podle chatbota to udělat jde, jmenuje se to "VPN over Tor" a Proton to podporuje. Takže pořád se dostanu na těch 80,- Kč za měsíc a budu mít sestrojenou solidní šílenost. Ale jinak to asi moc nejde.

Musím se ale podívat, jak přesně to funguje, protože buy stačil jediný leak do Proton datacentra, a celé dílo je zmařeno

8
Sítě / Re:Vytvoření anonymní identity na internetu
« kdy: 05. 05. 2026, 13:37:04 »
Takže nejlevnější řešení by mohlo být:

1. Zaplatím Proton 80,- Kč / měsíc
2. Vytvořím z distra Tails server, který nepustí nic než provoz na tu VPN
3. Z toho serveru udělám jen a pouze hotspot pro připojování.
4. Pak si pořídím druhý notebook, který se bude připojovat jen a pouze k tomu Tails serveru do internetu, nikam jinam.
5. A teprve na tom počítači můžu mít anonymní identitu. Nemusé to být nutně linux, může to být i Mac.


Výše uvedené dělám jen proto, protože Google blokuje TOR. Jinak by mi stačilo mít Tor browser a mám to hotovo.

9
Sítě / Re:Vytvoření anonymní identity na internetu
« kdy: 05. 05. 2026, 13:28:11 »
Ano, to je přesně to, o co jsem se snažil

Udělám si server, kam se budu pripojovat přes RDP z mojeho osobního PC. Ten server bude mít nakonfigurované bezpečné připojen. Já už to udělané mám právě teď - ale ten server jede přes TOR, a tedy nepoužitelné pro google.

A ano, datová simka z trafiky by bylo nej. Problém je v tom, že je to drahé řešení, a pořád to ještě neschová před ISP a legal requesty ten provoz, ale schovám se v davu.

Díky tomu, že bydlím ve městě, tak mě s jistotou nebudou schopni identifikovat.

Jenže pořád mi to s tou simkou nepřijde jako dostatečné řešení, protože raději bych měl schovaný provoz i před ISP. A jsme u toho, že na to bych potřeboval i Proton VPN. No a už platíš 300,- Kč měsíčně za datovou sim, a k tomu 80,- měsíčně za Proton VPN.

Jakmile mám Proton VPN, tak už zase v tom případě nemusím mít SIM, protože jsem schovaný. Proton si zaplatím samozřejmě za bitcoin.

SIM z trafiky s internetem je taková další vrstva ochrany, aby to bylo blbuvzdorné proti chybán, jako třeba že si pokazím nftables. Je fakt, že když to chce mít člověk 99.99% procent jistotu, tak bez té SIM to neudělá.

Ještě je možnost jak to udělat bez SIM, a to pořídit si rovnou live distribuci co se jmenuje Tails, a to by mělo být předkonfigurované aby všechno šlo jen přes tu VPN od Protonu. A z té distribuce udělat Hotspot, a nepoužívat to zásadně na nic jiného, než aby přes to jen chodilo připojení. Takže odpadá moje lidská chyba že si podělám if config na serveru, na kterém si budu hrát.

10
Sítě / Re:Vytvoření anonymní identity na internetu
« kdy: 05. 05. 2026, 12:05:39 »
Na tor se samozřejmě přejít nemůže, protože tím ztratíplatformy zcela schopnost identifikovat spammery. Co je důležitější je regulace, takže GDPR a přísné prosazování.

Navíc v tom GDPR jsou díry, protože v současnosti podle chatbota může třeba google uchovávat jako anonymní data párování s IP, takže pro úřady jste pořád z logů dohledatelní, včetně propojení s tím, kam přesně jste chodili a co jste dělali. Podle chatgpt

Postupně může přijít nějaká totali ala to, co je v USA, a ještě se víc přitvrdí, a najednou policie bude mít přístup přes ty vydolované data ke všemu, co jste jste dělali, a to ve spolupráci s umělou inteligencí. To je naprosto nepříspustné.

V USA ani žádné regulace jako je GDPR nemají, takže tam probíhají velké kšefty s osobními daty. To je katastrofa, co to je za zemi a jak se tam chovají. Trochu mi to připomíná scifi serial Westworld na Netflixu. Všichni si teď chatujou s AI a firmy co za tím stojí mezitím data budou uchovávat a budou je potom používat.

11
Sítě / Re:Vytvoření anonymní identity na internetu
« kdy: 05. 05. 2026, 11:12:23 »
Tak oni těch metrik masí asi víc, než jen to, že jde něco z Tor uzlu. A možná když se k tomu přidá i hardened firefox, tak už blokujou. I VPN chcou ověřovat, ale jen někdy. S TORem je to úplně marné.

Virtuálku na svém noťasu nerozjedu, mám jen 16GB ram, používám starý noťas místo ní.

Samozřejmě problém co mám jde vyřešit, ale všechny řešení stojí paušální placení peněz. Jedno je si zaplatit Proton VPN a nastavit přes iftables veškerý provoz jen přes to. Ale to stojí 80,- Kč měsíčně, což není málo na to, aby to člověk platil 10 let, když už platí za hostingy.

12
Sítě / Vytvoření anonymní identity na internetu
« kdy: 05. 05. 2026, 10:24:16 »
Ze zvědavosti se v posledních dnech zajímám, jak udělat pracovní stanici s linuxem, nebo jak udělat řešení v rámci osobního macbooku, které by skrylo moji identitu a nikdy neudělalo leak. Resp. ne úplně skryl moji identitu, ale dokonce třeba pomohl vytvořit nový Google účet, Facebook účet, a další věci - v rámci whistleblowerské činnosti při vývoji mé webové recenzovací platformy, jejiž url tady mám zakázáno od amina znovu zmiňovat.

Nejprve jsem experiementoval s TORem. V TOR browseru jsem zjistil, že je to nepoužitelné pro Google a pro Youtube, protože mě okamžitě zablokujou, takže není možné udělat třeba nový Gmail účet.

Pak jsem zkusil použít klasický Firefox a nastavit mu jako proxy TOR, tedy službu, která běží díky TOR browseru. A hle, Google mě už nezablokoval a nevadil jsem mu.

Mimochodem TOR skvěle funguje pro ssh

Tak jsem podezíral TOR Browser, že je moc restriktivní, a z toho se vyvrbil nápad - udělal jsem si mašinu s Debianem, nastavil jsem zcela přesně restriktivní nftables tak, aby všechno šlo jen a pouze přes TOR, a ověřil jsem přes tcpdump, že nic neleakuje. Nějakou dobu to zabralo, ale povedlo se.

Pak jsem na ten Firefox aplikoval nastavení, aby to byl tzv. "hardened Firefox", tedy snížuje otisk. No a bylo to tu zase, Google mě okamžitě zablokoval. Takže jsem dostal stejný výsledek jako s TOR browserem na macovi a nemusel jsem to tedy celé vůbec dělat.

Z toho mi vyplývá, že pokud by někdo chtěl mít zcela anonymní účet na Google a na to třeba navázaný Facebook a další služby, tak se neobejde bez toho, aby si rozjel Linux stroj jen pro tento účel, a ten by musel mít nějakou placenou VPNku.

Jenže dávat třeba 80,- Kč měsíčně za Proton VPN, to je dost blbé, když je to jen k tomu, abych se prárkrát za rok připojil a něco na tom dělal.

Tak si říkám, jestli není ještě nějaká jiná cesta, a proto zakládám tenhle topic.

13
Desktop / Pomalý Remote Desktop s NoMachine i RDP
« kdy: 03. 05. 2026, 18:24:33 »
Zkoušel jsem remote desktop s RDP i NoMachine, nomachine je o neco lepší, ale i tak, scrollování na idnes přes firefox působí trhaně, videa na youtube se mírně kousají. Není to nic moc, vyloženě nouzovka. Je to přenos přes lokální wifi síť.

Zkoušel jsem jesti jde OpenGL, přes přímo v termínálu připojen remote:

Kód: [Vybrat]
debian@debian-latitude:~$ glxinfo | grep "OpenGL renderer"
OpenGL renderer string: Mesa Intel(R) HD Graphics 520 (SKL GT2)
debian@debian-latitude:~$ glxgears
Running synchronized to the vertical refresh.  The framerate should be
approximately the same as the monitor refresh rate.
318 frames in 5.0 seconds = 63.475 FPS
X connection to :10.0 broken (explicit kill or server shutdown).

Zdá se že to funguje. Notebook má 8GB ram. Kolečka v gears se však při přenosu sekají.

Zajímalo by mě, jestli to jde nějak z lepšit, nebo to takhle má vypadat.

Vyslýchal jsem chatgpt, zkoušel všechno možné, ale nic nepomohlo. Rozliseni je nativni od notebooku, nejakych 1333x700 nebo co.

14
Odkladiště / Re:Blokování vašich recenzí na Heurece
« kdy: 03. 05. 2026, 09:00:22 »

Tak jo, dostal jste mě. Ale jistotu pořád nemáte. A něměňte mi to tam pořád v těch citacích, to je hrozný. Člověk aby si všechno citoval sám, vy Sherlocku Holmsi :P

Jak už tu někdo zmínil, nejen že to nemá valný význam, ale především to působí nadmíru pochybně.
Stylem prezentace, vedení, i úrovní technického návrhu webu jako takového.
Mimochodem, kam se poděla ta jediná recenze, kterou jste si NEnapsal sám?  ;)
Na Heurééce se mi to tedy ještě nestalo. Teprve začínáte, a už to začíná...  :P
https://web.archive.org/web/20260502025929/https://recenzuj.org/

Styďte se, neřáde jeden, vošklivej a prolhanej. Ještě si tu budete hrát. Ale na manželku pana Colomba si nepřijdete!

Takže to jsi ty, ten houpý troll co tam zakládal fake účty a psal tam klikiháky?

15
/dev/null / Re:Co nejčastěji tvoříte na Linuxu?
« kdy: 02. 05. 2026, 19:19:36 »
Já linux oužívám jako servery pro deployment v práci, ale zrovna teď ho plně využívám k tomu, abych udělal zcela anonymní můj nový web https://recenzuj.org, který je plně placený přes krypto, a k tomu je potřeba přizpůsobit technologie.

Co mě v poslední době potěšilo je, že na mojí nové VPSce můžu použít ke správě webových aplikací Systemd - tp jsem nevěděl, myslel jsem, že je to jen pro systémové věci. Je tam k tomu dokonce i obstojný automatický log, který funguje jako less.

Stran: [1] 2