Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Horacy

Stran: [1]
1
Odkladiště / Re:Oprava poškozených fotografií JPEG
« kdy: 05. 01. 2016, 17:37:41 »
Citace
nahrával jsem fotky z SD karty do notebooku, nicméně spojení se přerušilo
Citace
Určitě by řešením bylo opakovaně fotky vytáhnout z SD karty (i když jsem dal vyjmout a vložit)
Předpokládám že Průzkumník je udělaný aspoň trochu inteligentně a zdrojové soubory maže, až když je zapíše v cíli. Takže pokud se spojení přerušilo, měly by ty fotky ještě na kartě být, nesmazané.

I když tedy, když se mi při přesouvání "přeruší spojení", tak je hodně "odvážné" se ani nepodívat, jestli se už stáhlo všechno.  :o

Zkus se se na tu kartu podívat a když to tam nebude, pustit na kartu (když už ne placeného odborníka) software jako Photorec nebo Recuva.

No to je možná na tom ještě velice zajímavé. PROČ vlastně při přesouvání fotografii k něčemu takovému vůbec může dojít? Když jsem to nahrával a spojení se přerušilo, tak jsem se kouknul, jestli ty fotky se nahrály a jelikož jsem mnoho fotek otevřel a viděl jsem náhledy, tak jsem nabyl toho dojmu a rychle jsem šel fotit dál. Bohužel cca 40 fotek bylo takto poškozených. Pak jsem na tu stejnou kartu nahrál nové fotky. Pak jsem si toho všimnul ještě stejný den a okamžitě jsem použil testdisk - zkrátka program na obnovu dat. Bohužel hledané fotky byly překryté novýma fotkama, programem jsem obnovil jiné fotky, než jsem potřeboval. Bohužel. ALE pořád je to nezodpovězené otázka - jakto, že se fotky takto kopírují? Proč propána v WINDOWS 7 nikdo nevymyslel takovou funkci, že soubor je přenesen z jednoho místa na druhý až v momentu, že se celý zkopíruje? Anebo proč není poškozena pouze jedna fotografie, ale rovnou 40? Hmmm



2
Odkladiště / Re:Oprava poškozených fotografií JPEG
« kdy: 05. 01. 2016, 15:09:51 »
Děkuji všem za odpovědi. Kdyby to nebyly fotky ze svatby, tak by mě to tolik nemrzelo. Tak já se jdu tedy rovnou oběsit. Díky

3
Odkladiště / Re:Oprava poškozených fotografií JPEG
« kdy: 05. 01. 2016, 14:14:13 »
Děkuji velmi za odpověď. Ještě z technického hlediska je zajímavé, že fotka má samé nuly a přitom má třeba 3 mega, ale to už tomu nerozumím a chápu, že ty 3 mega obsahuje jakýsi chaos atd.. Nakonec mi ovšem nejde do hlavy jedna věc: přiložil jsem odkaz na člověka, který ručně opravuje fotografie a jako ukázku má FOTOGRAFII, kde od poloviny dolů je taky čurbes - pruhy, barva atd.., a stejně to opravil. V popisku jsem uvedl na něho stránku. Znamená to tedy, že tam neměl nuly? Fakt už neexistuje nějaký kouzelný postup?

4
Odkladiště / Oprava poškozených fotografií JPEG
« kdy: 05. 01. 2016, 13:43:05 »
Tohle téma už bylo nejednou řešeno, nicméně mám pocit, že nedospělo k jasnému návodu, jakým způsobem lze fotografie opravit. Stalo se mi neštěstí - typická věc: nahrával jsem fotky z SD karty do notebooku, nicméně spojení se přerušilo, a některé fotografie jsou poškozené. Umíte si představit, jaká je to katastrofa, když jde o fotky ze svatby. :). Určitě by řešením bylo opakovaně fotky vytáhnout z SD karty (i když jsem dal vyjmout a vložit), NICMÉNĚ na tuto SD kartu jsem pak fotil dál a všimnul jsem si poškozených fotografii až druhý den, kdy na SD kartě už byly nové fotky. Nahrál jsem 2 poškozené fotky sem: http://www.uschovna.cz/zasilka/HEZJM5AWPUY2JHCA-WHT/ Jedna fotka je částečně poškozena (je zde polovina fotografii), druhá fotografie je více poškozená (není tam prostě nic). Datově jsou stejně veliké jako zdravé fotografie.

A NYNÍ: programy typu JPEG Recovery a PixRecovery nijak nepomohly. Na základě diskusí jsem došel k závěru, že zachránit fotky lze pomocí programu WinHex. Tento program u jedné fotky ukazuje do poloviny různé hodnoty jako u zdravé fotky, ale od poloviny dolů už jsou samé nuly (tedy tam, kde je fotka poškozená). U druhé fotky jsou pouze nuly. Na tomhle bodě končí diskusní vlákna a teď největší frajeři nejspíš v tom WinHexu dokážou fotku zachránit. Konkrétně tedy tento pán nějak ručně takovéto fotografie zachraňuje a zveřejňuje výsledky viz. http://www.impulseadventure.com/photo/fix-corrupt-jpeg-photo.html No to je přesně to, co bych potřeboval. RÁD BYCH se to ovšem naučil - třeba i několik nocí s tím strávil. Trochu se mi nechce ty fotky posílat někde do Ameriky a platit za opravdu 20 tisíc. Fakt je to tak hrozně složité? Pak jsem ještě na doporučení použil program Jpegsnoop. Zde mi to červeně napsalo: plno textů + ve dvou místech řádek červeně:
a) ERROR: Ran out of buffer before EOI during phase 1 of Scan decode @ 0x0023AC92
b) ERROR: Early EOF - file may be missing EOI

vůbec nevím, co to znamená. Nedokázal by to někdo opravit nebo vysvětlit mi, jak to opravit? V rámci možnosti se pokusím Vám pak nějak revanžovat.

Stran: [1]