Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - TheMrKocour

Stran: [1]
1
Sítě / Re:Je čas na nové CZFree?
« kdy: 05. 08. 2026, 15:08:54 »
Představuji si to v podstatě jako takovou hračku pro další generaci síťařů - místo kde si ve velkém zkoušet OSPF, BGP, IPv6, Wireless a podobně.

2
Sítě / Je čas na nové CZFree?
« kdy: 05. 08. 2026, 15:07:55 »
Internet už dneska není problém v jakékoliv části ČR. Všude je dostupné připojení přes 5 Ghz Wifi/ADSL/60 Ghz/5G/LTE/Starlink.

Tedy pro nějaké o. s. (dnes z. s.) už dnes není moc prostor (navíc je ČTU solidně likviduje, pokud skrytě poskytujete v podstatě jen Internet), ale říkám si, není čas obnovit nějakou myšlenku metropolitního intranetu? Komponenty jsou teď levnější než před 20 lety (dneska HW pro 5 Ghz Wifi dostanete za odvoz - Mikrotiky/Ubiquiti v 802.11n se válí všude).

Navíc ostrovní části by dneska mohl člověk spojovat po Internetu přes VPN.

Koukám směrem někam ke:

https://freifunk.net/en/
https://www.nycmesh.net/

3
Sítě / Re:Zapojení routeru TP-Link TL-WR542G
« kdy: 09. 09. 2025, 13:22:50 »
Ignoruj předchozí odpovědi. Vem ten starý router a zjisti MAC adresu WAN portu (modrý konektor). Ten si nech správcem povolit. Pak modrý port nastavíš jako WAN s DHCP (od firmy dostaneš na ten port jednu adresu). V routeru si pak zapneš NAT a vytvoříš si lokální síť s jinou sadou IP než má firma. Pak cokoliv zapojíš do žlutých eth portů nebo připojíš přes Wifi pojede bez omezení. Jen si tohle radši opravdu ověř s IT oddělením, že jim to nevadí.

4
Bazar / Re:Prodám ThinkPady E480, T420 a T61
« kdy: 14. 04. 2025, 13:07:30 »
Co za tu 61 a 420? Co 600 Kč?

Stran: [1]