Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Mirek_Mrkvicka

Stran: [1]
1
Software / Re:Gitování v Sublime Text
« kdy: 22. 06. 2024, 16:48:19 »
Diky, uz asi vim jak na to.

2
Software / Re:Gitování v Sublime textt
« kdy: 22. 06. 2024, 15:21:06 »
Příkazový řádek, pokud chete zůstat u Sublime. Nebo JetBrains CLion, pokud chcete i začít používat IDE.

To mě taky napadlo, ale když procházím tutorialy, tak všude začínají stažením desktopové aplikace.

3
Software / Gitování v Sublime Text
« kdy: 22. 06. 2024, 14:49:17 »
Dělám projetk C++ v Sublime text. Chtěl jsem to hodit na github, ale zdá se, že sublime už nepodpooruje plugin pro github. Zkoušel jsem to ještě přes desktopovou aplikaci githubu, ale verze pro Linux už taky nefunguje. Máte nějaký tip. Nemám problém přejít i na jinou gitovací platformu.

4
Studium a uplatnění / Re:ITNetwork - má někdo zkušenosti?
« kdy: 25. 03. 2024, 21:02:34 »
Občas si procházím diskuzním fórum na jejich webu. Jsou to dobrý klauni, pohrdaj každým kdo nedělá weby a nestudoval na Unicorn University. Ale na úplný základy je to asi fajn. Hlavně nezůstat jen u toho a nedat jim ani korunu.

5
Studium a uplatnění / Re:Má cenu jít dál na vysokou?
« kdy: 25. 03. 2024, 20:56:29 »
Co zkusit UPCE? Tam mají na elektru asi jen jeden nebo dva předměty s matikou. Vypadá to jako lepší SŠ.

6
Studium a uplatnění / Re:Jak začít jako embedded vývojář?
« kdy: 11. 03. 2024, 20:54:01 »
My jsme měli pár internů (placených, ale nevím jestli by ti to stačilo) ze středních škol a někdy to docela šlo a doufám že se tím dost naučili. Nevím jestli zrovna teď nabíráme. U nás teda intern-level HW je hlavně kreslení a oživování plošňáků rádiových a se STM32, hardcore HW je pak DSP na FPGA. Embedded Linux moc neděláme. Sekundárně pak různé vylepšování labu a dílny, případně zapojování rozvaděčů. Tak nevím jestli je to tvoje oblast.
Díky, ale já jsem spíš na to SW.

7
Studium a uplatnění / Re:Jak začít jako embedded vývojář?
« kdy: 11. 03. 2024, 19:52:56 »
a nebo jdi na zacatku pod platovy limit, cimz budes pro ne levny, rychle se zvedni a pak uz jdi na bezny plat.

Nevím, nevzal mi mě ani jako testera za 35. Nechci si kazit reputaci u potencionálních zaměstnavatelů tím, že to budu zkoušet.

8
Studium a uplatnění / Re:Jak začít jako Embedded developer
« kdy: 11. 03. 2024, 16:49:53 »
Upřímně, embedded je těžké. To nepíšu proto, abych tě od toho odradil, ale aby bylo jasné, že toho musíš znát dost, abys byl v embedded dobrý. Je potřeba orientovat se v hardware i software.

Z hardware je dobré vědět něco o logických obvodech, mít představu o tom, jak funguje CPU a velké plus je vědět něco i o analogu, když třeba potřebuješ řídit motor.

Ze software je potřeba C(++). C se používá hlavně na malých MCU s pár KB RAM a FLASH (ne že by se nedalo použít C++, ale častější je C) a C++ využiješ na nějakých větších embedded ARMech.

Takže je spíš otázka, kde ty vidíš prostor ke zlepšení? Když půjdeš na pohovor na embedded software developera, tak je primárně bude zajímat C(++) a asi i něco z hardware.

Nevadí, výzvy mě baví.

9
Studium a uplatnění / Re:Jak začít jako embedded vývojář?
« kdy: 11. 03. 2024, 16:46:06 »
Zakladni otazka je, zda Te zajimaji poctive mission critical systemy, nebo IoT kurvitka s Linuxem.

Dale si ujasnit, zda chces delat spis platformy, nebo aplikace.

V mensich CZ mestech je to obecne s IT RD slabsi. Ale v Praze, Brne, Plzni nevidim jediny duvod proc bys v embedded nemel sehnat praci. Webove rozhrani a napojeni do cloudu ma kdejaka krabicka. Znalost HW se nekdy muze hodit, ale neni to nutne. Komplexnejsi systemy maji HAL. Obecne se vyuzije znalost zakladu sitariny.
Těžko říct, tolik se v tom neorientuju. Nejvíc se dívám po automative.
Práce je v Praze samozřejmě hodně, jen nejsem se svými dovednostmi na tuhle pozici ještě zaměstnatelnej.

11
Studium a uplatnění / Jak začít jako embedded vývojář?
« kdy: 11. 03. 2024, 11:41:18 »
Je mi 26. Maturoval jsem z elektrotechniky, bakaláře mám ze Strojírenství a průmyslové automatizace. Rok jsem teď pracoval jako manuální tester webových aplikací. Po vyhazovu (snižování stavů) bych se rád vrátil k engineeringu. Jako nejschůdnější cestu vidím vestavěné systémy. Pořídil jsem si Rapberry, pár skript o protokolech a mezi scrolováním jobs.cz se začal učit.

Problém je, že nejsem zatím dostatečně znalý na to abych získal v tomhle oboru práci a zároveň ani dost bohatý abych si mohl doma půl roku doma hrát. Hlásím se na pozice jako tester řídících systémů které jsou spíš na PLC, ale aspoň tam využiju Python. Bohužel těch pozic není tolik a nemám jistotu, že ji dostanu.

Jako plán B mě napadlo vzít si nějakou brigádu, po večerech intenzivně pracovat na GITu a pak začít hledat pozici už jako Embedded developer. Ale bude to stačit?

Nejjednodušší bych to měl v oblasti testování webů, ale bojím se, že se na takové pozici seknu minimálně na několik let, nebo rovnou napořád.

Byl bych rád za pár tipů i co se učení týče nebo obecně čehokoliv co by mi mohlo pomoci.

Stran: [1]