Fórum Root.cz

Hlavní témata => Vývoj => Téma založeno: Waseihou 19. 03. 2012, 17:37:41

Název: Doxygen: doporučení pro komentáře
Přispěvatel: Waseihou 19. 03. 2012, 17:37:41
Je možné nějak v doxygenu nastavit, aby místo /** resp. /*! začínal složený komentář něčím jiným a končil taky. Potřebuji vytvořit dokumentaci pro velkou část kódu

Kód: [Vybrat]
.h:
//----------------------------------
// BLAH
// @param x lorem ipsum
//----------------------------------
void method(int x);

.c:
//----------------------------------
// BLAH
// @param x lorem ipsum
//----------------------------------
void XXX::method()
{
// beera beera
}

komenty bývají duplicitní a často k ničemu, rozumná programová dokumentace chybí

Jak to udělat nejlépe? Možná se pokusím prosadit/zavést neexistující pravidla pro komenty do naší coding guidance, co byste kdo doporučili?
Název: Re:Doxygen: doporučení pro komentáře
Přispěvatel: Franta 19. 03. 2012, 22:08:43
Napsal bych si skript, který převede tyhle divné komentáře na standardní (/** … */) a máš klid. Přijde mi to lepší, než nějak ohýbat Doxygen – Doxygen totiž není jediný program, který může chtít pracovat s komentáři (co třeba IDE?) a na problém bys narážel opakovaně.
Název: Re:Doxygen: doporučení pro komentáře
Přispěvatel: Waseihou 20. 03. 2012, 09:30:35
Některé komentáře nemohou být přepsány kvůli dll hellu aby se nemuselo rekompilovat. Tento více jak 15 let starý software má několik stovek dll knihohoven, je provázán s Oracle databází a musí běžet nepřetržitě, výpadky jsou přijatelné maximálně v řádu minut. Rekompilace by znamenala nutnost znovu vše otestovat a nasazovat což by mohlo trvat i několik měsíců, jinak se testují jen dll moduly zrekompilované a ty na nich závislé. Možná to nějak přehnat přes pipu sedem jestli seženu pro Windows a pak to nějak předhodit do doxygenu, nevím. Mohu používat powershell.