Fórum Root.cz

Ostatní => Odkladiště => Téma založeno: smaza 01. 02. 2022, 14:39:46

Název: Policy Enforcement produkty
Přispěvatel: smaza 01. 02. 2022, 14:39:46
Zdravím, máte někdo zkušenosti s Policy Enforcement produkty od Deep Secure? Případně znáte nějaké alternativy? Díky.
Název: Re:Policy Enforcement produkty
Přispěvatel: kanoe22 01. 02. 2022, 15:43:48
Polopate, co to robi?

Vezme to napr moj word dokument ktoremu to nedoveruje, prelozi si to do nejakeho svojho interneho jazyka v ktorom to analyzuje a vytvori novu kopiu mojho wordu ktory bude ten isty a pritom iny?

Název: Re:Policy Enforcement produkty
Přispěvatel: smaza 09. 02. 2022, 15:19:06
Ty guardy (mail, web, chat) slouží jako proxy pro kumunikaci s vnějším světem. Každý guard má v sobě vlastně dvě proxy, jedna je připojena síťově dovnitř a jedna ven. Ty sítě jsou vzájemně oddělené. Data tečou z jedné proxy na druhou v závislosti na směru požadavku. Mezi těmi proxy běží procesy guardu. Tyto procesy podle nadefinovaných pravidel řídí, co smí přes guarda projít (v jednom i druhém směru). Kontroluje se na příklad labelling dokumentů a mailů, odesílatel, příjemce, klíčová slova v dokumentu... Je to prostě zabezpěčení proti uniku dat. Zájímalo mně, jestli to někdo používá. Díky.
Název: Re:Policy Enforcement produkty
Přispěvatel: kanoe22 09. 02. 2022, 16:05:40
Nepouzivam to, ale celkovo mi to pride ako sprostost, ak to ma sluzit ako ochrana pred unikom dat. Vzdy sa daju veci skopirovat na usbcko, alebo sa daju najst aj ine cesty ako vyniest IP von z firmy.

Nebolo by skor lepsim riesenim zistit ak to niekto robi tak preco (napr pre peniaze, alebo ste niekoho nasrali, tak sa vam takto odvdacuje, alebo je to ideologicka vec (ala vynasanie vojenskych informacii cudziemu statu, cize regulerna spionaz))? A riesit tieto problemy namiesto tohto snazenia sa naberat vodu z potoka do pruteneho kosika.

Ani samotna nsa nedokazala zabranit snowdenovy vyniest x giga, ci dokonca terabajtov dat, a to tam mali na to hafo opatreni ako tomu zabranit.