Fórum Root.cz

Hlavní témata => Hardware => Téma založeno: registrovany123 05. 06. 2021, 14:02:41

Název: Android vs iPhone
Přispěvatel: registrovany123 05. 06. 2021, 14:02:41
Mam momentalne uz 3 roky Maca a iPhone, a jsem i vlastnikem Andoridu. A musim rict, ze nekdy me ta Apple kultura docela stve, a vice se mi libi Android, da se s tim delat vice veci. Ale pak, kdyz se nad tim tak zamyslim, tak kdyz koupim telefon a vyprcha pcatecni nadseni, tak s nim delam toto:

1. 90% casu lezi na stole nebo v kapse

Ve zbylych 10% casu:

2. Pisu a ctu smsky, a kopiruju z nich tokeny do Maca
3. Telefonuju nekomu
4. Fotim
5. Zapisuju si poznamku do Notes a nebo nastavuju Reminder

Pak dlouho nic, a pak:

6. Ctu emaily (ale nepisu)
7. Kontrokuju kalendar
8. Zapnu Mapu
9. Jdu nouzove na Internet


No a tak si rikam, ze kdyz z takoveho praktickeho hlediska porovnam Android a iPhone tak vlaste ten Android ma docela problem. Protoze ty vyse uvedene ukony umi iPhone lip, je to automaticky zintegrovane s Macam (napr. Ctrl+C funguje napric zarizenimi), muzu volat a psat SMS z Maca, a taky ty ukonu muzu ovladat hlasem pres Siri, napr. kdyz jedu na kole tak muzu takhle zapsat Reminder nebo poznamku do Notes. Jo a taky, je to dobre zabezpecene, a mam updaty k mobilu na 5 a vice let.

Mohl by mi proto nekdo rict, co lepsiho mi prinese Android?

Název: Re:Android vs iPhone
Přispěvatel: Marek Turnovec 05. 06. 2021, 14:46:16
Tak já sám sice pořád preferuji Android - měl jsem před časem na nějakou dobu půjčený iPad a vůbec se mi nelíbilo, jak moc to bylo uzavřené. Když jsem si tam chtěl dát třeba nějaké MP3 nebo videa, tak to byl děsný problém, co si pamatuji, tak tam není tam nějak přímo přístupný souborový systém, kam by si člověk mohl nahrát co chce a do složek jak chce. Prostě když hudba, tak iTunes, videa asi taky a jiné typy souborů - třeba i obyčejná PDF, která bych si na tom četl - tak to už byl také problém.

Na Androidu si s tím zařízením prostě člověk může fakt dělat víc co chce. Ono třeba už jen nainstalovat Termux, v něm pustit SSH server a připojit se pak z počítače na konzoli telefonu a dělat tam různé kejkle, to se mi líbí. Napsat si skripty v Bashi nebo Pythonu které mi automatizují některé užitečné činnosti. Aktualizace něčeho, zazálohování něčeho...

Ale taky co jsem slyšel, jednu věc mají iPhony vyřešenou určitě lépe - migraci na nové zařízení. Jasně, na Androidu už dávno fungovalo to, že když má člověk své kontakty zálohoavné u Googlu, tak na novém telefonu stačilo se přihlásit ke svému Google účtu a kontakty byly hned i na novém telefonu. Jenže - co další věci?

Existují nástroje na "migraci" - ale přetáhnou obvykle jen SMS, záznamy o hovorech, někdy třeba i hudbu. A také nainstalované aplikace. Ne přímo - ale spíš se přenese seznam aplikací, co jsou z Google Play instalované a ty se pak z Google Play nainstalují na novém zařízení (aspoň i v nejnovějších verzích). To je všechno OK...

Ale co nastavení těch aplikací? Nebo třeba i tapeta, ikona na ploše, to že u některých kontaktů mám specifické vyzváněcí melodie... Existují nástroje, které se tváří, že to umí. Ale občas to neumí, občas potřebují roota na obou zařízeních, nebo to funguje až u nějakých vyšších verzí Androida. Některé fungují přes nějaký vlastní cloud, což se mi taky třeba nemusí úplně chtít svá data posílat na nějaké cizí servery.

Android je v podstatě Linux - a na Linuxu je taková migrace jednoduchá. Když jsem pořídil nový notebook, buď jsem přenesl celý systém se vším všudy, nebo když jsem někdy chtěl po čase přeci jen začít s čistou instalací Debianu, tak jsem ho na novém notebooku nainstaloval a jen přenesl svoji domovskou složku. A s tím právě všechny dokumenty, nastavení všech aplikací... Proč tohle na Androidu nejde? Ani se na souborovém systému nedostanete do složek jednotlivých aplikací - tam se dostane jen ta konkrétní aplikace. Nebo root...

Jen některé aplikace ukládají nastavení ke Googlu, kde je svázané s Google účtem - tam se to nastavení, co máte kde předplacené a podobně, na nový telefon snad přenese. Ale spousta věcí ne, musí se znovu nastavovat, člověk se z nich musí znovu přihlašovat do patřičných účtů. Třeba internetové bankovnictví bude muset asi člověk na novém telefonu také všude nastavovat znovu - i když dobře, tam by se dalo argumentovat, že je to kvůli bezpečnosti, že je to víc vázané na konkrétní mobilní zařízení...

Na iPhonech ta migrace prý krásně funguje - data se přenesou ze starého telefonu do nového, včetně nastavení aplikací. Třeba i pozice v nějaké rozehrané hře...

Tak ano, na tomhle by měl Google ještě zapracovat. Systémové řešení pro migraci na jiný přístroj. Aby nemuseli jednotliví výrobci něco takového suplovat - ale třeba zase jen právě pro jejich telefony (Samsung prý něco takového má).

Název: Re:Android vs iPhone
Přispěvatel: Idris 05. 06. 2021, 15:05:13
děsný problém, co si pamatuji, tak tam není tam nějak přímo přístupný souborový systém, kam by si člověk mohl nahrát co chce a do složek jak chce.
Apple už má dost dlouho aplikaci Files, kde jsou soubory ve složkách přístupné, můžu třeba stáhnout zip, rozbalit ho a pak soubory otvírat nebo kopírovat. Má přímý přístup na iCloud Drive, takže lze sdílet soubory s počítačem.
Název: Re:Android vs iPhone
Přispěvatel: registrovany123 05. 06. 2021, 17:49:09
Jj, na osx uz je normal file system a je dobre uelany. Pred par roky neslo napr. ani downloadovat soubory z Uloz.to, ted uz to jde normalne pres Safari, a soubor uz se stahuje normalne do adresarove struktury do slozky downloads. A je topropojene s iCloudem - momentalne se mi to asi libi vic ne to ma Android.Tzn. jeste pred par roky jsem si rval u iPadu vlasy, dneska uz to funguje, Apple razi cestu ze jako nepotrebujes notebook kdyz mas iPad - coz je trochu prehnane, ale pointa je, ze uz se to da pouzivat.
Název: Re:Android vs iPhone
Přispěvatel: maikcrew 05. 06. 2021, 21:41:33
Android zatím preferuji právě pro jeho lepší přizpůsobitelnost, např. pomocí různých Launcheru apod. Bohužel se to zdá se pomalu dostává do stavu iPhonu což mě trochu leká. Možná záchranou budou telefony s čistým Linuxem viz. např. Pine Phone apod.
Název: Re:Android vs iPhone
Přispěvatel: okalousek 05. 06. 2021, 22:37:26
Android ale Lineage
Název: Re:Android vs iPhone
Přispěvatel: hahel16625 06. 06. 2021, 09:09:29
Než se tu rozjede pořádný flame, tak se zeptám: Pořád nemá iphone noční režim? Tedy režim bez sms a mailů, ale se zvoněním.

Když jdu spát, tak zásadně NECHCI, aby mě rušily a budily zvuky oznamující běžné události. Ale současně CHCI, aby příchozí hovory vyzváněly. Pokud mi někdo volá v noci, tak je to asi dost důležité a CHCI ten hovor přijmout. Až mi budou v noci zvonit hovory, které nejsou důležité, budu to řešit, ale budu to řešit jinými prostředky, než že ztlumím všechny hovory.

A taková funkce se musí umět aktivovat/deaktivovat snadno. Tzn. něco jako na 2 -3 tlačítka, ne na náročnou expedici do do hlubin nastavení.

Téhle funkci se dříve říkalo zvukové profily a uměl je úplně každý hloupý telefon. Pak ale přišly chytré telefony a ta funkce zmizela. Android uměl a umí tu funkci doinstalovat jako aplikaci a pak si to sice dře, ale v zásadě to funguje.
Iphone to neuměl a ani to tam nešlo nijak doinstalovat. Zájem alespoň sledovat, co iphone umí jsem ztratil někdy kolem verzí iphone 6/7.

Tak se ptám, jestli současné iphony to už umí, nebo jestli pořád platí, že telefon používám špatně a takovou funkci vůbec nepotřebuji?
Název: Re:Android vs iPhone
Přispěvatel: Rob Ros 06. 06. 2021, 09:26:00
hahel16625: Da se pres Nastaveni > Nerusit > Zapnuto. Nebo stahnete honi listu a jednim macknutim aktivujete. Viz https://support.apple.com/en-us/HT204321
Název: Re:Android vs iPhone
Přispěvatel: Death Walker 06. 06. 2021, 15:54:11
No, neviem ci sa da celkom dobre porovnat iPhone a Android... Android je len operacny system, okolo ktoreho si ten ktory vyrobca moze postavit svoje vlastne features. Relevantnejsie by bolo skor porovnanie iPhone vs Samsung vs Xiaoami vs etc vs etc... Toto je ako porovnavat Teslu(auto) s dieslom(motor)...
Název: Re:Android vs iPhone
Přispěvatel: MichalKovacic 06. 06. 2021, 19:11:11
Mohl by mi proto nekdo rict, co lepsiho mi prinese Android?

Hmmm... Obávám se, že nic - i když to může být nepopulární názor. U mě osobně potřeba vrtat se detailně v OS skončila před desítkami let, dnes je HW+OS jenom nástroj pro práci, zábavu nebo komunikaci. Pokud mohu posoudit používám telefon stejně.

Jsou to asi 2 roky, kdy jsem měl jednoduchou možnost přejít na MacOS+iOS infrastrukturu a mě osobně zcela vyhovuje. Nechci se vrtat v nastavení kdejakého detailu (na MacOS mohu, pokud chci), nepotřebuji z telefonu SSH ani terminál... Kombinace iPhone, iPad a Mac Pro funguje a pokrývá 99.9999% potřeb. Navíc neskutečně oceňuji, že zařízení neotravují (ale to je dost subjektivní).

Svého času jsem měl opravdu rád WinPhone a svého času jsem měl firemní Android na nějakém asi slušném Samsungu - tehdy jsem nepoužíval nic od Applu a dal jsem tomu 6 měsíců. Vrátil jsem jej a přešel jinam - asi se dal nějak nastavit, ale co 30 minut jsem tam měl 5-15 hlášení, že něco je potřeba udělat, aktualizovat... Zase, velice subjektivní pocit šíleného a neustálého otravování s věcma, o kterých jsem nechtěl ani slyšet. Dnes má manželka firemní Samsung a skutečnost, že jej ještě neprohodila oknem považuji za "biblický" zázrak.

Takže (v dobrém slova smyslu) hračičkové preferují Android a jsou s ním schopni udělat velice mnoho. Pokud chcete "out of box" funkčnost - Apple je cesta. Moc jiných možností dnes není - škoda.

Jediné co mi na iPhone chybí je funkční scanner pro WiFi sítě - ale tady Apple vypnul API... takže není a asi nebude.

Opravdu nemám chuť vyvolat nebo oživit flame - moje zkušenosti jsou moje, nejsou univerzálně přenosné a nemám ambice je šířit jako všeobjímající pravdu :-)
Název: Re:Android vs iPhone
Přispěvatel: Idris 06. 06. 2021, 22:04:47
Kombinace iPhone, iPad a Mac Pro funguje a pokrývá 99.9999% potřeb.
K čemu ten iPad?
Název: Re:Android vs iPhone
Přispěvatel: hurvajs spejbl 06. 06. 2021, 22:37:22
K čemu ten iPad?
za mě třeba jako další obrazovka, nebo otestování responsivity webu na reálném zařízení (i když má MacOS skvělý Simulátor).
Název: Re:Android vs iPhone
Přispěvatel: mikesznovu 06. 06. 2021, 22:46:29
A fungoval by apple iphone bez připojení k na iCloud, všeljaké ID nebo bez internetového připojené vůbec? Nebo prostě tohle u Apple prostě není možné a takové zařízení je jen těžítko?

U Androidu je volba jasná - fórky LineageOS, bez googlu fungují. ( I když je to nutné ručně "doladit" - zbytky velkého bratry tam někde v koutě jsou pořád).

A co přesně ta aplikace bankovnictví "potřebuje" kvůli zabezpečení? Bude fungovat když ji v eXposed zakážu něco z nabídky (například identifikátor, info o  zařízení a další věci)?

Název: Re:Android vs iPhone
Přispěvatel: hurvajs spejbl 06. 06. 2021, 22:50:56
Mohl by mi proto nekdo rict, co lepsiho mi prinese Android?

Nechci, aby vznikl flame či se navážet do užovatelů android, je to můj názor...

Jsem dlouhodobý uživatel Apple produktů a za mě, i když jsem vývojář schvaluji uzavřenost OS a myslím si, že to tak má být (nedostává se do něj tolik s**ček jako do jiných platforem). Android phone jsem měl, když byl Android v plenkách, vadila mi ta "stu**dita" samotného systému, to že je to od google, widgety na ploše (které jsou bohužel už i na Apple), pomalost a hlavně, že si s tím mohl dělat každý co chtěl.

Osobně mi Apple ekosystém vyhovuje, ať už jde o synchronizaci dat mezi zařízeními - něco udělám na iPhone, a během chvíle se mi to samo synchronizuje na všechna zařízení, či sdílení schránky mezi zařízeními, keychain, luxusní Safari, "obnovení" nového zařízení apod. Ale věřím, že podobné věci fungují dnes i na Android či Win. Sám za sebe, bych nikdy neměnil za nic jiného než Apple.

Za mě, odpověď na otázku je, že Vám přechod na Android přinese spíše poříže, než užitek.

A to jestli mám MP3 nahrané v nějakých sub-foldrech nebo ne, mě absolutně nezajímá, AppleMusic to stejně třídí podle tagů z MP3, uzavřenost systému chápu především jako velké plus. Nehledě na to, že přes Finder jde do zařízení nahrát cokoliv a ještě se mi nestalo, že bych měl problém s hudbou či videem.

Jak jsem psal na začátku, je to můj nároz, lidé jsou různí, někomu může to co mě vyhovuje vadit...
Název: Re:Android vs iPhone
Přispěvatel: hurvajs spejbl 06. 06. 2021, 22:54:48
A fungoval by apple iphone bez připojení k na iCloud, všeljaké ID nebo bez internetového připojené vůbec? Nebo prostě tohle u Apple prostě není možné a takové zařízení je jen těžítko?
proč by neměl fungovat??? Ano, fingovat bude, jen se připravíte právě o ty věci, které jsou z iCloude - polohy zařízení, sync. dat apod. Záleží co vše chcete a potřebujete :-)
Název: Re:Android vs iPhone
Přispěvatel: hurvajs spejbl 06. 06. 2021, 23:01:34
Když jdu spát, tak zásadně NECHCI, aby mě rušily a budily zvuky oznamující běžné události. Ale současně CHCI, aby příchozí hovory vyzváněly. Pokud mi někdo volá v noci, tak je to asi dost důležité a CHCI ten hovor přijmout. Až mi budou v noci zvonit hovory, které nejsou důležité, budu to řešit, ale budu to řešit jinými prostředky, než že ztlumím všechny hovory
podle mě záleží na tom, na co je člověk zvyklý. Mě třeba "noční režim" vyhovuje a je možné ho rozšířit o VIP kontakty, na které se omezení nevztahuje. Nehledě na to, že Apple má tu funkčnost, pokud daný kontakt bude volat (tuším) během 5 minut po třetí, tak telefon začne normálně vyzvánět.

Na druhou stranu, nevím jako to má Android, ale kdy si jsem používal Nokii a když člověk měl nastavený budík a vypnul telefon, tak se telefon opravdu v danou dobu zapnul a začal budit. Tohle Apple neumí - tedy alespoň o tom nevím
Název: Re:Android vs iPhone
Přispěvatel: iwtu 06. 06. 2021, 23:59:54
Ohľadom synchronizácie s PC.

Android (možno iba Samsung) sa veľmi slušné prepojenie s Windowsom pomocou apky Your Phone. Môžete posielať SMS, spravovať notifikácie, prezerať fotky, púštať apky (na PC. každá apka ma okno, možete nastaviť jeho veľkosť a mať ich viac pri vedľa seba). Ale viem že ohľadom toho prebieha úzka spolupráca Microsoftu so Samsungom.

Keď chcete TOP, tak dnes je to už asi Samsung vs iPhone a nie Android vs IOS. Oba OS sú už dosť vyspelé a kopírujú od seba navzájom. Samsung od rady S10 je fakt použiteľný telefón. Inak pre Android ostavajú okrajové Pixely, Motorola, Sony, Nokia, Asus alebo Čína a ani jedna značka nie je na tom tak použiteľne ako Samsung.
Název: Re:Android vs iPhone
Přispěvatel: MichalKovacic 07. 06. 2021, 07:08:18
Kombinace iPhone, iPad a Mac Pro funguje a pokrývá 99.9999% potřeb.
K čemu ten iPad?

Čtu knihy z Amazonu - a pokud nesedím u počítače tak na WEB...
Název: Re:Android vs iPhone
Přispěvatel: KoalaM 07. 06. 2021, 09:05:39
Než se tu rozjede pořádný flame, tak se zeptám: Pořád nemá iphone noční režim? Tedy režim bez sms a mailů, ale se zvoněním.

Když jdu spát, tak zásadně NECHCI, aby mě rušily a budily zvuky oznamující běžné události. Ale současně CHCI, aby příchozí hovory vyzváněly. Pokud mi někdo volá v noci, tak je to asi dost důležité a CHCI ten hovor přijmout. Až mi budou v noci zvonit hovory, které nejsou důležité, budu to řešit, ale budu to řešit jinými prostředky, než že ztlumím všechny hovory.

A taková funkce se musí umět aktivovat/deaktivovat snadno. Tzn. něco jako na 2 -3 tlačítka, ne na náročnou expedici do do hlubin nastavení.

Téhle funkci se dříve říkalo zvukové profily a uměl je úplně každý hloupý telefon. Pak ale přišly chytré telefony a ta funkce zmizela. Android uměl a umí tu funkci doinstalovat jako aplikaci a pak si to sice dře, ale v zásadě to funguje.
Iphone to neuměl a ani to tam nešlo nijak doinstalovat. Zájem alespoň sledovat, co iphone umí jsem ztratil někdy kolem verzí iphone 6/7.

Tak se ptám, jestli současné iphony to už umí, nebo jestli pořád platí, že telefon používám špatně a takovou funkci vůbec nepotřebuji?

Ano je to jako systémová funkce, jmenuje se nerušit a umí běžet podle rozvrhu, nebo ji na jedno potažení prstem a dotykem zapneš/vypneš, umí omezit příjem volání na skupiny kontaktů, umí přijmout hovor když to číslo volá 2x během 3 minut, má režim pro nerušení při řízení auta a podobně
Název: Re:Android vs iPhone
Přispěvatel: Dushino42 07. 06. 2021, 09:17:58
Ano je to jako systémová funkce, jmenuje se nerušit a umí běžet podle rozvrhu, nebo ji na jedno potažení prstem a dotykem zapneš/vypneš, umí omezit příjem volání na skupiny kontaktů, umí přijmout hovor když to číslo volá 2x během 3 minut, má režim pro nerušení při řízení auta a podobně
Apple neznám a flame nechci, tak jen pro úplnost - přesně tohle umí Samsungy se svými Bixby Routines. Výhoda nebo komplikace je, že se to umí i učit samo. Např. režim "Před spaním" nenastavím, ale funguje spolehlivě, stejně jako výjimky z pravidelnosti.
Edit: Spojení s PC (Windows) nějak asi faké funguje, ale tuhle apku mám v mobilu jako bloatware, kterého se nezbavím - nejde ani odinstalovat, ani deaktivovat a nechci ji. Samsung Galaxy A70. Jinak jsem s mobilem naprosto spokojen. A aktualizace chodí. Někteří lidé na Samsungy nadávají, tohle je můj první a nechci už jinak.
Název: Re:Android vs iPhone
Přispěvatel: registrovany123 07. 06. 2021, 13:25:50
Ad ty aplikace od Samsungu, a nemaji nahodou problemy s kvalitou? Ja nejak pochybuju, ze kvalitativne budou na tom tak jako Apple appky.
Název: Re:Android vs iPhone
Přispěvatel: RDa 07. 06. 2021, 13:33:25
Ad ty aplikace od Samsungu, a nemaji nahodou problemy s kvalitou? Ja nejak pochybuju, ze kvalitativne budou na tom tak jako Apple appky.

Samsung email klient neodstranuje emaily, kdyz je promazu v PC. Telefon i PC je na stejnym IMAP uctu.
(nevim co je to za verzi, je to to, co prislo predinstalovany na Note4)
Název: Re:Android vs iPhone
Přispěvatel: registrovany123 07. 06. 2021, 17:09:52
Ad ty aplikace od Samsungu, a nemaji nahodou problemy s kvalitou? Ja nejak pochybuju, ze kvalitativne budou na tom tak jako Apple appky.

Samsung email klient neodstranuje emaily, kdyz je promazu v PC. Telefon i PC je na stejnym IMAP uctu.
(nevim co je to za verzi, je to to, co prislo predinstalovany na Note4)

Tak to by byl alespon pro me duvod tu aplikaci odinstalovat... ze nejde odinstalovat?
Název: Re:Android vs iPhone
Přispěvatel: Idris 07. 06. 2021, 18:56:14
Ad ty aplikace od Samsungu, a nemaji nahodou problemy s kvalitou? Ja nejak pochybuju, ze kvalitativne budou na tom tak jako Apple appky.
Aplikace od Applu mají taky dost bugů.
Název: Re:Android vs iPhone
Přispěvatel: registrovany123 07. 06. 2021, 19:58:14
Ad ty aplikace od Samsungu, a nemaji nahodou problemy s kvalitou? Ja nejak pochybuju, ze kvalitativne budou na tom tak jako Apple appky.
Aplikace od Applu mají taky dost bugů.

Jo maji, stejna zkusenost, ale stejne si myslim, ze na to jsou lip. Samozrejme nejlepsi je si sehnat extra appku na vschno, od firmy co se na to specializuje.
Název: Re:Android vs iPhone
Přispěvatel: Mlocik97 07. 06. 2021, 20:28:57
Momentálne by som hodnotil situáciu že zmysel má kúpiť len čistý Android (to jest preferovať značky ktoré nemodifikujú a nepridávajú nadstavby do systému ako napr. Samsung alebo Huawei, ale skôr ísť po značkách ako Motorola alebo Google), žiaľ moc na výber toho u mobilov nie je a celkovo mobilom chýba aspoň trochu rozumný OS, zároveň sú dosť HW omedzenejšie a uzavretejšie, takže bez aspoň základnej Android vrstvy v podstate na tom nič nerozbeháš, nemáš tam niečo ako BIOS na PC, takže aj systémy ako Ubuntu Touch či LineageOS v podstate pod sebou majú nejaké prvky Androidu). Btw. Linux fóny by boli najlepšie ale žiaľ stále sú v plienkach a podpora zariadení je fakt nízka,... dosť často natrafíš na nefunkčné NFC, GPS alebo niečo, prípadne systém nespustíš vôbec, takže preto ešte Linux fóny nie sú moc dobrá voľba aj keď dúfam že čoskoro to bude. Momentálne ale moc na výber nemáš a tak len ísť do Androidu... iOS je žiaľ ešte viac uzavretejší, ešte viac omedzenejší a v podstate to zariadenie resp. jeho OS je taký troška lepší firmware z typických tlačítkových mobilov než operačný systém, na polceste medzi dumbfónom a smartfónom, aj keď by som povedal že ani dnešné Android smartfóny nie sú moc smart.
Název: Re:Android vs iPhone
Přispěvatel: KoalaM 07. 06. 2021, 20:43:16
Ano je to jako systémová funkce, jmenuje se nerušit a umí běžet podle rozvrhu, nebo ji na jedno potažení prstem a dotykem zapneš/vypneš, umí omezit příjem volání na skupiny kontaktů, umí přijmout hovor když to číslo volá 2x během 3 minut, má režim pro nerušení při řízení auta a podobně
Apple neznám a flame nechci, tak jen pro úplnost - přesně tohle umí Samsungy se svými Bixby Routines. Výhoda nebo komplikace je, že se to umí i učit samo. Např. režim "Před spaním" nenastavím, ale funguje spolehlivě, stejně jako výjimky z pravidelnosti.
Edit: Spojení s PC (Windows) nějak asi faké funguje, ale tuhle apku mám v mobilu jako bloatware, kterého se nezbavím - nejde ani odinstalovat, ani deaktivovat a nechci ji. Samsung Galaxy A70. Jinak jsem s mobilem naprosto spokojen. A aktualizace chodí. Někteří lidé na Samsungy nadávají, tohle je můj první a nechci už jinak.

A hele - ted jsem ještě v jedné fb skupině zjistil, ze funkce nerušit se umí vztahovat i k místu - když ji zapnu ze systraye, tak je tam možnost zapnout (tlapnutim), zapnout na hodinu, zapnout do příštího rána a zapnout než odejdu (tohle menu se objeví v systray když na “mesicku” chvíli podržíš prst)
Název: Re:Android vs iPhone
Přispěvatel: Dushino42 08. 06. 2021, 08:27:30

Citace
A hele - ted jsem ještě v jedné fb skupině zjistil, ze funkce nerušit se umí vztahovat i k místu - když ji zapnu ze systraye, tak je tam možnost zapnout (tlapnutim), zapnout na hodinu, zapnout do příštího rána a zapnout než odejdu (tohle menu se objeví v systray když na “mesicku” chvíli podržíš prst)
Bixby toho umí spoustu. Je to takové AutomateIt https://play.google.com/store/apps/details?id=AutomateItPro.mainPackage (https://play.google.com/store/apps/details?id=AutomateItPro.mainPackage) bez roota. a s trochu jinou filozofií. Mám profily pro prodloužení doby do zhasnutí displeje u vybraných aplikací (kalkulačka), nastavení hlasitostí a odemknutí telefonu v autě, povolení automatického otočení obrazovku u různých aplikací (normálně mám zakázáno), nastavení všeho možného při pobytu v práci, jiné nastavení při pobytu doma a pod. Umí toho docela dost včetně reakce na klíčová slova v přišlé SMS.
Nevíte někdo, jestli něco podobného nemá Huawei nebo jiná značka? Manželka bude měnit mobil a Samsungy jsou dost drahé.  Samsung A70 stál před dvěma lety cca 11 500.- Kč - to je na spotřebák více, než by se mi líbilo.
Název: Re:Android vs iPhone
Přispěvatel: KoalaM 08. 06. 2021, 09:51:28

Citace
A hele - ted jsem ještě v jedné fb skupině zjistil, ze funkce nerušit se umí vztahovat i k místu - když ji zapnu ze systraye, tak je tam možnost zapnout (tlapnutim), zapnout na hodinu, zapnout do příštího rána a zapnout než odejdu (tohle menu se objeví v systray když na “mesicku” chvíli podržíš prst)
Bixby toho umí spoustu. Je to takové AutomateIt https://play.google.com/store/apps/details?id=AutomateItPro.mainPackage (https://play.google.com/store/apps/details?id=AutomateItPro.mainPackage) bez roota. a s trochu jinou filozofií. Mám profily pro prodloužení doby do zhasnutí displeje u vybraných aplikací (kalkulačka), nastavení hlasitostí a odemknutí telefonu v autě, povolení automatického otočení obrazovku u různých aplikací (normálně mám zakázáno), nastavení všeho možného při pobytu v práci, jiné nastavení při pobytu doma a pod. Umí toho docela dost včetně reakce na klíčová slova v přišlé SMS.
Nevíte někdo, jestli něco podobného nemá Huawei nebo jiná značka? Manželka bude měnit mobil a Samsungy jsou dost drahé.  Samsung A70 stál před dvěma lety cca 11 500.- Kč - to je na spotřebák více, než by se mi líbilo.

To vypadá dobře, ale srovnáváš systémovou funkci zdarma s placenou (i když málo) aplikaci 3. strany
Název: Re:Android vs iPhone
Přispěvatel: Dushino42 08. 06. 2021, 10:44:33

Citace
A hele - ted jsem ještě v jedné fb skupině zjistil, ze funkce nerušit se umí vztahovat i k místu - když ji zapnu ze systraye, tak je tam možnost zapnout (tlapnutim), zapnout na hodinu, zapnout do příštího rána a zapnout než odejdu (tohle menu se objeví v systray když na “mesicku” chvíli podržíš prst)
Bixby toho umí spoustu. Je to takové AutomateIt https://play.google.com/store/apps/details?id=AutomateItPro.mainPackage (https://play.google.com/store/apps/details?id=AutomateItPro.mainPackage) bez roota. a s trochu jinou filozofií. Mám profily pro prodloužení doby do zhasnutí displeje u vybraných aplikací (kalkulačka), nastavení hlasitostí a odemknutí telefonu v autě, povolení automatického otočení obrazovku u různých aplikací (normálně mám zakázáno), nastavení všeho možného při pobytu v práci, jiné nastavení při pobytu doma a pod. Umí toho docela dost včetně reakce na klíčová slova v přišlé SMS.
Nevíte někdo, jestli něco podobného nemá Huawei nebo jiná značka? Manželka bude měnit mobil a Samsungy jsou dost drahé.  Samsung A70 stál před dvěma lety cca 11 500.- Kč - to je na spotřebák více, než by se mi líbilo.

To vypadá dobře, ale srovnáváš systémovou funkci zdarma s placenou (i když málo) aplikaci 3. strany
To je pravda. Uvedl jsem to pro info, že i když někdo nemá Android od Samsungu, má stále možnost mít podobnou funkcionalitu, i když pravděpodobně dost omezenou bez rootu. Na druhou stranu nemám problém zaplatit za dobrou apku a myslím, že uživatelé Apple jsou zvyklí na to, že za dobré aplikace platí, takže v tomto směru se obě strany (ne)rovnice iPhone vs Android vyruší.