Fórum Root.cz

Hlavní témata => Server => Téma založeno: tomasCZE 20. 04. 2021, 16:57:00

Název: NextCloud + MailCow vedle sebe
Přispěvatel: tomasCZE 20. 04. 2021, 16:57:00
Ahoj borci, jdu si za Vámi pro radu. Nyní mi na domácím serveru běží Samba a společně s ní MailCow. Rád bych se zbavil Samby a nahradil jí NextCloudem. Dokázal by mi někdo, prosím, poradit jak na to? S Dockerem nejsem až tak moc velký kamarád a tohle je pro mě vyšší dívčí. Potřeboval bych nakopnout, jakým ideálním způsobem v Dockeru rozjet i onen NextCloud a s konfigurací Nginx, aby jedna služba byla dostupná na nas.domain.tld a druhá na mail.domai.tld.

Popřípadě si nechám rád poradit další způsob, jakým to nainstalovat a rozchodit. Jestli NextCloud instalovat "přímo", ... Na serveru mi běží Debian 10.
Název: Re:NextCloud + MailCow vedle sebe
Přispěvatel: lazywriter 20. 04. 2021, 18:25:55
Na Debianu bych se podíval ještě na Linux containers (lxc). Jsou to kontejnery (překvapivě :)), takže malý overhead a lepší sdílení prostředků než u plné virtualizace, ale práce s nimi víc připomíná běžný server (resp. virtuál). Klidně může být jeden pro každou aplikaci a každý se chová jako plnohodnotný server (včetně bezpečnostních aktualizací apod.). A pokud se instalují třeba na btrfs, tak umí sdílet i diskový prostor (společné soubory, např. knihoven, jsou deduplikovány).
Název: Re:NextCloud + MailCow vedle sebe
Přispěvatel: Martin Sivák 21. 04. 2021, 07:06:56
Co se Dockeru týče, velice doporučuji použít tyto dva kontejnery na nginx a https:

https://github.com/nginx-proxy/nginx-proxy
https://github.com/nginx-proxy/acme-companion

Pak prostě jen pustíte každou službu s pár proměnnými prostředí navíc (VIRTUAL_HOST) a ten nginx-proxy kontejner nastaví vše sám.