Fórum Root.cz

Hlavní témata => Vývoj => Téma založeno: faha 29. 10. 2020, 22:28:35

Název: Javascript GUI framework
Přispěvatel: faha 29. 10. 2020, 22:28:35
Zdravím, měl by někdo tip ?

Hledám JS GUI/Widget framework, hodně hodně dávno jsem používal Ext js (sencha dnes), klasický gui prvky, žádný material design apod to bylo fajn, ale nějak to ostře přelicencovali , https://en.wikipedia.org/wiki/Ext_JS

Existuje dnes něco pod otevřenou licencí a s klasickým vzhledem ?
Díky faha
Název: Re:Javascript GUI framework
Přispěvatel: konqui 30. 10. 2020, 06:50:22
DoJo toolkit...https://dojotoolkit.org (https://dojotoolkit.org)
Název: Re:Javascript GUI framework
Přispěvatel: Filip Jirsák 30. 10. 2020, 08:08:31
Takových frameworků dnes existuje milion. Často se používají aplikační frameworky (React, Vue, Angular, Svelte…) a k nim máte knihovny implementující konkrétní  GUI knihovnu komponent (třeba Material design –  za vašeho „klasické GUI, žádný Material design apod.“ vůbec není jasné, co chcete – co je „apod.“, v čem material design není klasické GUI?). GUI komponenty má třeba i Bootstrap, Dojo (https://dojotoolkit.org/) už je zastaralé, místo něj je tu Dojo 2 (https://dojo.io), PrimeJS a jeho varianty, Quasar nebo Vuetify implementují Material design pro Vue (a dalších GUI knihoven je pro Vue mraky), další mraky GUI knihoven najdete pro Angular i React. Dále třeba Polymer Project, pro masochisty jQuery UI a další a další.

ExtJS má to duální licencování už strašně dlouho.
Název: Re:Javascript GUI framework
Přispěvatel: L.. 30. 10. 2020, 08:27:13
Taky bych doporučoval trochu modernizovat svůj pohled na věc a netrvat na tom, že to musí být jako to bylo před 10+ lety. Přeci jenom, zrovna v oblasti client-side aplikací se od té doby změnilo opravdu hodně. A to zejména v developer expirience a rychlosti a spolehlivosti vývoje.