Fórum Root.cz

Ostatní => /dev/null => Téma založeno: Zabanovaný Anonymní Troll 21. 02. 2020, 00:51:15

Název: Jak zalozit uspesnou firmu bez velkeho pocatecniho kapitalu nejen v IT?
Přispěvatel: Zabanovaný Anonymní Troll 21. 02. 2020, 00:51:15
Premysleli jste nad tim? Existuje na to nejake knowhow? V IT se vyrojilo firem docela dost, ale ja mam obavy, ze pro male ryby budou pocatky dost obtizne a to predevsim v tom, ze potencionalni zakaznici by nas dreli z kuze.

Zase na druhou stranu, kdyz si vemu, kolik neschopnych lidi si firmy zalozili, a tim nemyslim jenom v IT, tak si rikam, ze snad nejaka uz predslapana cesticka musi existovat. Jenomze nejvetsi problem je myslim si pocatecni kapital - kdyz ho clovek nema, tak musi zacit uplne od piky, a to si myslim ze je nejvetsi problem a nejvice me to i odrazuje - tzn. ztratit kus zivota ve stresu z nove zalozene firmy, z nutnosti platit zamestnance, byt vydiran zakazniky atp.
Název: Re:Jak zalozit uspesnou firmu bez velkeho pocatecniho kapitalu nejen v IT?
Přispěvatel: tecka 21. 02. 2020, 01:48:23
Know-how je nebýt lempl a nepouštět se do věcí, na které nemáš. Jestli žiješ od výplaty k výplatě, tak svůj úžasný nápad, při jehož neúspěchu půjdeš pod most, prostě pusť z hlavy.
Název: Re:Jak zalozit uspesnou firmu bez velkeho pocatecniho kapitalu nejen v IT?
Přispěvatel: technomaniak 21. 02. 2020, 05:21:14
Teď mi jenom objasni proč bychom ti to měly říkat, když ty a další co to čtou pak budeš naše konkurence a dokonce bys mohl přivodit náš bankrot? Není lepší v ideálním případě, aby podnikali pouze ti co na to mají( tvz. přišli si na to sami ) a ti co na to nemají ať pracují jinak? Já, si třeba myslím že ANO, a to proto že během podnikání budeš čelit mnoha další výzvám(možnostem), které budou mnohem složitější než ten začátek podnikání ve které se ti dostalo pomoci. A pokud ten začátek nedáš(nezvládneš) pak vysoká pravděpodobnost že ty složitější věci v pozdější fázi posereš taky. A ty ztráty(nemluvím jen o kapitálu) pro tebe, tvou rodinu a společnost pak budou mnohem vyšší.