Fórum Root.cz

Ostatní => /dev/null => Téma založeno: Pepa 12. 08. 2018, 20:07:54

Název: Co se vám nelíbí na macu?
Přispěvatel: Pepa 12. 08. 2018, 20:07:54
Me se nelibi jedno graficke prostredi, appstore - spousta placenych programu, MacBook mi prijde jako zalezitost kreditu uzivatele. :)
Název: Re:Co se vám nelíbí na macu?
Přispěvatel: MasoxCZ 12. 08. 2018, 20:38:41
Mě se teda ukrutně nelíbí to, co od začátku agresivně razili: "1) my víme všechno nejlíp, 2) pokud neplatí bod 1), tak prostě platí bod 1)".
Barevný puntíky na oknech místo ovládacích ikon.
Nekonzistentní chování zelenýho puntíku. Pokud aplikace umí fullscreen režim, aktivuje fullscreen, pokud ho neumí, jen se roztáhne okno.
To že okno někdy spadne dolů do doku a někdy se sroluje pod titulkovou lištu.
Vždycky jsem na System7 nesnášel to, jak aplikace neměly okno; aktivní aplikace nahradila menu, a i když byla vidět plocha, menu se měnilo podle toho, jaká aplikace měla fokus. Jelikož spousta aplikací neměnila ikonu vlevo nahoře, bylo to šíleně matoucí a menu se měnilo pod rukama podle toho, který okno dokumentu mělo zrovna fokus. Jasně, dalo se na to zvyknout, ale mě to šlo na nervy vždycky.

Nejvtipnější příhodu s mackem jsem měl, když jsem byl kvůli zakázce v grafickým studiu, a u vedlejšího stolu holka tuším z O2 nebo nějaký podobný megafirmy byla kvůli reklamní kampani. Grafik tam měl v rohu stolu takovou lesklou plechovku, vypadalo to jako takovej ten šlapací nerezovej koupelnovej odpaďák z IKEA s utrženým víkem (tý kisně jsem nikoho nikdy neslyšel říkat jinak, než "popelnice"). Holka si z automatu přinesla kafe, a protože jí přišlo hnusný, tak ho do toho koše po prvním usrknutí zahodila. A on to nebyl odpaďák. Byl to asi měsíc starej MacPro, tehdy za cca 140 klacků. Zkrátka "design co prostě funguje".
Název: Re:Co se vám nelíbí na macu?
Přispěvatel: St.Stepan von Arbeit 12. 08. 2018, 20:56:53
Ja jen dodam at tady troli pouze ti co Maca maji  8) Na hejty socek neni nikdo zvedavej.