Fórum Root.cz

Hlavní témata => Software => Téma založeno: Pavouk106 19. 07. 2016, 17:39:24

Název: Administrátorské aplikace na iOS
Přispěvatel: Pavouk106 19. 07. 2016, 17:39:24
Zdravím všechny,

po dlouhé úvaze, jestli si místo N900 (která je na dnešní dobu sice celkem výkonná, ale stará - staré SSH, starý prohlížeč, nové verze se nedostávají...) pořídím Android, Jolla phone nebo levnější BQ s Ubuntu, vyhrál nakonec iPhone. Mám od kamaráda starší verzi "5" (ne-jailbreak) a teď řeším, jak na tom administrovat Linux, případně debugovat spojení apod.

Našel jsem si Serverauditor, kterým se připojím přes SSH na server a je to asi funkční program. Teď bych rád našel něco, co umí ekvivalent linuxových příkazů dig a nmap, případně cokoliv dalšího na vzdálenou správu nebo debug. Pokud to bude zadarmo, budu rád, když ne a bude částka smysluplná a aplikace funkční, taky by to šlo.

Nepohrdnu ani dalšími tipy na aplikace pro Linuxového "admina" (spravuju jen domácí "servery").

EDIT: Jo a předem díky za odpovědi :)
Název: Re:Administrátorské aplikace na iOS
Přispěvatel: Pako 19. 07. 2016, 17:53:21
Obecná rada: vyhledávání "nmap" v App Store mi ukázalo asi tucet programů které zdá se dělají přibližně co potřebuješ, od zadarmo (s placeným upgradem na plnou verzi) po €10. Rešerši který za to stojí už si musíš udělat sám, já se v téhle oblasti nepohybuji.
Název: Re:Administrátorské aplikace na iOS
Přispěvatel: Jenda 19. 07. 2016, 18:06:49
po dlouhé úvaze, jestli si místo N900 (která je na dnešní dobu sice celkem výkonná, ale stará - staré SSH, starý prohlížeč, nové verze se nedostávají...)

To bude nějaký omyl, nedávno jsem viděl prezentaci (http://nat.brmlab.cz/talks/lightning_talks/lt-2016-02/2016-02-04-nokia-n900.mkv), kde Pavel Machek ukazoval na N900 poslední Debian a vanilkový kernel.
Název: Re:Administrátorské aplikace na iOS
Přispěvatel: Pavouk106 20. 07. 2016, 10:17:28
Pako: Já umím zadávat dotazy, ptám se tu právě na zkušenosti. Nechci zkoušet haldy věcí, když už je má (možná) někdo vyzkoušené. Stejně tak nechci investovat do placených, když nevím, nakolik je to použitelné. Proto se ptám na foru. Pokud se nenajde nikdo, kdo by měl konkrétní tip, nedá se holt nic dělat...

Jenda: Řekl jsem to špatně. Já mám doma jedu N900 a potřebuju jí denně používat. Pro mě to teda znamená, že jí buď budu mít jako hlavní telefon a používat v ní dostupný repozitáře (se starym SW) nebo se v ní budu vrtat, ale protože bude asi většinu času mimo provoz nebo v nějakym pseudo-stavu, tak potřebuju ještě druhej telefon. Ten teď mám, ale nemám čas se v N900 vrtat a zkoušet možná i nemožný. Ono to není jen o novym jádře systému a některých/všech nových knihovnách, ale taky o (v dnešní době) funkčních GUI aplikacích. Abys mě chápal dobře - N900 je super telefon, mám s ním dobré zkušenosti, nedám na něj dopustit. Ale je potřeba taky nějak normálně fungovat... Já na tom nemohl v cizině ani zapnout mobilní data (přes web T-Mobile v prohlížeči - prostě je web moc moderní a prohlížeč ukrutně starej). Kdybych neměl Opera Mobile, jsem v hajzlu. Ale ani Opera nedává spoustu jiných webů...