Fórum Root.cz

Hlavní témata => Server => Téma založeno: pokus 01. 08. 2014, 09:23:21

Název: Instalace Oracle DB
Přispěvatel: pokus 01. 08. 2014, 09:23:21
Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat je nějaká možnost nainstalovat pro testovací učely oracel db na nějaou linuxovou distribuci? Zajímalo by mě jakou dostribuci vybrat a případně jak oracle db nainstalovat, ideálně z balíčků.... Slyšel jsem, že oracle porporuje pouze distribuce od RedHat?? Je to pravda? Máte s tím někdo zkušenosti?

Děkuji všem, kteří odpoví :-)
Název: Re:instalace oracle db
Přispěvatel: LadaD 01. 08. 2014, 09:36:45
Oficiálně podporuje pouze RHEL a SUSE, ale to neznamená, že to nejde nainstalovat třeba na Debian. Stačí udělat pár drobných úprav a funguje to stejně dobře. Přímo z balíčků DB Oracle instalovat nejde, musíš si stáhnout instalační program ze stránek Oracle.
http://www.debian-administration.org/article/656/Installing_Oracle11_on_Debian_Squeeze_and_Lenny (http://www.debian-administration.org/article/656/Installing_Oracle11_on_Debian_Squeeze_and_Lenny)
Název: Re:instalace oracle db
Přispěvatel: OMG 01. 08. 2014, 09:41:32
Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat je nějaká možnost nainstalovat pro testovací učely oracel db na nějaou linuxovou distribuci? Zajímalo by mě jakou dostribuci vybrat a případně jak oracle db nainstalovat, ideálně z balíčků.... Slyšel jsem, že oracle porporuje pouze distribuce od RedHat?? Je to pravda? Máte s tím někdo zkušenosti?

Děkuji všem, kteří odpoví :-)

http://bit.ly/1nYszMm
Název: Re:instalace oracle db
Přispěvatel: Tomas Dvorak 01. 08. 2014, 09:46:04
Provozuji pro vývoj Oracle Express Edition na 64bit Ubuntu 12.04. Návod například zde: http://meandmyubuntulinux.blogspot.co.at/2012/05/installing-oracle-11g-r2-express.html
Název: Re:instalace oracle db
Přispěvatel: Michal 01. 08. 2014, 09:57:35
Pro domácí hraní doporučuji začít s Express Edition, má sice několik omezení (http://www.oracle.com/us/products/database/enterprise-edition/comparisons/index.html (http://www.oracle.com/us/products/database/enterprise-edition/comparisons/index.html)), ale pro začátek to většinou stačí. Ke stažení zde:
http://www.oracle.com/technetwork/database/database-technologies/express-edition/downloads/index.html (http://www.oracle.com/technetwork/database/database-technologies/express-edition/downloads/index.html)

Jednou z výhod je i instalace z RPM balíku, což vyšší edice (Standard Edition One, Standard a Enterprise) neumožňují.
Oficiální pokyny k instalaci jsou k nalezení zde:
http://docs.oracle.com/cd/E17781_01/install.112/e18802/toc.htm#XEINL101 (http://docs.oracle.com/cd/E17781_01/install.112/e18802/toc.htm#XEINL101)

Další výhoda je, že tuto edici lze použít i v produkci, pokud nejsou omezení překážkou.

Pro rozeběhnutí doporučuji použít CentOS. Verze 6.5 funguje s touto verzí spolehlivě a není potřeba dělat žádné "nestandardní" kroky.
Název: Re:instalace oracle db
Přispěvatel: Dzavy 01. 08. 2014, 12:30:43
Oracle Linux + Oracle Database 11g Express Edition

http://www.oracle.com/technetwork/articles/servers-storage-admin/ginnydbinstallonlinux-488779.html
Název: Re:instalace oracle db
Přispěvatel: lt 01. 08. 2014, 14:52:10
Ano, staci stiahnut z oracle download instalaciu. V zasade to nainstalujes na akomkolvek linuxe, ale suportovany je len enterprise verzia linuxovych distribucii RedHat, SuSE a vlastny klon Oracle Linux. Rozbehas to aj na Debiane, ale tam sa treba pohrat s libkami. Asi najlepsie je zvolit to, co podporuje rpm baliky.
Ovsem uplne najlepsie je na hranie stiahnut si nejaku virtualku , ktora je k dispoziici na stiahnutie,  s redhat a databazou a nahrat do Virtual Boxu.
Název: Re:Instalace Oracle DB
Přispěvatel: Franta. 03. 08. 2014, 11:50:09
Použil bych nějakou distribuci na bázi Debianu (ale není podmínkou) a SQL databázový server nainstaloval příkazem

Kód: [Vybrat]
aptitude install postgresql-9.1-orafce