Fórum Root.cz
Hlavní témata => Software => Téma založeno: Tom Liberec 28. 02. 2014, 12:01:25
-
V Nano 2.2.6 mě štve ta žlutá, pořádně to není vidět na novější intel grafice, natož na té starší.
Tak používám zatím Gedit v Linuxu.
Líbil by se mi PSPad, který používám pod Wokny, nebo něco hodně podobného.
Co používáte vy?
A co by jste doporučili mě ?
-
Kdysi Bluefish (ten mi docela připomínal PSPad), potom Geany, nyní gVim.
-
php/html rozhodne Netbeans. nekdo zase Ayatana nebo jak se to ted jmenuje.
-
Ja pouzivam Sublime Text 2, je pomerne lahky, ma mnozstvo klavesovych skratiek a fint pre upravu textu (napr ctrl+d oznaci dalsi vyskyt slova pod kurzorom a je tak mozne sucasne prepisovat obidva vyskyty) a ma mapu suboru, co je nenahraditelna pomoc pri dlych suboroch, pretoze na pravej strane ukazuje zmenseny nahlad suboru a vyznaci priestor, ktory prave vidite na obrazovke.
A ma plno pluginov.
-
Pokud to má být editor a v okýnkách, tak Kate, pokud v terminálu, tak Vim (má i grafickou verzi Gvim). Sublime Text jsem zkoušel a vypadá zajímavě, nějak mě ale nechytil (možná kdybych ho viděl se správnými pluginy...)
Jestli chceš i nějakou správu projektů, autocomplete z knihoven a takové věci, tak NetBeans (případně Eclipse), nebo opět Vim, tentokrát s pluginy.