Fórum Root.cz
Hlavní témata => Distribuce => Téma založeno: Arthur 09. 05. 2013, 10:01:14
-
Zdar
snažím se zkompilovat ze zdrojáků jeden program, který je v Ubuntu 12.04 z nepochopitelných důvodů zbuildován bez podpory některých pro mě důležitých funkcí, přestože v 10.04 to bylo OK. V dalších verzích je to zase OK. Binárky ke stažení nejsou, musí se využít buď distribuce nebo kompilace. Funguje instalace balíčků z 10.04, ale raději bych nejnovější verzi.
Konfigurace proběhne OK, mám (snad) všechny potřebné závislosti, ale kompilace skončí na tom, že mu chybí některé *.la soubory (libtool library), např. libgtk-x11-2.0.la, libgdk-x11-2.0.la apod. Tyto knihovny jsou na svých místech v balíčcích libgtk2.0-dev apod. v 10.04, ale ve 12.04 prostě neexistují.
Předpokládám, že to lze vyřešit vhodným přepínačem u ./configure :-)
díky za případné tipy
-
snažím se zkompilovat ze zdrojáků jeden program [...] Předpokládám, že to lze vyřešit vhodným přepínačem u ./configure :-)
Ano, to je známý problém. Řeší se jedním přepínačem.
-
Tak jsem si to myslel správně, teď ještě nějaký vhodný vybrat ...
--------
jinak ty balíčky se v nové verzi skoro v ničem neliší, jen absencí těchto "knihovních seznamů", takže informace v nich obsažená je již buď redundantní nebo ji lze získat odjinud. Přijde mi, že v tomto případě by nemuselo být nutné hledat jehlu v kupce sena jak je v podobných případech obvyklé.