Fórum Root.cz
Hlavní témata => Software => Téma založeno: incorporated 10. 08. 2022, 01:43:22
-
Zdravím, máte prosím doporučení na Linuxového správce fotek, který by mi usnadnil následující práci?
Fotím na RAW+JPEG (z kamery tedy mám každou fotku dvakrát - RAW a JPEG se stejným jménem) a rád bych co nejsnáze procházel fotky podle jpegové verze v plném rozlišení, a smazáním odstranil fotku v obou verzích.
Rád bych také byl, kdyby program umožňoval porovnat v detailu dva či více souborů nebo ze skupinky fotek vybrat tu nejostřejší.
Aktuálně u mě převládají dvě silně nevyhovující řešení - promazat jpegy a bashovým skriptem odstranit rawy pro které neexistuje jpeg, nebo tuto práci delegovat pozdějšímu já s tím, že místa na disku je zatím dost.
-
Darktable v lighttable view po oznaceni fotky smaze raw i jpeg a myslim, ze se da nastavit jestli chces zobrazovat pri prochazeni jpeg nebo raw. Se zbytkem poradit neumim, v upravovani a sprave fotek jsem sotva zacatecnik.