Fórum Root.cz
Hlavní témata => Bazar => Téma založeno: dr_ak 28. 05. 2020, 11:37:17
-
* Koupeno asi 2017, bílá barva, https://www.asus.com/us/Laptops/ASUS_EeeBook_X205TA/
* Žádný větrák, úplně tichý.
* Váha necelé kilčo.
* Celkem zachovalá baterie, viz obrázky. Časový odhad je při zapnutém displeji, přehrávání HIFI Tidal ve Firefoxu, load cca 1.15
* OS Ubuntu 20.04 64bit. Dříve byly strašné problémy a patche, viz: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2254322 Vypadá to, že Ubuntu 20.04 je první systém, kde mi vše šlape bez úprav, tak škoda, že jde z domu :-)
* Důležité - má úsporný ATOM a 2GB RAM. Jeho přednosti nejsou ve výkonu, ale v tichosti, přenosnosti a výdrži. A teď i dobré podpoře Linuxu. Z náročnějších věcí jsem na něm využíval Firefox - funguje vše, jen je potřeba přemýšlet a šetřit TABama. Libreoffice na dokumenty, Claws-mail na maily a Guake jako terminál. Občas jsem měl spuštěné vše, ale to už byl na hranici. Při používání je tedy potřeba myslet, předvídat a omezovat se.
* Pouze samotný notebook a nabíječka. Konektor nabíječky je už 3 roky nepatrně ohlý, viz foto, nemá na funkci vliv.
* Cena 1500, případně nabídněte.
* Předání pouze Praha - Jiřího z Poděbrad.
* Kontakt: vrvr@pm.me
-
Ještě poznámka - malou paměť jsem neřešil swapem na SSD (32GB), ale pomocí swapu v RAM pomocí zram a zstd na komprimaci. Dle mých zkušeností se to chová lépe, než mít celou RAM bez swapu a na SSD jsem swapovat nechtěl. Tedy SSD je opečovávané :-)
-
Napájení je přes 19V micro-usb ? :D Ať to snad radši zmizí v propadlišti dějin :D Mohl by být vtipný DIY projekt předělat to na usb-c PD, otázka je jestli by fungoval správně trickle charging :D
-
MicroUSB má rating do 30 V AC RMS, a ta nabíječka dává 5 V, dokud neproběhne handshake (něco proprietárního, nevypadá to jako QC ani PD). Je to v naprostém pořádku vzhledem k zacílení produktu (na rozvojový trh, hlavně Indie a JV Asie).
-
Je to v naprostém pořádku vzhledem k zacílení produktu (na rozvojový trh, hlavně Indie a JV Asie).
Tak teď nevím, ČR je Indie nebo JV Asie? ;)
-
Východní Evropa je rozvojový trh, aspoň co se názorů globálních distributorů týče :-)
-
Napájení není microusb, jen je mu podobné. Je to asi nějaký speciální ASUS konektor, podobný jsem neviděl.
Dává 19V, 1,75A.
-
Napájení není microusb, jen je mu podobné. Je to asi nějaký speciální ASUS konektor, podobný jsem neviděl.
Dává 19V, 1,75A.
... a je oboustranný - tak je to skoro jako MacBook Air :-)
-
Asi jsem neodhadl cenu, snižuji ji na rovný litr - 1000CZK.
-
Prodáno, prosím o smazání.