Fórum Root.cz

Hlavní témata => Hardware => Téma založeno: cedaj 18. 06. 2015, 20:05:13

Název: LVDS, LCD, minipočítač
Přispěvatel: cedaj 18. 06. 2015, 20:05:13
Dobrý den,
prosím vás můžete mi poradit jak zapojit cca 15'' displej do minipočítače (Raspberry, Banana....) ?
Chtěl bych si postavit "notebook". Zatím jsem se dostal k závěru, že by nejvýhodněji vyšel Banana jelikož má LVDS výstup a šlo by zapojit LCDčko přímo bez nutnosti převodníku. Bohužel jsem v životě nepracoval s podobným minipočítačem a ani s žádným LCD, tak nevím zda je moje domněnka správná.

Proto vás žádám o radu.
Děkuji.
Název: Re:LVDS, LCD, minipočítač
Přispěvatel: m_J 18. 06. 2015, 22:35:38
Jen tak mimo, jak to LCD chcete napájet ? Co se týče LVDS, budete muset sehnat dokumentaci k tomu LCD a pak na stránkách máte dokumentaci k banánovi (CON2) : http://www.bananapi.com/index.php/component/content/article?layout=edit&id=24
další věc jsou ovladače. Vůbec bych se do toho nepouštěl a koupil ten převodník.
Název: Re:LVDS, LCD, minipočítač
Přispěvatel: cedaj 19. 06. 2015, 16:21:34
Datasheety mám, akorát jsem nevěděl jestli stačí správně propojit piny nebo bude zapotřebí ještě nějaký dodatečný software.
Tak nejspíš to udělám přes převodník.

Celou sestavu hodlám napájet přes akumulátor.
Název: Re:LVDS, LCD, minipočítač
Přispěvatel: Hellraiser 29. 06. 2015, 15:59:38
No s Raspberry Pi B+ by melo fungovat https://www.raspberrypi.org/gert-vga-adapter/ a pak to pripojis na monitor s VGA vstupem.
Coz bude asi elegantnejsi nez nejaky praseni s kompositnim vystupem pro televizi.
Celkem me prekvapuje, ze do bastlirskyho Raspberry dali HDMI a ne dostupnejsi/jednodussi VGA nebo DVI.