Mendelova Univerzita-PEF

kuceraz

Mendelova Univerzita-PEF
« kdy: 30. 10. 2014, 15:52:25 »
Zdravím, letos matuju (Střední průmyslová škola Jihlava, kdyby někdo náhodou byl odtud :D ) a vybírám VŠ. Studuju obor informační technologie, programování ovládám docela dobře (Java, html, css, základy PHP, které jsme začali dělat nedávno). Ve volným čase se z Javy i učím ze svý vůle věci navíc..
S žádným odborným předmětem nemám absolutně žádný problém (snad jen sítě), matika mi nejde nijak extrémně dobře, ale že bych byl na propadnutí taky ne.


Maturity se nebojím, ale od VŠ nevím, co čekat.
Rozhodně chci zkusit brněnské VUT FIT, MUNI FI a pak vybírám třetí školu, pokud by ani jedna z těchto nevyšla.


Přemýšlím nad PEF na Mendelově Univerzitě (http://ui.pefka.mendelu.cz/…jni_programy)
Ovšem, je to ekonomická fakulta a i některé předměty jsou tam ekonomické.
Rád bych jednou někde pracoval jako vývojář (např. webové aplikace), je PEF kvalitní fakulta, dá mi dostatečný základ nebo je to o ničem?
A mimo jiné, je vůbec možnost po vystudování téhle fakulty sehnat práci?

Předem díky za pomoc :)


Root

Re:Mendelova Univerzita-PEF
« Odpověď #1 kdy: 30. 10. 2014, 16:15:47 »
Ne, matematika ti skutecne k nicemu nebude, staci ti jeji uroven ze zakladni skoly. Programovani v Jave je pro lemply a lepice, nauc se Cobol, ma to smysl. K cemu chces studovat VS? Je zbytecna, podnikej a sam se vzdelavej. VUT FIT je lepsi nez MUNI FI protoze to reklo 100 lidi z VUT FIT. Zapoj se do open source socialnich indie projektu na podporu svetoveho miru, lasky a pravdy.

hawran neprihlaseny

Re:Mendelova Univerzita-PEF
« Odpověď #2 kdy: 30. 10. 2014, 16:28:37 »
 ;D  ;D   ;D

Flejm 'vš matika pro developery',
3,
2,
1,
START!

kuceraz

Re:Mendelova Univerzita-PEF
« Odpověď #3 kdy: 30. 10. 2014, 17:40:11 »
Skvělý, ale radši bych nějaký info o PEF  :D

realista

Re:Mendelova Univerzita-PEF
« Odpověď #4 kdy: 30. 10. 2014, 17:54:15 »
Rozhodně chci zkusit brněnské VUT FIT, MUNI FI a pak vybírám třetí školu, pokud by ani jedna z těchto nevyšla.
Rád bych jednou někde pracoval jako vývojář (např. webové aplikace), je PEF kvalitní fakulta, dá mi dostatečný základ nebo je to o ničem?
A mimo jiné, je vůbec možnost po vystudování téhle fakulty sehnat práci?
VUT FIT ~ lepší mix teorie a praxe, ale stále hutné teoretické základy, jako průmyslovák budeš mít velmi těžké první dva roky
MUNI FI ~ utopíš se v teorii, aplikované moderní technologie, které aktuálně trh, který je dostatečně likvidní (rozhodně ne ten český), žádá, budou na fakultě akreditovány za deset let a to už bude zase pozdě, škola přeje akademické praxi
PEF MENDELU ~ učí zde sběr stejných lidí jako na VUT FI a MUNI FI, většina externistů má úvazky po celé ČR, nároky jsou trochu nižší, ale stále platí zásada akreditace v zapadlém Brně - staré, zašle, obecné, bez přímé aplikace a návaznosti, taky co chceš zadarmo... většina pohlaváru jednotlivých kateder sedí na svých postech ještě z dob komunismu, je jim sto let, mají smlouvy na neurčito, o flek nepříjdou až do smrti, chybí jim kontakt s realitou, zásady ale nemění, jinými slovy, pro vývoj kvalifikovaných zaměstnanců se znalostí moderních technologií je to krok vedle.
Práci seženeš, bohužel ne vždy v oboru, pokud chceš lepit webové aplikace na VŠ ani nechod, je to pro tebe ztráta času, po maturitě rovnou hledej práci a po pěti, deseti letech už možná budeš mít lepší představu, co a jak dál, navíc narazíš téměř ihned na spoustu nasraných vysokoškoláků-absolventů z výše uvedených fakult, kteří dělají za stejné peníze co ty, stejnou středoškolskou práci místo pozice v CERNu.


kuceraz

Re:Mendelova Univerzita-PEF
« Odpověď #5 kdy: 30. 10. 2014, 17:59:53 »
Díky za odpověď, ale pro vysokou jsem rozhodnutý  :)
Takže PEF je víceméně FIT/FI s menšími nároky?
Naučí mě ta škola něco, nebo je to jen titul zadarmo a bez získaných znalostí?

Kolemjdoucí

Re:Mendelova Univerzita-PEF
« Odpověď #6 kdy: 30. 10. 2014, 18:06:53 »
Na PEF nechoď, běž na ČVUT nebo VUT, potřebuješ Bc. nebo Ing. CV lidí bez titulu momentálně HR v IT házejí rovnou do koše.
To co budeš potřebovat v práci IT tě nenaučí na žádné škole v ČR, budeš se to muset naučit sám ve svém volném čase.

kuceraz

Re:Mendelova Univerzita-PEF
« Odpověď #7 kdy: 30. 10. 2014, 18:10:57 »
Já chci jít na Masaryčku nebo VUT, o téhle jsem uvažoval jen "do zálohy", chci si po střední dál zvýšit vzdělání.
MUNI nebo VUT by bylo ideální, pokud to neklapne, budu potřebovat nějakou alternativu a rád bych do brna, ale jak tak koukám, tak jako alternativu asi zvolím JČU

realista

Re:Mendelova Univerzita-PEF
« Odpověď #8 kdy: 30. 10. 2014, 18:14:34 »
Díky za odpověď, ale pro vysokou jsem rozhodnutý  :)
Takže PEF je víceméně FIT/FI s menšími nároky?
Naučí mě ta škola něco, nebo je to jen titul zadarmo a bez získaných znalostí?
Titul zadarmo to není ani omylem, jednak budeš nucen vzhledem k akreditacím všech výše uvedených fakult absolvovat takové předměty, které ti polezou krkem, protože jejich reálné uplatnění bude na míle vzdálené praxi, dost často už ani žádné daný předmět nemá a slouží pouze k "procvičení", takové znalosti můžeš aplikovat, jedině pokud je dokážeš uchopit obecně, to tě ale na žádné z těchto škol nenaučí, to bys musel na MFF/FJFI v Praze, ale vstup na MFF/FJFI rovná se téměř tomu stejnému jako bys vstoupil do řádu v klášteru, v prvních letech příjdeš o veškerý volný čas, osobní čas, zájmy a koníčky budou muset jít stranou, budeš muset zasvětit celý svůj den studiu.

Mám-li mluvit z pozice zaměstnavatele, je úplně jedno, jestli jsi absolvent MUNI, VUT, MENDELU, nebo nějaké soukromé VŠ, všude učí stejný vzorek externistů, na soukromých školách to bývá o chlup lepší, používají více lidí, kteří mají větší kontakt s praxí, V Jihlavě máš VŠPJ, ušetříš za dopravu a ubytování, přihlaš se tam a nemáš co řešit.

kuceraz

Re:Mendelova Univerzita-PEF
« Odpověď #9 kdy: 30. 10. 2014, 18:21:41 »
Ona VŠPJ zrovna za moc nestojí.
Co jsem tak slyšel, tak je to taková trochu těžší průmyslovka, na které jsem.
Někteří učitelé od nich nás i učí.
Přece jen VUT nebo MUNI už (alespoň tady v ČR), zaměstnavatel, co jsem koukal na internet většinou specifikuje pouze jazyk, titul a další požadavky neuvádí, usuzuju z toho, že nějaká škola s lepším jménem mi pomůže k získání dobrého místa více
Často je tam zmínka o tom, že práce na nějakých větších projektech je velkou výhodou, což mě opět táhne k MUNI a VUT
Ale pokud to takhle nefunguje, rád se poučím, zajímá mě to

kuceraz

Re:Mendelova Univerzita-PEF
« Odpověď #10 kdy: 30. 10. 2014, 18:23:06 »
Ta doprava a ubytování už mě neomezuje, respektive, nejsem z Jihlavy i tady si ubytování musím platit, takže změna už bude jen malá

AlmaMater

Re:Mendelova Univerzita-PEF
« Odpověď #11 kdy: 30. 10. 2014, 18:44:34 »
FI MUNI - zamestnavatel
VUT FIT - zamestnanec
PEF MENDELU - lempl
MFF UK - nechces resit detaily

realista

Re:Mendelova Univerzita-PEF
« Odpověď #12 kdy: 30. 10. 2014, 19:01:30 »
FI MUNI - zamestnavatel
Hlavním úkolem MUNI je výzkum a výchova poslušných ovcí pro akademickou obec, případě státní sektor, tam podnikatele nehledej, teorie podnikatele nevytváří a na MUNI se rozhodně nehlásí úspěšní ředitelé firem, nebo lidé s vlastní invencí.

AlmaMater

Re:Mendelova Univerzita-PEF
« Odpověď #13 kdy: 30. 10. 2014, 19:05:09 »
FI MUNI - zamestnavatel
Hlavním úkolem MUNI je výzkum a výchova poslušných ovcí pro akademickou obec, případě státní sektor, tam podnikatele nehledej, teorie podnikatele nevytváří a na MUNI se rozhodně nehlásí úspěšní ředitelé firem, nebo lidé s vlastní invencí.

FI MUNI != MUNI, muzes zbytek svych tvrzeni nejak dolozit? Napr. statistikou.

realista

Re:Mendelova Univerzita-PEF
« Odpověď #14 kdy: 30. 10. 2014, 19:28:13 »
FI MUNI - zamestnavatel
Hlavním úkolem MUNI je výzkum a výchova poslušných ovcí pro akademickou obec, případě státní sektor, tam podnikatele nehledej, teorie podnikatele nevytváří a na MUNI se rozhodně nehlásí úspěšní ředitelé firem, nebo lidé s vlastní invencí.

FI MUNI != MUNI, muzes zbytek svych tvrzeni nejak dolozit? Napr. statistikou.
Masarykova univerzita se dlouhodobě profiluje jako výzkumná univerzita, na níž se přirozeně propojuje výuka s kvalitním výzkumem v širokém spektru oborů. V národním měřítku je toto zaměření možné dokumentovat individuální úspěšností vědců z Masarykovy univerzity v soutěžích o grantové prostředky, zejména však úspěšností univerzitních týmů v získávání prostředků na institucionální podporu výzkumu či v soutěži o podporu projektů v rámci Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace. Postupně se zlepšující výzkumná infrastruktura v novém kampusu i dalších rekonstruovaných objektech a institucionální zázemí se pozitivně odráží také v rozvoji mezioborových a mezinárodních kooperací, byť tyto kooperace mají zatím převážně individuální, méně často institucionální a dlouhodobý charakter.

Úspěšná realizace velkých infrastrukturních projektů podpořených evropskými prostředky (zejména projekt Středoevropského technologického institutu, projekt CETOCOEN a další) otevírá cestu k výraznému zvýšení mezinárodní viditelnosti, konkurenceschopnosti a atraktivity univerzity. Podmínky udržitelnosti těchto projektů současně kladou velké nároky na větší zapojení univerzitních týmů do mezinárodních výzkumných programů a na další personální rozvoj. Pozitivním důsledkem již samotné přípravy velkých projektů je spontánní a přirozená postupná integrace výzkumných aktivit kolem obecnějších profilujících témat.

Strategie - DLOUHODOBÝ ZÁMĚR 2015
1) VYTVÁŘENÍ SVOBODNÉHO PROSTORU PRO VĚDECKÉ BÁDÁNÍ
Masarykova univerzita zaměří svou strategii na:
vytváření svobodných a rovných podmínek pro rozvoj bádání v celém spektru oborů pěstovaných na univerzitě
podporu výzkumu v nových tematických oblastech včetně výzkumu na pomezí tradičních vědních oborů a specializací.
propojení výuky v celém spektru oborů s původní vědeckou činností v magisterském a doktorském studiu
podpora vzniku pracovních míst pro mladé vědce do 5 let od získání titulu Ph.D. (obdoba postdoc na zahraničních univerzitách/výzkumných organizacích).

2) MEZINÁRODNÍ PROFILACE A POSTAVENÍ
Masarykova univerzita se zaměří na:
dosažení špičkového mezinárodního postavení ve výzkumu ve vybraných oblastech;
integraci výzkumných programů kolem profilujících mezioborových témat.
realizace strategických projektů budování výzkumné infrastruktury (CEITEC, CETOCOEN, CERIT a další);
vytvoření systému institucionálního financování výzkumu založeného na evaluacích
personální politika zaměřená na získávání špičkových vědeckých pracovníků mimo univerzitu a na podporu a udržení kvalitních vlastních vědců;

a tak dále... jestli ti to nestačí, zajdi si promluvit s několika lidma na rektorát, z MUNI je dojná kráva na evropské dotace výzkumu pro kdejakou hovadinu, inkubátor pro mladé proevropské vědce a na míle vzdálená skutečným potřebám trhu a komerčním zájmům firem.