T-Com - Magio TV a vlastny router

nou

T-Com - Magio TV a vlastny router
« kdy: 24. 10. 2014, 20:49:10 »
Chcel by som si dat zaviest Magio TV na VDSL. Otazka je ci musim mat ten ich pochybny router osekany na kost. Nasiel som Asus DSL-N66U ktory ma v nastaveniach polozku IPTV. Tam sa da nastavit port na ktorom je pripojeny STB. Okrem toho aj presmerovanie DHCP a multicastu IGMP. Aka je sanca ze to pojde?

Druha otazka je ci by sa dalo pripojit dva STB boxy cez switch aby sa nemuseli tahat dva kable.


nou

Re:T-Com - Magio TV a vlastny router
« Odpověď #1 kdy: 25. 10. 2014, 09:59:50 »
Tak odpoved na druhu otazku uz mam asi zodpovedanu. Na stranke T-Com o Magiu cez optiku je
Citace
Ako zapojím tretí Magio box k službe Optik?
Koncové zariadenie ONT Echolife HG850a k službe Optik má dostupné dva porty (LAN3 a LAN4) pre zapojenie Magio boxov. Ak chcete zapojiť viac ako dva Magio boxy, je potrebné mať k dispozícii sieťový prepínač SWITCH (poskytuje aj Telekom), nie HUB. Základný (nahrávací) Magio box necháte zapojený v LAN4,  SWITCH prepojíte s LAN3 a ďalšie Magio boxy zapojíte do SWITCHu.
Takze pravdepodobne to pojde aj na pri DSL.

Lol Phirae

Re:T-Com - Magio TV a vlastny router
« Odpověď #2 kdy: 25. 10. 2014, 10:59:23 »
Sám používám jakousi Comtrend kraksnu od O2 jako bridge, běží přes ni pouze O2TV, PPPoE/VDSL, routování a firewall řeší BSD router postavený na Alix APU. S úplným vyhozením krámu od providera jsem se nemořil.

ff

Re:T-Com - Magio TV a vlastny router
« Odpověď #3 kdy: 27. 10. 2014, 12:55:31 »
Ten router pre Magio od Telekomu je manazovany, (vedia ti tam zriadit aj hlasovu sluzbu a podobne). Pre IPTV sa pouzivalo separatne PVC/VLAN, takze by si musel ten router riadne nastavit (routovat internetove PVC/VLAN, bridgovat pre IPTV PVC/VLAN). Ty defacto nevies aka VLAN je na co pouzita, atd...  Nieje iste ze to bude fungovat, skor neodporucam.

OK

Re:T-Com - Magio TV a vlastny router
« Odpověď #4 kdy: 26. 12. 2014, 12:41:42 »
Osobne som ASUS DSL-N66U neskusal, no tento problem som pred par dnami riesil aj ja. Snad som sa uz dopracoval k zdarnemu koncu. Pouzil som router TP-Link TD-W8970B (no nie je to ziaden hyper, ale mne staci). V zasade by sa mal dat pouzit kazdy router ktory splna moznost port bindingu fyzickeho portu pre STB s moznostou bridgovania PVC/VLAN pre IPTV a zrusenia interneho DHCP. Pre Magio IPTV bridge su hodnoty:

VPI(0-255):8
VCI(32-65535):35 
Encapsulation Mode:LLC
ATM QoS Type:UBR
Connection Type:Bridge

Dalej je treba nastavit Interface Grouping pre STB na lubovolne zvoleny port (osobne mam LAN4). To znamena ze bridgovane spojenie je zviazane s fyzickym portom routra LAN4, kam pripajam STB. Posledna dolezita vec je zrusit automaticke pridelovanie IP z interneho DHCP servera (router) pre nasu bridgovanu VLANu. TP-Link ma aj celkom pekny navod: http://nl.tp-link.com/article/?faqid=445 staci dosadit hodnoty a malo byt o fachat. Pre istotu mozes este urobit aj MAC clone stareho routra ale to nie je nutne.

Good Luck a osekany T-srot router do kosa !  ;)




 


nou

Re:T-Com - Magio TV a vlastny router
« Odpověď #5 kdy: 26. 12. 2014, 20:00:16 »
No teraz mam ten ADB a co sa tyka nastaveni tak je to kartastrofa. Maximalna advanced feature co tam ide nastavit je je port forwarding. Taktiez heslo na WiFi je obmedzene na 32 znakov co je akoze riadne WTF.

Magio sa pravdepodobne teda nastavit aj da. Zistil som ale ze problemom je pevna linka ktora uz nefunguje cez spliter. Ten router ma totiz FXS port do ktoreho sa strka normalny telefon. Pravdepodobne je teda v routeri aj nejaka SIP ustredna co je asi nerepredukovatelne inym routerom ako ten ich ADB.

Re:T-Com - Magio TV a vlastny router
« Odpověď #6 kdy: 08. 12. 2016, 16:29:54 »
Da sa toto nejako riešiť?
Mám ASUS DSL-AC68U
a od Telekomu ZTE II
ASUS má v nastaveniach IPTV, ale Magio TV cez to nejde.
Chcel by som mať primárny DLS modem ASUS.