VSDL Vektoring dál od ústředny

Petr

VSDL Vektoring dál od ústředny
« kdy: 24. 10. 2014, 11:45:56 »
Dobrý den,
chci se zeptat na tu samou otázku jako zde:
Kód: [Vybrat]
http://www.o2.cz/osobni/forum/?forum_id=41&topic_id=12913
Citace
Dobrý den, chci se zeptat četl jsem o technologii "VSDL Vektoring", ale stále jsem na 100% nezjistil zdali uživatelé (zákazníci) na větší vzdálenost od ústředny (od DSLAM), budou moci tuto funkci využít. Dočetl jsem se že to snižuje cituji "Vektorováním je možné získat nerušený signál pro každou VDSL přípojku" Tedy by mohlo fungovat v mém případě 2 Km od ústředny a nemohu tedy využít VDSL takový jak nyní nabízíte jelikož jsem příliš daleko od ústředny. A dál jsem četl že stále bude záviset rychlost na té vzdálenosti ale nyní mám ADSL2 (DOWN 6 MB/s, UP 389 KB/s) přičemž by mě stačilo pro mou práci DOWN 20 MB/s a UP 6 MB/s. A také jsem slyšel (někde četl) že tuto technologii již nyní testujete (pilotní režim) a příští rok by se již mohla dostávat k nejšťastnějším zákazníkům až domů. Děkuji předem za odpověď a přeji pěkný den. S pozdravem Petr

Jelikož O2 mě na to neodpověděl chci se obrátit na Vás.

Děkuji předem za odpověď
« Poslední změna: 24. 10. 2014, 13:14:12 od Petr Krčmář »


Bla

Re:VSDL Vektoring dál od ústředny
« Odpověď #1 kdy: 24. 10. 2014, 14:19:46 »
A nás v obci ledrP jsem o tom ještě neslyšeli, kde jsi k tomu přišel?
Poděl se s námi o tom, co víš.

#


Petr

Re:VSDL Vektoring dál od ústředny
« Odpověď #3 kdy: 25. 10. 2014, 13:12:54 »
Dobrý den,
ale jestli to odstraňuje přeslechy a šum po lince tak by mě mohli zvíšit rychlost né na tu hodnotu co bych já chtěl ale o nějaký ten MB/s by to mohlo jít navíc chtějí dělat i remoteDSLAM aby služba byla dostupna pro další zákazníky.

Trident

Re:VSDL Vektoring dál od ústředny
« Odpověď #4 kdy: 25. 10. 2014, 15:15:18 »
Co to je za kravinu? Vectoring je u O2 jenom v testu. Navic jak ho chcete aplikovat kdyz na tom samem svazku mate usery O2 a LLU ExCRA T-Mobile. T-Mobile jede pres vlastni DSLAMy a O2 pres svoje. Zatim neni technicky jasne jak vectoring pouzit na LLU konfiguracich aby se jednotlive platformy spolu domluvily.
vice zde: http://www2.alcatel-lucent.com/techzine/vdsl2-vectoring-in-a-multi-operator-environment-separating-fact-from-fiction/