Serverová základní deska HP

Lukáš666

Serverová základní deska HP
« kdy: 21. 10. 2014, 15:31:29 »
Ahoj,

Mám tu samotnou základní desku z HP ML110 G7 (LGA1155).

Desku jsem zapojil a osadil (i5-2500k, a nějaké non-ECC RAM od Kingston). Paměť jsem zapojil dle návodu – do pozice „2A“.

Jedna zelená led začala blikat a zdroj se zapnul, ihned se vše vyplo. Takhle se to dokola restartuje.

Zjistil jsem, že toto zapínání reaguje na vyndání jednoho jumperu – asi je tam místo tlačítka (když jumper odpojím, tak se deska nezapne… po opětovném zapojení zase startuje).

Návod (na kompletní HP Proliant ML110) neobsahuje žádné informace o diagnostice pomocí LED.

Dále jsem zjistil, že síťovky normálně reagují a nad nimi si HP iLO vezme IP adresu z DHCP. Po přepnutí jednoho stavu na „board switchi“ webová administrace nechce přihlašovací údaje.

V administraci funguje jen pár věcí – pro další údaje (jako např. teplotní čidla, stav ventilátorů) je třeba projít kompletním POSTem. Ale iLO log vše zaznamenává a podle výpisu je příčinou přehřívání (viz. screen v příloze). Chladič mám nasazený ale ventilátor připojený není, protože deska disponuje pouze 6-pin konektory. To je podle mě příčina nefunkčnosti – třeba se pak objeví další chyby (např. RAM, apod.), ale zatím má LOG problém pouze s tímto.

Prohledával jsem internet, ale více informací o těchto 6-pin konektorech jsem nezískal.

Děkuji za případné nápady  :)


Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Serverová základní deska HP
« Odpověď #1 kdy: 21. 10. 2014, 15:59:47 »
Screen nevidím (asi byl moc velký, tak neprošel). Nicméně sis asi našel "závadu" sám. Osobně tipuju ty větráky. Z konektorů se mu nevrací zpětná vazba, tak odmítá nastartovat. Jednoduché.

Řešení ale nevím (6-pin konektor taky neznám).

Lol Phirae

Re:Serverová základní deska HP
« Odpověď #2 kdy: 21. 10. 2014, 16:09:55 »
Prohledával jsem internet, ale více informací o těchto 6-pin konektorech jsem nezískal.

Hledáš blbě.... http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=18432265

Lukáš666

Re:Serverová základní deska HP
« Odpověď #3 kdy: 21. 10. 2014, 16:33:10 »
Ok, moc děkuji za odkaz :).

Tam je hezky napsané, že jim to skutečně bez ventilátoru nenaběhne, ale psali tam přímo nějakou chybu v POSTu, ke které jsem se nedostal :(.

Výstřižek z iLO - http://imgur.com/6rMmo6n

Ještě mě napadlo, jestli není problém s chybějícím externím teplotním senzorem. (ale ventilátory jsou zatím nejpravděpodobnější)

Našel jsem nějaké 6-pin na aukru, tak je asi koupím.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Serverová základní deska HP
« Odpověď #4 kdy: 21. 10. 2014, 16:55:26 »
"Power loss due to overheating" bych si osobně volně přeložil jako "Přehřívání zdroje". Pokud ne zdroje, tak třeba napájecí kaskády na desce. Tohle ale vypadá na jinej problém, než chybějící větráky (resp. bejt tam větráky, třeba by se to nepřehřejvalo...).

Někde se to prostě hřeje a proto se to vypíná. Najdi místo, kde se to hřeje a zkus ho chladit. Pak se nejspíš dostaneš k hlášce "nevidim větráky" :-)


Lukáš666

Re:Serverová základní deska HP
« Odpověď #5 kdy: 21. 10. 2014, 17:01:51 »
Deska běží tak 1s a pak se vypne - je úplně studená. Nebo je tam nějaký problém s měřením/senzory.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Serverová základní deska HP
« Odpověď #6 kdy: 21. 10. 2014, 17:51:31 »
Tak bych jako první zkusil ochcat ten konektor na větráky. Na tom odkazu výše je dobře popsáno, jak na to (pravděpodobně i s libovolnýma větrákama). Takže bych vzal první domácí větrák, šmiknul kabely a testoval.

dustin

Re:Serverová základní deska HP
« Odpověď #7 kdy: 21. 10. 2014, 19:27:07 »
"Power loss due to overheating" znamená, že deska zdetekovala přehřátí a vypla se (power loss = vypnutí, ztráta napájení). Tipuji si, že tam nemáš nějaké to teplotní čidlo a deska tudíž pro jistotu detekuje přehřátí.

Co se podívat na google, zda se nedá sehnat za pár šupů k desce to příslušenství?  Možná by to bylo nejjednodušší.

Lukáš666

Re:Serverová základní deska HP
« Odpověď #8 kdy: 21. 10. 2014, 19:42:54 »
S tím ventilátorem jsem skoušel už vše možné, a bohužel se to chová furt stejně. :(

Také si s tím čidlem říkám, na desce je na něj extra 3-pin konektor. Podle obrázků se z konektoru vytáhnou jen dva dráty. Tak jsem tam zkoušel čidlo z monitorovacího panelu z mého desktopu a také nic. Ale nejspíše je tam originál jiná hodnota (nabo tak), protože to nepomohlo. :(

Našel jsem originální čidlo na eshopu, ale ta cena :o - http://cz.eetgroup.com/i/460423-001-HP-Temperature-sensor-cable

Lol Phirae

Re:Serverová základní deska HP
« Odpověď #9 kdy: 21. 10. 2014, 19:56:15 »
Našel jsem originální čidlo na eshopu, ale ta cena :o - http://cz.eetgroup.com/i/460423-001-HP-Temperature-sensor-cable

Eště ho můžeš s výhodou koupit na eBay za €34 + €24 doprava.  ;D ;D ;D

dustin

Re:Serverová základní deska HP
« Odpověď #10 kdy: 21. 10. 2014, 20:15:54 »
To může klidně komunikovat třeba přes 1-wire, u HP bývá standard proprietární s ničím nekompatibilní řešení pro každou blbost.

Obávám se, že to levněji než na tom českém eshopu asi neseženeš... A pak začneš řešit to samé s těmi ventilátory....

Re:Serverová základní deska HP
« Odpověď #11 kdy: 21. 10. 2014, 21:05:24 »
To může klidně komunikovat třeba přes 1-wire
Docela bych i řekl, že je to pravděpodobný. Nevím jak tenhle konkrétní model, ale mám ve správě dva ML310E GEN8 a ty mají těch čidel několik
 - dobře je to vidět třeba tady: http://youtu.be/7JiNm_0Pn7U?t=1m6s Vůbec netuším, kde jsou umístěný a jak připojený, to jsem naštěstí nikdy řešit nemusel, ale obávám se, že to nejspíš nebude nějakej jeden stupidní DS18B20 připojenej přímo na desku :)

Zkus zjistit, jak to tenhle model má a jestli to má stejně, tak bych se na nějaký oživování vykašlal, tyhle servery dneska koupíš komplet za tak levno, že nemá smysl se s tím nějak dýl párat a dokupovat origo náhradní díly po pětistovkách...

Lukáš666

Re:Serverová základní deska HP
« Odpověď #12 kdy: 21. 10. 2014, 21:29:47 »
Ok, děkuji za nápady, zkusím nějak sehnat to čidlo a ventilátory. :)

Určitě budu informovat o dalším postupu. :D

Bla

Re:Serverová základní deska HP
« Odpověď #13 kdy: 21. 10. 2014, 22:45:04 »
Celá tahle debata mi přijde pošahaná.
Vyresetoval bych DŮKLADNĚ paměť CMOS a kouknul se po switchích, nějaký to musí řídit.
To, že se netočí větrák, není důvod, aby to nenajelo, pokud to není větrák u procesoru.
Pěknejch pár serverů jsem měl puštěných jen tak na stole a všechny jely.

dustin

Re:Serverová základní deska HP
« Odpověď #14 kdy: 21. 10. 2014, 22:55:04 »
Pošahanej je tvůj styl reakce. Přečti si celou diskusi ještě jednou.