V čem programovat webové hry?

Hanzlik

V čem programovat webové hry?
« kdy: 18. 10. 2014, 19:00:29 »
Dobrý den, chtěl bych poradit jak začít programovat webové hry ,,například Gladiatus, Bitefight'' co na to potřebuji za programy a znalosti. Jediné co si pamatuji ze školy tak začátky html a to je vše. Případně nějaké návody,videa. Jen pro informaci sem trpělivý se něco naučit.
« Poslední změna: 20. 10. 2014, 10:48:42 od Petr Krčmář »


bagrista

Re:Webove hry
« Odpověď #1 kdy: 18. 10. 2014, 21:41:42 »
Od HTML je k takové hře dost daleko.

Určitě se podívej na nějaké serverem spouštěné skripty pro web; dnes se hodně prosazuje kontroverzní PHP.
Dále se ti bude hodit znalost databází (pro web klidně MySQL/MariaDB....)

Pak až si to nastuduješ (hraj si s tim, nastudovat z knihy ti bude k prdu), zkus si nakódit cosi jako "pexeso online" (klidně člověče nezlob se, nebo vlastně skoro cokoli), kde nebudeš muset řešit čas. Pak si cestu snad najdeš.

Z programů si buď rozjeď webserver, databázi a démona na skripty, nebo si najdi webhosting.
Dále užiješ vývojové prostředí. Celkem se mi dělalo dobře s Bluefishem; najdi si, co ti vyhovuje.


Hodně nervů

PS. tak a teď do mě, místní, seřvěte mně, že kazím mládež

Hanzlik

Re:Webove hry
« Odpověď #2 kdy: 18. 10. 2014, 21:48:50 »
Díky za radu vyzkouším různé programy. jen ten čas budu mít po práci a mysql mi není cizí dělal sem v tom server na hru world of warcraft

wardmaster

Re:Webove hry
« Odpověď #3 kdy: 19. 10. 2014, 07:56:34 »
Ještě bych doplnil bagristu, že na tvorbu webové hry je dost důležité se naučit pořádně s Javascriptem, pokud chceš aby ta hra byla interaktivní a dobře ovladatelná.



McFly

  • *****
  • 560
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Webove hry
« Odpověď #4 kdy: 19. 10. 2014, 08:37:32 »


Hanzlik

Re:Webove hry
« Odpověď #5 kdy: 19. 10. 2014, 11:40:42 »
Děkuji všem za rady píšu si vše na papír co třeba a co se naučit... Je těžký ten jawascript ?

tm

Re:Webove hry
« Odpověď #6 kdy: 19. 10. 2014, 12:13:56 »
Záleží ako dobre viete programovať - ono je to viac-menej jazyk ako každý iný, akurát má navyše integráciu s browserom (manipulácia s DOM stromom, AJAX, atd.).

tommm

Re:Webove hry
« Odpověď #7 kdy: 20. 10. 2014, 17:09:12 »
Děkuji všem za rady píšu si vše na papír co třeba a co se naučit... Je těžký ten jawascript ?

Chcete si naprogramovat neco jen pro sebe jako konicek nebo ciste ze studijnich ucelu nebo chcete zacit budovat neco co bude "davat prachy"?

Pokud to druhe, tak se radeji zamyslete nad zarazenim se do role "vedouciho" a dejte dohromady lidi, kteri to vytvori.


Re:V čem programovat webové hry?
« Odpověď #8 kdy: 20. 10. 2014, 17:29:01 »
Muhehe, to bude sranda tenhle thread.

Chtel bych si postavit repliku Ajfelovky 1:1, co k tomu budu potrebovat?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Radovan.

Re:V čem programovat webové hry?
« Odpověď #9 kdy: 20. 10. 2014, 18:47:02 »
Chtel bych si postavit repliku Ajfelovky 1:1, co k tomu budu potrebovat?
Docela dost špejlí ;D

qk

Re:V čem programovat webové hry?
« Odpověď #10 kdy: 20. 10. 2014, 21:00:01 »
Muhehe, to bude sranda tenhle thread.

Chtel bych si postavit repliku Ajfelovky 1:1, co k tomu budu potrebovat?

nebud srab a postav ji ze sirek  ;)

Bla

Re:V čem programovat webové hry?
« Odpověď #11 kdy: 20. 10. 2014, 21:12:09 »
nebud srab a postav ji ze sirek  ;)

Nevypálenejch a na boty si připevni škrtátka!

Trupik

Re:V čem programovat webové hry?
« Odpověď #12 kdy: 20. 10. 2014, 21:52:35 »
Muhehe, to bude sranda tenhle thread.

Chtel bych si postavit repliku Ajfelovky 1:1, co k tomu budu potrebovat?
Bohatého sponzora  ;)

Bla

Re:V čem programovat webové hry?
« Odpověď #13 kdy: 20. 10. 2014, 21:54:31 »
Jen nahodim linky na dvě fóra:

Bylo tu fórum České hry na adrese www.ceske-hry.cz/forum/ a teď momentálně MĚ nejde, nevím jak Vám.
No, není to žádná velká škoda, byla tam dost mizerná skupina lidí, většina nafoukaná a nepříjemný, valnou část bych označil za zmrdy ve významu dfens: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2001011201

Byť tam bylo poměrně dost kvalitních komentářů, že je někdo zmrd nesouvisí s tím, jestli je nebo není chytrej a nebo jestli umí.

MNOHEM lepší fórum, myslím tím společností, komunitou je nebo bylo na chytrákovi: http://www.forum.velkejchytrak.cz/
Provozovatele fóra bych nazval "vohnoutem a RPG maniakem" a všechno mimo RPG maker je tam nebo spíš bylo tiše trpěné a více nebo méně perzekuované. To nemyslím úplně doslovně, z mého pohledu je to vohnout, ale z jeho pohledu to dělá správně, má rád RPG maker, udělal to fórum o RPG makeru, je to primárně pro RPG maker a může si ho moderovat jak chce, je to jeho fórum. To, že mě sere, to je jiná story, ale jen můj problém, spíš si z něj vezměte příklad, protože on to fórum udělal. A navíc se mohl za ty roky změnit jak on, tak to fórum.

Nicméně se tam dala najít kupa lidí s chutí si hrát, dělat grafiku, dělat hudbu, testovat  ....programovat to moc né, ale grafici se tam dali sehnat poměrně schopní. Programátor šel lépe sehnat v inzerci na Českých Hrách.

Bla

Re:V čem programovat webové hry?
« Odpověď #14 kdy: 20. 10. 2014, 22:08:42 »
App, všechno se mění, aktuální pohled na ty lidi nemám.
Je možné, že se dali na pokání, vyrostli z pubertálních výlevů a teď jsou to bezva ...... *******..... sakra, pokaždé, když si na ně vzpomenu, tak mě to nasere ;D i po těch letech! No, názor si udělejte rozhodně vlastní  :P