Facebook Messenger se nepřipojí

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Facebook Messenger se nepřipojí
« Odpověď #15 kdy: 20. 10. 2014, 19:14:05 »
tyhle ty facebookove afery vsechny jen otravuji :)

ale vazne.. nahod ji tam nejaky XMMP klient a mas klid
Rozjet FBmessenger, Skype apod. je otazka par kliku a proste to funguje.

Jestli to nebude tim, ze v FBmessengeru jsou predkonfigurovany veci, ktere si treba do Pidginu musite dopsat sam. A prave tyhlety veci byvaji problem. Kolikrat je problem vygooglovat, co se vlastne ma kam napsat, protoze kdosi kasle na podporu jinych klientu, nez oficialniho s reklamami. Jinak snad FB jede na XMPP, takze by to melo jet s jakymkoliv klientem, ktery korektne zvlada XMPP.


Re:Facebook Messenger se nepřipojí
« Odpověď #16 kdy: 21. 10. 2014, 10:44:34 »
Jestli to nebude tim, ze v FBmessengeru jsou predkonfigurovany veci, ktere si treba do Pidginu musite dopsat sam. A prave tyhlety veci byvaji problem. Kolikrat je problem vygooglovat, co se vlastne ma kam napsat, protoze kdosi kasle na podporu jinych klientu, nez oficialniho s reklamami. Jinak snad FB jede na XMPP, takze by to melo jet s jakymkoliv klientem, ktery korektne zvlada XMPP.
No jen filozofická otázka, a neměli bychom si trochu zvykat, že zdarma aplikace jsou placeny právě těmi reklamami ?
Ano štve mne, že nemám možnost výběr. Jestli chci za drobný poplatek verzi bez reklam.
Ale jinak holt co mi zbývá. Prostě ty reklamy ignoruji.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Facebook Messenger se nepřipojí
« Odpověď #17 kdy: 21. 10. 2014, 11:07:59 »
No jen filozofická otázka, a neměli bychom si trochu zvykat, že zdarma aplikace jsou placeny právě těmi reklamami ?
Ano štve mne, že nemám možnost výběr. Jestli chci za drobný poplatek verzi bez reklam.
Ale jinak holt co mi zbývá. Prostě ty reklamy ignoruji.

Nebo si nainstaluji jinou aplikaci zdarma, ktera me reklamami neotravuje a holt budu muset nekde vystourat detaily konfigurace. Mimo jine uz proto, ze mam ruzne IM ucty na ruznych sluzbach a nevidim duvod, proc by mi mel kvuli kazde bezet extra klient. Nehlede na to, ze rada sluzeb klienta pro Linux vubec nenabizi (treba Yahoo). Na sluzby, ktere nabizeji nejaky uchylny proprietarni protokol, ktery nic jineho, nez ofiko klient nepodporuje nebo do protokolu zatahly nejake vlastni vymyslenosti, ktere zpusobuji nekompatibilitu, se pak muzu .....

Re:Facebook Messenger se nepřipojí
« Odpověď #18 kdy: 21. 10. 2014, 11:52:16 »
...
Nebo si nainstaluji jinou aplikaci ...
... ze mam ruzne IM ucty na ruznych sluzbach a nevidim duvod, proc by mi mel kvuli kazde bezet extra klient. ...

Přesně z toho důvodu mám IM+ (qůli gtalk a icq). Jen ten skajp už je asi mimo, zřejmě se mrkvoshit rozhodl to úplně znepřístupnit, nebo co.
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.shapeservices.impluslite

(reklamy mne zatím neva, a když s tím budu hóoodně spokojenej ...)

Dzavy

Re:Facebook Messenger se nepřipojí
« Odpověď #19 kdy: 21. 10. 2014, 17:33:51 »
A nebude to treba tim, ze XMPP se co se tyce standardizace za poslednich x let vubec nikam neposunul? Voice ani video porad jeste neni standardni soucasti protokolu, existuje jenom nekolik pochybnych implementaci. To samy se tyka SIPu - pred nekolika lety jsem se dival na WebRTC, ze to vypada zajimave. Dival jsem se na to ted znovu a stale to neni hotove, s nicim to prakticky nefunguje a porad to je ve stavu "dodelej si sam". Neexistuje ani zadnej opravdu kvalitni open source SIP klient pro Windows.

Google nebo Facebook si mezitim radsi vymysli/upravi vlastni technologii a nikdo se jim nemuze divit.

Zajimavej clanek je na http://www.zdnet.com/google-moves-away-from-the-xmpp-open-messaging-standard-7000015918/ - "XMPP was designed over a decade ago to provide a way for chat networks to interoperate, known as federation. Google Talk was the only major network to support federation, and after seven years, it’s evident that the rest of the industry is not moving to embrace this open system. If, at some point in the future, the industry shows interest, then we would then be open to discussions about developing an interface that's designed for modern needs."


Re:Facebook Messenger se nepřipojí
« Odpověď #20 kdy: 21. 10. 2014, 22:13:45 »
Na sluzby, ktere nabizeji nejaky uchylny proprietarni protokol, ktery nic jineho, nez ofiko klient nepodporuje nebo do protokolu zatahly nejake vlastni vymyslenosti, ktere zpusobuji nekompatibilitu, se pak muzu .....
No je vidět, že nemusíš. Kdyby jsi musel, změníš názor.

Chtěl bych tě vidět jak budeš klientovi co ti pošle 1,2,4 tisíce měsíčně už několik let sdělovat, "pane já ten uchylný propietální protokol nehodlám používat, takže se mnou komunikujte od příště jedině opensource".....
Možná takový klient si nechá vysvětlit a přesvědčit aby používat to samé co máš ty.
A nebo ti taky odpoví "mě nezajímá co chcete vy, já Vás platím, a tak s Vámi budu mluvit přes Skype, FB, Viber, hotentot a vy si to zařiďte jak chcete"....

Bohužel za B. je správně. U některých mohu přesvědčit, u jiných ne. A když jsem celou firmu před 8smi lety naučil používat Skype nejen mezi sebou, mezi nimi a mnou, a nakonec mezi nimi a jejich zahraničními partnery, tak co jim mám teď říci ?
Sorry, teď se budete učit něco jiného ? By mne poslali do háje....

Ber to taky trochu JardoP z jiného pohledu. Někde je potřeba i ustoupit. Ano, technicky lze mít skype přes chrome resp. IM, dokonce jsem zjistil, že mám v ICQ ještě 580 SMS zdarma.... no a tak co mám s tím dělat ? Nehodlám používat Chrome/mozillu na každou kravinu. Zase mi ti klienti tolik výkonu nežerou. A ty reklamy v klidu ignoruji.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Facebook Messenger se nepřipojí
« Odpověď #21 kdy: 21. 10. 2014, 22:39:13 »
Ber to taky trochu JardoP z jiného pohledu. Někde je potřeba i ustoupit. Ano, technicky lze mít skype přes chrome resp. IM, dokonce jsem zjistil, že mám v ICQ ještě 580 SMS zdarma.... no a tak co mám s tím dělat ? Nehodlám používat Chrome/mozillu na každou kravinu. Zase mi ti klienti tolik výkonu nežerou. A ty reklamy v klidu ignoruji.

Skype ma nastesti funkcniho klienta pro Linux, i kdyz bych za nej nejradsi nekomu zapichl vidle do zadku, za jeho androidi verzi pak jeste hloubeji. A bohuzel, Skype se stal jakymsi standardem IM a video hovoru. Take ho mam, protoze bych se jinak s nikym nespojil a rozumne funkcni alternativa pro Linux na jinem protokolu je stejne ve hvezdach. Tez kdyz to potrebujes pro praci, je to take neco jineho, nez kdyz nekdo chce zcela nedulezitou aplikaci FB Messenger. Pokud tohle nekdo pouziva na pracovni komunikaci, mel by se jit nechat vysetrit. Nehlede na to, ze kdyz mi chce nekdo psat z FB Messengeru, tak kdyz je to XMPP, muze mi psat treba na Pidgin, kde mam XMPP ucet jinde, nez na Ksichtbuku. Pokud je tak uchylny, ze chce pracovni komunikaci sverit Fejsbuku, ma alespon teoreticky moznost - prakticky jsem to nezkousel. Osobne bych ale doporucil spise Pidgin + OTR.

Hodlam FB Messenger i nadale ignorovat.

Hmmm

Re:Facebook Messenger se nepřipojí
« Odpověď #22 kdy: 22. 10. 2014, 08:41:04 »
Ber to taky trochu JardoP z jiného pohledu. Někde je potřeba i ustoupit. Ano, technicky lze mít skype přes chrome resp. IM, dokonce jsem zjistil, že mám v ICQ ještě 580 SMS zdarma.... no a tak co mám s tím dělat ? Nehodlám používat Chrome/mozillu na každou kravinu. Zase mi ti klienti tolik výkonu nežerou. A ty reklamy v klidu ignoruji.
Hodlam FB Messenger i nadale ignorovat.
Povedal by som, ze toto je kazdemu uplne jedno a ani o tom tato diskusia nie je.

Re:Facebook Messenger se nepřipojí
« Odpověď #23 kdy: 22. 10. 2014, 13:49:13 »
Skype ma nastesti funkcniho klienta pro Linux, i kdyz bych za nej nejradsi nekomu zapichl vidle do zadku, za jeho androidi verzi pak jeste hloubeji. A bohuzel, Skype se stal jakymsi standardem IM a video hovoru. Take ho mam, protoze bych se jinak s nikym nespojil a rozumne funkcni alternativa pro Linux na jinem protokolu je stejne ve hvezdach. Tez kdyz to potrebujes pro praci, je to take neco jineho,
A to by se mělo tesat do kamene, ano za to zk****í klienta pro linux, android, ale i OSX, iOS, a MS bych někomu vrazil ne widle, ale tupo ocelovou lžíci někam a zakroutil....
ALE aspoň to funguje, zaplať bože.....


nez kdyz nekdo chce zcela nedulezitou aplikaci FB Messenger. Pokud tohle nekdo pouziva na pracovni komunikaci, mel by se jit nechat vysetrit. Nehlede na to, ze kdyz mi chce nekdo psat z FB Messengeru,
No jak jsem psal, mohu nad tím kroutit hlavou, ale platícímu zákazníkovi těžko řeknu ať se nechá vyšetřit když mi píše na FB pracovní věci....
Ještě že FB komunikaci umí řešit Thunderbird.... toho klienta fakt nemusím.



tak kdyz je to XMPP, muze mi psat treba na Pidgin, kde mam XMPP ucet jinde, nez na Ksichtbuku. Pokud je tak uchylny, ze chce pracovni komunikaci sverit Fejsbuku, ma alespon teoreticky moznost - prakticky jsem to nezkousel. Osobne bych ale doporucil spise Pidgin + OTR.

Hodlam FB Messenger i nadale ignorovat.
Zkusil jsem ho, ale už šel i z androida.... naštěstí. Ale pokud někdo další to bude chtít používat a nebude alternativa.... tak holt ******
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

Re:Facebook Messenger se nepřipojí
« Odpověď #24 kdy: 22. 10. 2014, 14:05:11 »
...
+1

tak kdyz je to XMPP, muze mi psat treba na Pidgin, kde mam XMPP ucet jinde, nez na Ksichtbuku. Pokud je tak uchylny, ze chce pracovni komunikaci sverit Fejsbuku, ma alespon teoreticky moznost - prakticky jsem to nezkousel. Osobne bych ale doporucil spise Pidgin + OTR.

Hodlam FB Messenger i nadale ignorovat.
Zkusil jsem ho, ale už šel i z androida.... naštěstí. Ale pokud někdo další to bude chtít používat a nebude alternativa.... tak holt ******

Pitkina mám na desktopu, dokonce i ve widlích, a jsem s ním spokojený. Poslední verze dokonce zvládla komunikovat i s tím majkrosoftím molochem Lynč, takže jsem nemusel mít spuštěné dva chatovací klienti. Bohužel nic takového není pro vychytralé founy (kromě mnou již zmiňovaného IM+) ...

MBig

Re:Facebook Messenger se nepřipojí
« Odpověď #25 kdy: 22. 10. 2014, 14:47:43 »

Zkusil jsem ho, ale už šel i z androida.... naštěstí. Ale pokud někdo další to bude chtít používat a nebude alternativa.... tak holt ******
[/quote]

Mně ten FB messenger celkem vyhovuje. Jde jenom o to povypínat vlezlé funkce v nastavení. Jediný co mě štve a fakt to nechápu je, že nejde natrvalo vypnout notifikace zpráv do lišty. To se dá ale naštěstí vyřešit v androidu tím, že aplikaci úplně zakážu notifikace. Takhle když nechci, tak o FB messengeru vůbec nevím a sputím ho jenom když potřebuju v terénu někomu napsat, nebo když se sám chci podívat jestli mi někdo nepsal.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Facebook Messenger se nepřipojí
« Odpověď #26 kdy: 22. 10. 2014, 16:28:37 »
nez kdyz nekdo chce zcela nedulezitou aplikaci FB Messenger. Pokud tohle nekdo pouziva na pracovni komunikaci, mel by se jit nechat vysetrit. Nehlede na to, ze kdyz mi chce nekdo psat z FB Messengeru,
No jak jsem psal, mohu nad tím kroutit hlavou, ale platícímu zákazníkovi těžko řeknu ať se nechá vyšetřit když mi píše na FB pracovní věci....
Ještě že FB komunikaci umí řešit Thunderbird.... toho klienta fakt nemusím.

Tak sakra, je to XMPP nebo neni? Pokud je, proc je nutno resit nefunkcni FB Messenger s reklamami, kdyz to muze zastat kterykoliv IM klient s XMPP protokolem? Ja tady nerikam, ze se mas odriznout devaterem firewalu od IM zprav prichazejicich z fejsbukoveho XMPP, ale ze si mas nainstalovet jineho klienta, ktery mene opruzuje a dokonce i funguje.

Makovec

Re:Facebook Messenger se nepřipojí
« Odpověď #27 kdy: 22. 10. 2014, 17:28:57 »
nez kdyz nekdo chce zcela nedulezitou aplikaci FB Messenger. Pokud tohle nekdo pouziva na pracovni komunikaci, mel by se jit nechat vysetrit. Nehlede na to, ze kdyz mi chce nekdo psat z FB Messengeru,
No jak jsem psal, mohu nad tím kroutit hlavou, ale platícímu zákazníkovi těžko řeknu ať se nechá vyšetřit když mi píše na FB pracovní věci....
Ještě že FB komunikaci umí řešit Thunderbird.... toho klienta fakt nemusím.

Tak sakra, je to XMPP nebo neni? Pokud je, proc je nutno resit nefunkcni FB Messenger s reklamami, kdyz to muze zastat kterykoliv IM klient s XMPP protokolem? Ja tady nerikam, ze se mas odriznout devaterem firewalu od IM zprav prichazejicich z fejsbukoveho XMPP, ale ze si mas nainstalovet jineho klienta, ktery mene opruzuje a dokonce i funguje.

Čemu na X jako Extensible nerozumíš, žvanile?

Re:Facebook Messenger se nepřipojí
« Odpověď #28 kdy: 22. 10. 2014, 17:52:49 »
Tak sakra, je to XMPP nebo neni? Pokud je, proc je nutno resit nefunkcni FB Messenger s reklamami, kdyz to muze zastat kterykoliv IM klient s XMPP protokolem? Ja tady nerikam, ze se mas odriznout devaterem firewalu od IM zprav prichazejicich z fejsbukoveho XMPP, ale ze si mas nainstalovet jineho klienta, ktery mene opruzuje a dokonce i funguje.
No umí, ano... ale TB nepoužívá každý. A navíc stačí aby na tom XMPP protokolu, přes který jede FBmessenger nějaký "chytrák" něco změnil, a nebo FBmessenger převedl na jiný protokol a uff nebude zbytí.
Ale hlavně tady se řešilo, že někdo na founu (libovolného OS) prostě chce FBmessenger používat.....
Až budou, ale chtít moji klienti přes ten FBmessenger i voicovat nebo nedejbože dělat videokonference ... nezbude mi nic jiného, než ho zase rozchodit jak na Androidu a bohužel i linuxu....
Přesně dle hesla: "Náš platící zákazník, náš pánešek..."
A to i kdybych měl kvůli tomu nosit ještě jeden founes jen pro FBmessenger.... holt taková je doba. 
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Facebook Messenger se nepřipojí
« Odpověď #29 kdy: 22. 10. 2014, 18:34:11 »
Čemu na X jako Extensible nerozumíš, žvanile?

Aha. A podle tebe extensible znamena, ze si to kazdy muze "extend", jak se mu zlibi? To by pak nebyl protokol, ale jeden velky bordel, kde se nikdo s nikym nedomluvi.

Jinak pokud ma FB XMPP nejake kramy navic, ktere treba Pidgin nema, tak by to snad neprekazelo tomu, aby mi zakaznik napsal: "Jezismarja, chcipla mi mys", ja bych mu pak napsal, aby si zastrcil kabel a bylo by.

Jinak pokud se chces vyjadrovat k necim komentarum, tak bych te upozornil, ze zde nejsi mezi kamarady v putice, kde patrne plati jine kulturni standardy.