Linuxový server pro příjem faxů

Honza



pkgng

Re:Linuxový server pro příjem faxů
« Odpověď #16 kdy: 19. 10. 2014, 23:16:08 »
Co pouzit za soft , neco fakt jednoducheho  jak na instalaci , tak konfiguraci ?

Já používám na příjem faxů mgetty.

Zapik

Re:Linuxový server pro příjem faxů
« Odpověď #17 kdy: 20. 10. 2014, 08:13:31 »
Mgetty vyzaduje podporu modemu faxclass 2 a nebo 2.0, coz bylo minimum externich modemu a zadny interni.
A ty ktere deklarovali podporu tridy 2 ji meli casto jeste "zprznenou" protoze se jim nevlezl firmware, tak to usekli zde, nebot tusili, ze to nikdo nepouziva.

jestli si spravne pamatuju, tak dotaz co modem umi je:
at+fclass=?
a modem by mel vratit co umi. Pokud napise jen 0,1,1.0 tak na tom mgetty nerozjedete. (hylafax umel pracovat s modemy 1 a 1.0 ale me se to rozumně uchodit nepovedlo)


TomBA

Re:Linuxový server pro příjem faxů
« Odpověď #18 kdy: 20. 10. 2014, 09:28:44 »
1) Fax je síce stará technológia, treba ale povedať, že aj v dnešnej dobe veľmi dobre slúži miliónom používateľov na svete. Sám mám u klientov niekoľko scenárov, kde je naozaj "nenahraditeľná" a podstatne pružnejšia ako mail či niečo iné.
2) Ak potrebuješ fax, a vieš sa zastavit v BA, jeden (prakticky nový) ti venujem. Povedzme za pivo.
3) U dvoch klientov používam mgetty+sendfax s ubuntu 10.04. Určite to nie je problém rozbehať hoci aj s rpi. Problém može byť s modemom ktorý podporuje G3 (ako písali vyššie fax 2 alebo fax 2.0). Aj taký modem by som asi niekde vyhrabal. Povedzme za pivo.
4) Keďže ti ide len o prijímanie a preposielanie mailov, stačí ti z toho mgetty+sendfax dobre nakonfigurovať pár bash skriptov (konverziu g3->gif, preposielanie, prípadne tlač). Je to na hodinu.

pkgng

Re:Linuxový server pro příjem faxů
« Odpověď #19 kdy: 20. 10. 2014, 09:50:25 »
Mgetty vyzaduje podporu modemu faxclass 2 a nebo 2.0, coz bylo minimum externich modemu a zadny interni.
A ty ktere deklarovali podporu tridy 2 ji meli casto jeste "zprznenou" protoze se jim nevlezl firmware, tak to usekli zde, nebot tusili, ze to nikdo nepouziva.

No, ano, to je pravda. Na druhé straně, nikdy mne nenapadlo používat na fax něco jiného než modemy USR Courier nebo Zyxel Elite. Teď tam třeba mám Courier I-modem připojený přes ISDN.