Bude stačit zdroj?

Jelimán

Bude stačit zdroj?
« kdy: 01. 10. 2014, 22:54:25 »
Dobrý den, poskládal jsem tuto sestavu a chtěl bych vědět jestli bude zdroj stačit http://gyazo.com/54ebe5a8eef152aa26e282d0479f0633 . Předem děkuji za odpovědi :).
« Poslední změna: 02. 10. 2014, 20:21:26 od Petr Krčmář »


Jelimán

Re:Bude stačit zdroj ?
« Odpověď #1 kdy: 01. 10. 2014, 23:05:37 »
Popřípadě poradit nějakou lepší zákl. desku ? :)

Bla

Re:Bude stačit zdroj ?
« Odpověď #2 kdy: 01. 10. 2014, 23:09:55 »
MSI nebrat, když chceš lacinou, vezmi Gigabyte, když máš na dražší za 3 tisíce, vezmi ASUS.
Zdroj by měl být v poho.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bude stačit zdroj ?
« Odpověď #3 kdy: 01. 10. 2014, 23:36:40 »
Mimochodem, co je dnes na MSI deskach spatne? Ja je tedy nechci propagovat, protoze jsem na ne naprdnuty z minula, kdyz mi na desce za deset litru po par letech vytekly aususove kondenzatory. Nicmene MSI desky mivaly povest stabilnich, i kdyz lehce pomalejsich desek (konzervativni casovani pameti a tak). Tak by mne zajimalo, co je na nich blbe dnes. I kdyz bych sam radsi sahnul po necem jinem, zvedavost mi neda.

mca

  • ***
  • 181
    • Zobrazit profil
Re:Bude stačit zdroj ?
« Odpověď #4 kdy: 02. 10. 2014, 00:46:09 »
Proboha, jen ne Asus. To jsou mistri v dokrypleni, dokurveni, odkrouhnuti a zamazavani vlastni failu - SW reseni HW problemu. Ty zverstva, co do toho osazuji po radnem vykuchani, serepeticky na "efekt" jako chlazeni napajeni (moc to nefunguje, ale dobre to vypada). Levne MB se nekdy krouti, ohybaji s tezsim chladicem. Ruku v ruce ROHS se z toho stava masina na studenaky. Asus jsou vazne dobre jen na to OC a tim to konci. Mainstream nemaji zadny, snad jedine WS, ale ani tam se nedozvis, jaky vlastnosti s sebou prinasi treba pouzity NIC oproti referecnimu. Nekdy vazne jejich Bran Free Tie prekpavi.





JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bude stačit zdroj ?
« Odpověď #5 kdy: 02. 10. 2014, 03:30:51 »
Tak jo, MSI ne, ASUS ne, tak co tedy? Co je jeste pouzitelne? Ziskavam dojem, ze PC Chips nakonec asi neni tak spatna znacka.

Bla

Re:Bude stačit zdroj ?
« Odpověď #6 kdy: 02. 10. 2014, 07:41:13 »
Proboha, jen ne Asus. To jsou mistri v dokrypleni, dokurveni, odkrouhnuti a zamazavani vlastni failu - SW reseni HW problemu.

Nevím, co jsi měl za desku, jestli nějaký laciný šmejd, protože ASUS si nechává laciné šmejdy asi někde vyrábět, ale mají velmi malou míru reklamací, ostatně, kdo nic nedělá, ten nic nezkazí.

Nicmene MSI desky mivaly povest stabilnich

Tuhle pověst nikdy neměly  ;D
MSI mělo pověst mizerných a hodně, hodně špatných desek, které se rozbíjely na kondíky nebo vyhoření čehokoliv a servisu, který zpět posílal neopravené krámy.

ASUS jsou Taiwanci, což jsou cca Japonci míchaný s Číňanama, je to opravdu lepší kvalita, hlavně u desek nad dva litry.
Je pravda, že než desku od ASUSu za litr - patnáct set, bych si vzal raději Gigabyte.

Gigabyte umí dělat levné desky podstatně lépe než ASUS, to je pravda.
HP ve svých sestavách používá desky ASUS, protože mají velmi malou míru reklamovanosti a velmi dobrou stabilitu (až na excesy).

MSI dělá ještě méně kvalitní výrobky než ACER, tedy podle mého soudu, ale ano, jsou lidé, kteří jsou s MSI i Acerem spokojení.

Jelimán

Re:Bude stačit zdroj ?
« Odpověď #7 kdy: 02. 10. 2014, 18:56:38 »
Co říkáte na tuhle desku místo te MSI GIGABYTE MB Sc LGA1150 B85M-DS3H, Intel B85, 4xDDR3, VGA, mATX ??

Bla

Re:Bude stačit zdroj ?
« Odpověď #8 kdy: 02. 10. 2014, 19:48:18 »
Je to jako do kastle z bakelitu dávat motor z porsche.
Tohle je "lepší" deska tak pro i3.

Platilo pravidlo, že aby byl počítač docela dobrý, měla by deska stát přibližně tolik co procesor.
Ale jestli se ptáš, jestli to bude chodit a jestli je to lepší než to MSI, no tak to ano.

Osobně bych si nic horšího než tohle nebral:
http://www.alza.cz/gigabyte-g1-sniper-b5-d452589.htm
http://www.alza.cz/asus-b85-pro-d931566.htm

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bude stačit zdroj ?
« Odpověď #9 kdy: 03. 10. 2014, 01:06:42 »
Nicmene MSI desky mivaly povest stabilnich

Tuhle pověst nikdy neměly  ;D
MSI mělo pověst mizerných a hodně, hodně špatných desek, které se rozbíjely na kondíky nebo vyhoření čehokoliv a servisu, který zpět posílal neopravené krámy.

Nevim, mozna zalezi na tom, o ktere mluvime dobe. Ja mluvim o dobe prvnich P III, kdy jsem mel dvojprocesorovou desku a na ni 2x P III 850 MHz. Ten stroj jel nekolik let perfektne, byl velmi stabilni, Gentoo kompiloval az do doby, kdy ta dve Pentia prestavala stihat a kompilace X Serveru trvala skoro 24 hodin, FF a Openoffice pak jeste dele.

No, jednoho dne po restartu to nenabehlo a ukazalo se, ze tam je tehdy velmi popularni problem kondenzatoru s nekvalitnim elektrolytem podle ukradene, nekompletni formule. Zajimave je, ze az do osudneho restartu to jelo bez problemu. Mozna, ze kdybych to nepotreboval restartovat, mohlo to jet dale i docela dlouho.

Kdysi predtim jsem mel mobo Tomato, s Pentiem na nejakych 150 MHz. To byl mnohem horsi kram uz od pohledu.

Ale jak jsem rekl, dnes bych MSI uz neveril.