Přeprodání licence na software

Re:Přeprodání licence na software
« Odpověď #30 kdy: 02. 10. 2014, 12:36:47 »
Chlapi, než se to zase zvrhne v to, že se budete pořád dokola přesvědčovat o svých pravdě a z té neustoupíte, rád bych připomenul, že jste se už o to snažili zde:
http://forum.root.cz/index.php?topic=8240.0
Otázka zní: JAK to dopadlo?

A mimochodem:
http://obchody.heureka.cz/vyhodny-software-cz/diskuse/
http://obchody.heureka.cz/vyhodny-software-cz/recenze/


strepty

Re:Přeprodání licence na software
« Odpověď #31 kdy: 02. 10. 2014, 12:42:42 »
Když se dívám na slovenské zákony,  zákon 383/1997, který odkazujete, byl zrušen 1.1.2004. Takže ten je neplatný jenom deset let.
Tak si precitaje co o tom pise pravnicka,  "S účinnosťou od 1. novembra 2013 dochádza k viacerým zmenám" "odstraňuje sa všeobecná povinnosť písomnej formy licenčných zmlúv"
http://www.epravo.sk/top/clanky/novela-autorskeho-zakona-933.html
Prepacte ze som neuviedol ze pisem o Slovenskom zakone, myslel som ze to je zrejme ale asi nie. Zakon z roku 2003 ktory rusi (a asi aj doplna ze :-) )  zakon z roku 1997 som nenasiel, asi ho uz zrusili a doplnili inym zakonom :-)

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přeprodání licence na software
« Odpověď #32 kdy: 02. 10. 2014, 12:46:33 »
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Re:Přeprodání licence na software
« Odpověď #33 kdy: 02. 10. 2014, 12:52:44 »
Prakticky jste si odpověděl sám, ani Microsoftu se nemusí vyplatit tohle řešit.
A proč se tedy Microsoft s obdobnými firmami v minulosti soudil (viz odstavec níže)?

Citace
Když píšete o nějakém soudním rozhodnutí, které ještě v diskusi nebylo zmíněno a není všeobecně známé, bývá dobré jej nějak identifikovat. Bez toho si o tom soudním rozhodnutí těžko zjistím něco víc.

To myslíte vážně? Účastníte se tohoto tématu velmi aktivně na několika diskuzních serverech současně, a nevíte o soudních přích Microsoftu?
Použil jsem google a tady je soudů s Microsoftem zmíněno několik:
http://www.systemonline.cz/sprava-it/pravni-aspekty-prodeje-pouziteho-softwaru.htm

Citace
Microsoft CZ: Dobrý den, o činnosti tohoto subjektu víme a otázku její legálnosti řešíme právní cestou"
To je zvláštní, pořád tady někdo argumentuje tím, že to Microsoft vůbec nijak neřeší.

A řeší? Já vidím mlžící a vyhýbavé odpovědi v médiích.
Jediným řešením by pro Microsoft bylo podání žaloby na vyhodny-software, což za 6 let existence firmy Microsoft neudělal.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Přeprodání licence na software
« Odpověď #34 kdy: 02. 10. 2014, 13:09:03 »
šmejdil jsem a našel jsem officiální rozsudek na kterém se to celé odstartovalo:
http://curia.europa.eu/juris/document/document.jsf?docid=124564&doclang=CS
výsledek je tedy = je to legální
To jste nemusel složitě šmejdit, ten rozsudek je odkazovaný i z webu vyhodny-software.cz. Ale ten rozsudek řeší jenom to, zda je možné licenci přeprodat. Na tom se všichni shodují, že to možné je. Problém je v tom, zda i pro tu přeprodanou licenci platí stejné podmínky, jako pro tu původní, nebo jestli dokonce kupující nezíská právo užívat software na základě něčeho jiného, než licence. Přičemž zatím nikdo nikdy nenapsal jediný důvod, proč by pro druhého uživatele platilo něco jiného, než pro prvního.

To myslíte vážně? Účastníte se tohoto tématu velmi aktivně na několika diskuzních serverech současně, a nevíte o soudních přích Microsoftu?
Vím o soudních přích Microsoftu. Vy jste ale psal o rozhodnutí Soudního dvora EU. To myslíte vážně, že se účastníte tohoto tématu velmi aktivně, a pletete si Evropský soudní dvůr a německý nejvyšší soud? Můžete popsat, jak přesně se rozhodnutí německého nejvyššího soudu promítá do českého práva?


Re:Přeprodání licence na software
« Odpověď #35 kdy: 02. 10. 2014, 13:33:41 »
Můžete popsat, jak přesně se rozhodnutí německého nejvyššího soudu promítá do českého práva?

To je hezký pokus o únik z naší debaty :D

Takže ještě jednou:
To, že Microsoft něco aktivuje a nepodává žaloby, opravdu není důkaz toho, jaký na to má Microsoft právní názor. Důvodů, proč to Microsoft neřeší, může být spousta.

Například?
A můžete vysvětlit, proč to MS řešil a podával žaloby kolem roku 2000, a přestal s tím poté co pár soudů prohrál?
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Přeprodání licence na software
« Odpověď #36 kdy: 02. 10. 2014, 13:48:39 »
To je hezký pokus o únik z naší debaty :D
Tím myslíte, že vy můžete napsat libovolný výmysl, a když se zeptám na zdroj vašeho tvrzení, je to únik z debaty?

A můžete vysvětlit, proč to MS řešil a podával žaloby kolem roku 2000, a přestal s tím poté co pár soudů prohrál?
Můžu. Až odkážete na konkrétní rozsudek. Jinak není o čem se bavit, Microsoft různé soudy prohrál, různé vyhrál, a málokterý rozsudek se týkal tématu této debaty.

Novotný

Re:Přeprodání licence na software
« Odpověď #37 kdy: 02. 10. 2014, 13:49:24 »
Dobrý den, dovolte mi jen komentář, nemohl jsem si této vášnivé diskuse nevšimnout.

Minulý měsíc jsme potřebovali koupit 20 licencí do fírmy, našel jsem možnost úspory pořízením softwaru z druhé ruky a samozřejmě se zajímál o legálnost pořízení takového produktu přímo u výrobce, odpověd?

Citace
Dobrý den,
 
prosíme touto cestou o oficiální vyjádření společnosti Microsoft na prodej použité licence z internetového e-shopu www (všichni známe).
 
Naše menší firma zvažuje nákup 20 licencí z druhé ruky.
 
Děkujeme za stanovisko,
 
Novotný, správce IT.

Citace
Dobry den pane Novotný,

me jmeno je Zuzana a budu Vam asisitovat v ramci Vaseho dotazu.

Samozrejme chapu ze nakup licenci z druhe ruky se muze zdat jako cenove vyhodny a vzhledem k nakladu, ktery tvori ve vasem pripade 20 licenci je to velka uspora. Kazdopadne firma Microsoft tento postup nedoporucuje, jelikoz nam pak klienti volaji ze jim system prestal pracovat, nelze aktivovat atd.... Koupit licence z druhe ruky je tedy pouze na Vase riziko a musite si byt vedom toho ze Microsoft Vase licence nebude uz technicky a nijak jinak podporovat v pripade jakehokoli nastaleho problemu.

Kazdopadne Vam mohu nabidnout reseni, ktere bude take cenove vyhodne a usnadni Vam veskere problemy ktere by pri nakupu z druhe ruky mohli nastat.

Jako Microsoft nabizime linencni zvyhodneni pro firemni zakzniky ve forme takzvane VOLUME LICENCE. tzn. licencni prava pro vice uzivatelu.

Pokud by Vas tato nabidka zaujala nebo by jste se chtel ohledne volume licence jen informovat zaslu Vam nasledujici kontakty na nasi partnerskou linku :

Commercial VL partners:
e-mail: vlservem@microsoft.com
sales_support_cz@microsoft.com
phone n.: 800 142 359

nebo nasledny odkaz, kde zvolite multilicence :

http://www.microsoft.com/cs-cz/licensing/default.aspx

Pokud by jste mel jakykoliv jiny dotaz prosim nevahejte me kontaktovat zpet.

S pozdravem

Zuzana

Citace
Dobrý den, děkuji za odpověď,

pokud software nepůjde nainstalovat nebo nebudeme moci provést jeho povinnou aktivaci, jde samozřejmě o vadu výrobku, která se řeší standardní reklamací u prodejce, ale to neřešíme.

Dotazovali jsme se na právní stránku věci, protože známe vaše podmínky, že OEM jsou dle vašeho licenčního ujednání vázané na hadrware, ovšem dle rozhodnutí EU soudů a Soudního dvora je tato podmínka ve smlouvě neplatná, rádi bychom tedy od společnosti Microsoft měli v ruce potvrzení (stačí ve formě emailu), že nákup softwaru z druhé ruky od tohoto prodejce je legální, tedy, že prodej OEM licence bez hardware je v pořádku po právní stránce, děkuji.

Nabídku na VOLUME licence jsem zadal, rozhodne samozřejmě cena.

Novotný, správce IT,

Citace
Dobry den,
 
v tomto pripade bych Vas poprosila o Vas telefonni kontakt abych Vasi otazku mohla predat na prislusne oddeleni. V pripade nutnosti budete na tomto cisle kontaktovan.
 
Dekuji Vam za nasledujici spolupraci a tesim se na Vasi brzkou odpoved.
 
S pozdravem
 
Zuzana

Microsoft Answerdesk

Citace
Dobrý den,

nezlobte se, ale jak jsem již několikrát zmiňoval chceme to mít na papíře, případně v elektronické podobě (email), mobilní hovor, audio záznam bez souhlasu druhé strany dle rozhodnutí soudu jako důkaz nelze použít.

Chceme mít jenom vše dle zákona a podmínek Microsoftu, tak prosíme o odpověď.

Děkuji,

Novotný, správce IT,



Citace
Dobry den,
 
na postupu se musite domluvit s prislusnym oddelenim, bohuzel na technicke podpore nejsme kompetentni vydavat jakekoliv dokumenty k programu ktery jste zakoupil u jineho prodejce. Timto by Vas mel vybavit ten kdo Vam Windows prodal ne Microsoft. Jeste jednou Vas prosim o telefonni kontakt abych ho mohla predat na prislusne oddeleni ktere Vas kontaktuje.
 
Dekuji
 
S pozdravem
 
Zuzana Microsoft Answerdesk

A došla mi trpělivost, začal jsem se dotazovat u prodejce, který zaslal odborné stanovisko, které zpracoval JUDr. Jiří Čermák ( http://www.itpravo.cz/admin.shtml?x=45480 ), který je znalec a vedoucím pracovní skupiny pro právo duševního vlastnictví a právo informačních technologií, předal našemu právníkovi a obchod se do týdne uzavřel k naší plné spokojenosti.

Tento dokument mají označen jako důvěrný a nemohu jej dát bez jejich souhlasu k publikaci, ale zkusím se zeptat, v posudku jsou jasné závěry.

Výrobce uživatele nemůže dále omezovat v nakládání takto pořízených licencí.

Novotný.

Re:Přeprodání licence na software
« Odpověď #38 kdy: 02. 10. 2014, 13:57:18 »
...
Citace
...
Dekuji
S pozdravem
Zuzana Microsoft Answerdesk

A došla mi trpělivost, začal jsem se dotazovat u prodejce, který zaslal odborné stanovisko, které zpracoval JUDr. Jiří Čermák ( http://www.itpravo.cz/admin.shtml?x=45480 ), který je znalec a vedoucím pracovní skupiny pro právo duševního vlastnictví a právo informačních technologií, předal našemu právníkovi a obchod se do týdne uzavřel k naší plné spokojenosti.

Tento dokument mají označen jako důvěrný a nemohu jej dát bez jejich souhlasu k publikaci, ale zkusím se zeptat, v posudku jsou jasné závěry.

Výrobce uživatele nemůže dále omezovat v nakládání takto pořízených licencí.

Novotný.

 ;D  ;D  ;D
Nemá to lehké Zuzana Microsoft Answerdesk

PS: snad to místní vykladače práva přesvědčí a tahle nikam nevedoucí "debata" brzo skončí ...

ptc

Re:Přeprodání licence na software
« Odpověď #39 kdy: 02. 10. 2014, 14:01:33 »
Legrace bude, az tyhle OEM verze z vyrazenych pocitacu z firem bude treba preinstalovat na jine pocitace........

Nicmene pokud melo jit o cenu, na Ebay lze Windows sehnat za tretinovou cenu nez je prodava ten vykuk z Jicina..... nejspis je tam sam nakupuje.

Re:Přeprodání licence na software
« Odpověď #40 kdy: 02. 10. 2014, 14:02:30 »
OEM jsou dle vašeho licenčního ujednání vázané na hadrware, ovšem dle rozhodnutí EU soudů a Soudního dvora je tato podmínka ve smlouvě neplatná
Opravdu? Můžete odkázat na takové rozhodnutí „EU soudu“ (ať je to cokoli) a Soudního dvora EU? Upozorňuju, že rozhodnutí v kauze Oracle vs. UsedSoft nic takového neříká.

PavelP

Re:Přeprodání licence na software
« Odpověď #41 kdy: 02. 10. 2014, 14:02:56 »
Koukám, že vznikla už i konkurence, kterou vlastní přímo právník z oboru, toplicence.cz (evidentně vědí něco, o čem se vede zbytečná debata).

http://ekonomika.idnes.cz/microsoft-ma-noveho-nepritele-bazar-softwaru-foc-/ekonomika.aspx?c=A140620_133527_ekonomika_fih

PavelP

Re:Přeprodání licence na software
« Odpověď #42 kdy: 02. 10. 2014, 14:07:48 »
Legrace bude, az tyhle OEM verze z vyrazenych pocitacu z firem bude treba preinstalovat na jine pocitace........

Nicmene pokud melo jit o cenu, na Ebay lze Windows sehnat za tretinovou cenu nez je prodava ten vykuk z Jicina..... nejspis je tam sam nakupuje.

Cítím závist, raději začni studovat autorské právo a pozor na pusu, pomluvy jsou trestné (to pan Jirsák snad nevyvrátí).

Re:Přeprodání licence na software
« Odpověď #43 kdy: 02. 10. 2014, 14:09:05 »
#36

 :P Já vám na to už neskočím. Všiml jsem si, že vaší taktikou v těchto diskuzích je odvádět řeč od toho podstatného.

Na konkrétní rozsudky jsem odkázal v http://www.systemonline.cz/sprava-it/pravni-aspekty-prodeje-pouziteho-softwaru.htm .
Na vaše další otázky vám odpovím, až mi odpovíte na to, proč Microsoft na vyhodny-software za 6 let jeho existence nepodal žalobu:

To, že Microsoft něco aktivuje a nepodává žaloby, opravdu není důkaz toho, jaký na to má Microsoft právní názor. Důvodů, proč to Microsoft neřeší, může být spousta.

Například?
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Přeprodání licence na software
« Odpověď #44 kdy: 02. 10. 2014, 14:22:00 »
Na konkrétní rozsudky jsem odkázal v http://www.systemonline.cz/sprava-it/pravni-aspekty-prodeje-pouziteho-softwaru.htm .
Aha, takže svá tvrzení dokládáte odkazem na prohraný soudní spor u ESD, který neexistuje. Takže jste si to vymyslel.

Například?
Pomůže vám to, když vám to zopakuju? Dobře, takže ještě jednou: protože se to Microsoftu nevyplatí. Například proto, že kupující aspoň občas dostanou licenční klíč, který vydal Microsoft a nikdo jiný jej nepoužívá, nebo proto, že ti lidé za software zaplatí alespoň něco. Takže je to pro Microsoft mnohem lepší, než kdyby měli hacknutou pirátskou verzi. Nebo proto, že za ty licence už Microsoft zaplaceno dostal. A kdyby se v tom začal šťourat, tak by se začalo zjišťovat, jak je možné, že někdo nakoupí spoustu licencí od Microsoftu, a pak se jich se ztrátou zbavuje.

snad to místní vykladače práva přesvědčí a tahle nikam nevedoucí "debata" brzo skončí ...
Když si tu debatu pročtete, zjistíte, že je plná odkazů na „prohraný soud u ESD“, který ani po několika komentářích nemá žádnou identifikaci, odkazů na neplatné zákony atd. Takže já si s dovolením počkám na texty skutečných rozhodnutí, skutečných vyjádření a skutečných rozborů. Jak se totiž ukazuje, je velmi podstatný rozdíl mezi tím, co tyhle právnické dokumenty říkají, a co si někdo myslí, že říkají.