Přidání RAM do notebooku

Aquaman

Přidání RAM do notebooku
« kdy: 01. 10. 2014, 10:06:24 »
Koupil jsem novy NTB a rikal jsem si ze tam pridam jeste 4GB RAM.

Konkretne je to: http://www.acer.cz/ac/cs/CZ/content/model/NX.EEXEC.003

Prvne jsem zjistil ze nemuzu jednoduse ze spodu oddelat kus plastu a strcit to tam. Musel jsem vymontovat 18 (!!) sroubu, potom z vrchu odcvaknout klavesnici, a odpojit ve vnitr nejaky kabely s pochybnyma konektorama.

Potom jsem zjistil ze ve vnitr neni nic co by vypadalo jako pamet, nebo slot na pamet.

Jeste je moznost ze je to na spodni strane zakladni desky, ale ta se zase oddelava kdovi jak.

Co si o tom myslite? Nevi nekdo jestli je ta pamet vubec rozsiritelna? Na ty oficialni strance pisou ze ma 2 sloty...

.
« Poslední změna: 01. 10. 2014, 10:38:15 od Petr Krčmář »


Vojtak

Re:Pridani RAM do NTB
« Odpověď #1 kdy: 01. 10. 2014, 10:35:29 »
Acer jsem nikdy nerozebiral, ale treba nektere notebooky od HP maji jeden z pametovych slotu pod klavesnici.
A podle servisniko manualu to vypada, ze je to prave i vas pripad: http://tim.id.au/laptops/acer/extensa%202000%202500.pdf

Sdram

Re:Přidání RAM do notebooku
« Odpověď #2 kdy: 01. 10. 2014, 10:46:17 »
na tej stranke co si poslal pisu ze maximalna pamat je 16gb, cize urcite niekde bude slot na pamat, pripadne vymenit pamat ktora tam je.

Ak sa da ainstaluj si utilitu  CPU-Z a pozri si zalozku memory. Tam by sa ti malo zobrazit sloty ( slot#1 slot#2) a napise ti ci je obsadeny alebo volny...

http://www.cpuid.com/medias/images/en/softwares-cpuz-05.jpg

Jan Fuchs

Re:Přidání RAM do notebooku
« Odpověď #3 kdy: 01. 10. 2014, 17:22:49 »
Následující příkaz ti řekne kolik máš v PC slotů pro RAM a další informace, které by tě mohli zajímat. Jinak většinou jsou v notebooku dva sloty pro RAM, obvykle je minimálně ten druhý snadno dostupný zespoda.

# dmidecode --type 16,17

Re:Přidání RAM do notebooku
« Odpověď #4 kdy: 01. 10. 2014, 17:46:30 »
1) nefunguje odkazovana stranka, ale to je spis problem asusu samotneho nez tazatele
2) co cekas od lacineho plastaku?
3) v manualu o tom nic nepisou? vetsinou to byva dobry start reseni problemu
Děkuji za možnost editace příspěvku.


nobody

Re:Přidání RAM do notebooku
« Odpověď #5 kdy: 01. 10. 2014, 18:33:10 »
tak Asus za to asi nemuze ;) a tazatel taky ne, dopoledne odkaz na Acer fungoval ok :)

Bla

Re:Přidání RAM do notebooku
« Odpověď #6 kdy: 01. 10. 2014, 18:33:59 »
ACER nebrat!

Sten

Re:Přidání RAM do notebooku
« Odpověď #7 kdy: 01. 10. 2014, 19:09:32 »
Následující příkaz ti řekne kolik máš v PC slotů pro RAM a další informace, které by tě mohli zajímat. Jinak většinou jsou v notebooku dva sloty pro RAM, obvykle je minimálně ten druhý snadno dostupný zespoda.

# dmidecode --type 16,17

Tohle řekne, kolik slotů podporuje řadič, což ale nemusí odpovídat počtu fyzických slotů na desce. Vyzkoušeno na dvou noteboocích, na jednom to správně uvedlo 2 sloty, na druhém to ale uvedlo 4 sloty, když ve skutečnosti jsou dva (a max paměť je také poloviční).

nobody

Re:Přidání RAM do notebooku
« Odpověď #8 kdy: 01. 10. 2014, 19:17:44 »
ACER nebrat!

na to je uz asi pozde kdyz ho ma a rve tam pamet ne ? :D

Sten

Re:Přidání RAM do notebooku
« Odpověď #9 kdy: 01. 10. 2014, 19:42:15 »
Koupil jsem novy NTB a rikal jsem si ze tam pridam jeste 4GB RAM.

Konkretne je to: http://www.acer.cz/ac/cs/CZ/content/model/NX.EEXEC.003

Prvne jsem zjistil ze nemuzu jednoduse ze spodu oddelat kus plastu a strcit to tam. Musel jsem vymontovat 18 (!!) sroubu, potom z vrchu odcvaknout klavesnici, a odpojit ve vnitr nejaky kabely s pochybnyma konektorama.

Potom jsem zjistil ze ve vnitr neni nic co by vypadalo jako pamet, nebo slot na pamet.

Jeste je moznost ze je to na spodni strane zakladni desky, ale ta se zase oddelava kdovi jak.

Co si o tom myslite? Nevi nekdo jestli je ta pamet vubec rozsiritelna? Na ty oficialni strance pisou ze ma 2 sloty...

.

Ve vámi odkazovaných specifikacích (Google Cache, Aceru už nefungují ani stránky) je uvedeno:
Maximální paměť    16 GB
Technologie paměti    DDR3L SDRAM
Počet paměťových slotů celkem    2

Tj. jde tam dát až 2×8 GiB DDR3L paměti.

Paměť je ze spodní strany desky (jak je obvyklé) a je potřeba ji celou vymontovat, nemá to přístupový kryt.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přidání RAM do notebooku
« Odpověď #10 kdy: 01. 10. 2014, 20:02:42 »
Paměť je ze spodní strany desky (jak je obvyklé) a je potřeba ji celou vymontovat, nemá to přístupový kryt.

ACER opet nezklamal. Tem debilum by meli pracky useknout az u zadeke.

Nox

Re:Přidání RAM do notebooku
« Odpověď #11 kdy: 01. 10. 2014, 20:46:57 »
Dej blbci funkci a vymysli lejstro. Ale nedej boze, kdyz ho preradi daji k inzenyrum.

Aquaman

Re:Přidání RAM do notebooku
« Odpověď #12 kdy: 06. 10. 2014, 21:08:58 »
Diky za rady.

Asi to necham jenom se 4 GB. Cely to rozdelavat, a doufat ze u toho nic neulomim, se me moc nechce... :-/

Na praci mam desktop a na to, na co chcu notebook to asi stejne bude stacit.

Ale priste si poradne rozmyslim kupovat acer...

j

Re:Přidání RAM do notebooku
« Odpověď #13 kdy: 07. 10. 2014, 09:45:10 »
Paměť je ze spodní strany desky (jak je obvyklé) a je potřeba ji celou vymontovat, nemá to přístupový kryt.

ACER opet nezklamal. Tem debilum by meli pracky useknout az u zadeke.
Nedelej si iluze, lenovo T440 je na tom presne stejne. Narozdil od starsich modelu uz se to neda ani nedestruktivne (bez paceni plastu) rozebrat. A to rozhodne neni plastacek za par tisicovek.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přidání RAM do notebooku
« Odpověď #14 kdy: 07. 10. 2014, 11:22:25 »
Hm, to je upadek. Dneska se da rici, ze muj stary Esus 1000H, kdysi za bratru deset litru, je udelany lepe, nez notebooky od Lenova. A to jsem nedavno mel rozebrany stary T60 a rikal jsem si, ze je jeste docela pekne udelany. Kristova noho, existuje dnes jeste stroj, ze ktereho by se clovek nepoblil, jakmile ho zacne rozebirat?