Pracovní smlouva s KPI

omg

Re:Pracovna zmluva a KPI (key performance indicator)
« Odpověď #15 kdy: 30. 09. 2014, 20:09:36 »
prace tam taky nebude zadna hitparada. spis klasicka outsourcovana pakarna. docela by me zajimalo, jestli jsem se strefil.

asi tak jako predsudky, kdyz tu slycham, ze po 40 je programator na odpis...


omg

Re:Pracovna zmluva a KPI (key performance indicator)
« Odpověď #16 kdy: 30. 09. 2014, 20:16:55 »
a vubec... z blavy si dorazil az na cesky forum, tak zvedni zadek a pokracuj v migraci nekam dal dokud te tu nic nedrzi.

irsko by mela byt jistota vzhledem ke korporatnim danim. jinak napoveda... tabulka minimalni mzdy statu eu.

poradnik

Re:Pracovna zmluva a KPI (key performance indicator)
« Odpověď #17 kdy: 30. 09. 2014, 20:40:01 »
A jinde ti nabídli kolik?

MisoKB

Re:Pracovní smlouva s KPI
« Odpověď #18 kdy: 30. 09. 2014, 22:51:33 »
Inde? Ponukli mi v jednej firme hodinovu mzdu najskor 8e v skusobke a potom 9e po skusobke. Takze to je skoro 1300e pri nastupe a po zabehnuti vyse 1440e. odmietol som to, lebo praca tam sa mi nejavila ako zaujimava. A co tu spominam tu spolocnost, tak ide o cesku firmu, ktora ma pobocku aj na Slovensku, venuje sa vyvoju mobilnych aplikacii. Ide o spolocnost Cleverlance.

To to_je_jedno:
aj zivnostnik ked je, moze odist kedykolvek. nie ze zamestnanec na 92. den nepride a oberie takto firmu. Zivnostnik moze odist aj na 100. den a preto mu daju menej ci ako to mam chapat? Zivnostnik si zapyta 20e a firma ide tiez do rizika.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pracovna zmluva a KPI (key performance indicator)
« Odpověď #19 kdy: 30. 09. 2014, 22:59:15 »
a vubec... z blavy si dorazil az na cesky forum, tak zvedni zadek a pokracuj v migraci nekam dal dokud te tu nic nedrzi.

irsko by mela byt jistota vzhledem ke korporatnim danim. jinak napoveda... tabulka minimalni mzdy statu eu.

Tak v Irsku je ted takova nouze o praci, ze ty miliony Polaku odtamtud z vetsiny uz utekly. A dost tam drou na danich, hlavne ted, kdyz splaci dluhy tech curaku z bank, na ktere nemeli odvahu se vysrat.


Mirek

Re:Pracovní smlouva s KPI
« Odpověď #20 kdy: 30. 09. 2014, 23:32:35 »
Dostal som pracovnu ponuku a aj navrh zmluvy, kde bola vymera mzdy. Mal som tam fixnu ciastnu a potom nejaku premiovu oznacenu ako KPI (key performance indicator). Mam tam napisane, ze KPI zlozku mi nevyplatia v skusobnej dobe. Az po skusobnej dobe sa zacne vyplacat. Mam to ale chapat tak, ze tato premiova zlozka je pohybliva?

Jestli to chápu dobře, tak ve smlouvě máš staanovený jednoznačně fix (tj. co dostaneš vždy) a potom variabilní složku, vázanou na nějaké ukazatele. Do smlouvy, kde nebude jednoznačně řečeno na co je variabilní složka vázaná, bych nešel. Pokud je to normální firma, tak každý měsíc oznámí zaměstnancům jak bylo KPI plněno (nepíšeš jestli je vázané jen na tvé výkony a nebo na oddělení či celou firmu) a neměl by být problém v tom, abys dostal informaci o míře plnění KPI i v době tvé zkušební doby.

Stejně tak by neměl být problém se zeptat, jak třeba vypadalo plnění KPI v posledních měsících (samozřejmě neplatí, pokud KPI jsou závislé jen na tvém vlastním výkonu).

A k tomu zklamání nad výší mzdy - to si holt budeš muset vyjednat. Někde je tvé minimum a tvé optimum. Pokud je nabídka pod tvým minimem, neber ji. Pokud o tebe opravdu budou mít zájem a tvůj požadavek bude rozumný, něco ti nabídnou. Jinak holt budeš muset hledat dál.

Re:Pracovní smlouva s KPI
« Odpověď #21 kdy: 30. 09. 2014, 23:33:35 »
Jenze zaroven firma nenese riziko, ze se z zivnostnika 101. den vyloupne chytrak ktery je liny vychcanek. Firma nese nulove riziko pokud zivnostnik treba vazne onemocni. Navic bohuzel dneska propustit zamestnance pro lenost nebo neschopnost je temer nemozne (bez odstupneho).

Pochop, ze na trhu funguje princip poptavky a nabidky(stale jeste relativne dobre). Nekde ti nabidli 1300 a tobe se nelibi ta prace. Jinde ti nabizi 1100 a to se ti zda malo penez. Asi tvuj profesni zivotopis, zkusenosti a reference nemaji proste vyssi hodnotu na trhu prace v dane lokalite. 2 roky praxe neni zadna hitparada pokud to nemas navic treba obohacene praci na nejakym zajimavym opensource projektu. Asi mas jen prilis namachrovane sebevedomi ktere neodpovida realite.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

MisoKB

Re:Pracovní smlouva s KPI
« Odpověď #22 kdy: 01. 10. 2014, 10:31:44 »
je tam uvedene na vykony zamestnanca. Ale stale to moze byt odrb, pretoze co ja mozem povazovat za vykon oni nemusia.

to_je_jedno:
zivotopis odpoveda platu. Ale firmy su vychcane a chcu zarobit. Zo zakulisia sa mi dostalo do usi, ze jeden chlap co  ma firmu, berie nejaku hodinovu mzdu, zalezi od projektu. Mne ponukal pracu a nukal mi 7e na hodinu. Pritom na tom projekte berie on 20e/hod. Na inych projektoch 50e/hod. Takze cele je to o tom, ako chce firma ojebat, zodrat ludi, aby si mohli pankovia tam hore uzivat.
Min. rok mi dokazali firmy ponuknut 1200e,  a nemal som tolko praxe. to je uz je vyse roka prec a 1400e je adekvatny plat. 1100e je ubohe. Mam nejake minimum.

Cek

Re:Pracovní smlouva s KPI
« Odpověď #23 kdy: 01. 10. 2014, 10:56:31 »
je tam uvedene na vykony zamestnanca. Ale stale to moze byt odrb, pretoze co ja mozem povazovat za vykon oni nemusia.

to_je_jedno:
zivotopis odpoveda platu. Ale firmy su vychcane a chcu zarobit. Zo zakulisia sa mi dostalo do usi, ze jeden chlap co  ma firmu, berie nejaku hodinovu mzdu, zalezi od projektu. Mne ponukal pracu a nukal mi 7e na hodinu. Pritom na tom projekte berie on 20e/hod. Na inych projektoch 50e/hod. Takze cele je to o tom, ako chce firma ojebat, zodrat ludi, aby si mohli pankovia tam hore uzivat.
Min. rok mi dokazali firmy ponuknut 1200e,  a nemal som tolko praxe. to je uz je vyse roka prec a 1400e je adekvatny plat. 1100e je ubohe. Mam nejake minimum.

Když je to ubohe, tak to nedelej. Jsi tam DOBROVOLNE!
Ano, firmy chteji vydělat....to je jejich poslanim. Prekvapive málokdo zalozi firmu s tim, ze to dela kvulo tomu, aby se zamestnanci měli dobře. Pokud firma bere 20E na hodinu, tak mi 7E Tobe neprijde nejak extra malo, zvlast když Tobe to platej porad, kdezto zdaleka ne všechno muzou rozumne vykazat na projektu. K tomu odvody, kancl, servis okolo....
Pokud myslis, ze "pankovia tam hore" si uzivaji, zaloz si svoji firmu nebo najdi jinej dzob. Pracovni trh není zaopatrovaci ustav, který se musí snazit, aby Ty ses mel jako v bavlnce. Poslední dobou se tady mnozej lidi, kteří si myslej, ze se o ne prece musej všichni postarat aby dostali to, co oni povazujou za minimalni nároky pro život a na co maj prece pravo. A ono prekvapive ne  8)

Pani v metru

Re:Pracovní smlouva s KPI
« Odpověď #24 kdy: 01. 10. 2014, 11:12:29 »
JA MAM PRAVO SI SEDNOUT!

Lol Phirae

Re:Pracovní smlouva s KPI
« Odpověď #25 kdy: 01. 10. 2014, 11:21:49 »
Rozumím. Právní rady nechceš, ty sis přišel zahekat, že ti nabízejí málo...  ;D ::)

MisoKB

Re:Pracovní smlouva s KPI
« Odpověď #26 kdy: 01. 10. 2014, 11:22:01 »
Ano kazdy ma pravo vybrat si, co je lepsie :) Nehadam sa.

MisoKB

Re:Pracovní smlouva s KPI
« Odpověď #27 kdy: 01. 10. 2014, 11:22:48 »
ja som sa prisiel spytat, ci to nie je riziko ist do takej zmluvy, kde 300e je pohybliva zlozka.

Cek

Re:Pracovní smlouva s KPI
« Odpověď #28 kdy: 01. 10. 2014, 12:00:55 »
ja som sa prisiel spytat, ci to nie je riziko ist do takej zmluvy, kde 300e je pohybliva zlozka.

Pokud to podas takhle, bez omacky na co mas nárok okolo, tak ano, je tu samozrejme pomerne velka moznost, ze nebudes mit 1400E každý mesic. Na druhou stranu, pokud si Te budou chtit udrzet, budou Ti pravdepodobne davat jen o malo min. Pokud bych do toho mel jit ja a chtěl pocitat s cca temi 1400E, zkusil bych domluvit 1200fix+300 pohyblivou část. Pak mas pomerne jistotu, ze (pokud opravdu to není totalni podvod) pod tech 1400 nejspis nepujdes.

NooN

Re:Pracovní smlouva s KPI
« Odpověď #29 kdy: 01. 10. 2014, 12:49:55 »
ja som sa prisiel spytat, ci to nie je riziko ist do takej zmluvy, kde 300e je pohybliva zlozka.
Sorry, ale kde mas potom problem odist , ked si myslis ze za tvoju pracu nie si dost ohodnoteny?
Povacsine hlavne flakacov zaujima ci budu mat isty plat bez ohladu na to co robia aby nemuseli hladat inu robotu. Bezny clovek sa zbali a odide.