Jak vyřešit fóra na Root.cz

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #150 kdy: 14. 10. 2014, 16:14:10 »
Měl bych pár návrhů:
1. Zakázat anonymy.
1. Anonymy tvoří podstatnou část relevatních příspěvků, lidé nevyhledávající zviditelnění své identity za účelem jakékoliv sebepropagace vytvářejí prostor pro svobodnou diskuzi. Naopak lidé, jako vy a spousta dalších registrovaných uživatelů bude mít vždy tendenci prosazovat omezování svobod druhé skupiny a tím i celé diskuze.

V podstatě se zbytkem souhlasím prakticky bez výhrad.
Ale k výše citovanému sdělení mám jedno ALE.

Nevadí mi "anonymy" které nejsou anonymní, a netrvám na tom aby každý musel uvádět své pravé jméno. Nicméně, pokud je pisatel v podstatě krytý anonymem, tedy není registrován, nevím zda jeho nick nebyl či byl zneužit. A anonymové jsou pak velmi odvážní ve svých slovech. Což nemusí být zase až tak diskuzi prospěšné.

Osobně nemá rád regulace, ale na druhou stranu se za sebe nestydím, a za své názory taky ne. V jiných, stejně významných diskuzních fórech, je možno přispívat až po minimalistické, avšak nezbytné registraci.

Rozumím tomu, že zde to je "aby i ti co jinak by nenapsali, mohli napsat" , avšak je takováto anonymita až tak potřebná?
Nemohu pak s autorem příspěvku komunikovat "přímou linkou" přes soukromé zprávy, není žádná obrana proti trollům.

Ale nejvíce z toho kladu já osobně důraz na nemožnost s některými autory komunikovat přes SZ. Ne proto abych jim nadával, ale třeba s nimi chci diskutovat dále o daném problému, nicméně, daná diskuze přešla např. do flame, či odumřela...

Je to vždy na zváženou co ano a co ne....

A osobně nemám žádnou chuť kohokoliv omezovat, ať si píše co chce, pokud to nejsou vulgarity (i urazit se dá slušně, takové "vy vole" zní daleko lépe). A dokážu i pochopit, že někteří lidé píší pod pseudonymem, aby se jejich názory jinak veřejně neprezentovatelné, dostaly ven.
Ale i tak si myslím, že většina těch co jen projdou kolem, něco napíší, a registrace by je omezila, by mělo být méně, než málo.

Toť je můj osobní názor.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---


Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #151 kdy: 20. 10. 2014, 21:44:12 »
Domnivám se, že pocházíte z prostředí, které bylo vždy nakloněno systémové regulaci za účelem snahy o dosažení prostředí ideálního pro vaše společenské a sociální postavení, vycházíte z přesvědčení, že vyšší kvality a efektivity lze dosáhnout jedině přímou regulací druhých a zároveň jste přesvědčen, že správnou aplikaci i definici konkrétní regulace jste schopen nejlépe realizovat vy sám, nebo vámi pověřená osoba.

Jsem přesvědčen, že nepatříte do svobodné společnosti a měl byste přehodnotit svůj dosavadní život.

Takové typy znám, ten dobrovolně nic nepřehodnotí.
Jediná možnost je poslat na něj komisi. Ze svobodné společnosti je třeba takové jednotlivce vymýtit, a to nekompromisně.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

ehm

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #152 kdy: 20. 10. 2014, 22:09:33 »
Rozumím tomu, že zde to je "aby i ti co jinak by nenapsali, mohli napsat" , avšak je takováto anonymita až tak potřebná?
Nemohu pak s autorem příspěvku komunikovat "přímou linkou" přes soukromé zprávy, není žádná obrana proti trollům.

aha, takze cely problem je v navrhovateli, ze se citi byt ohrozen internetovym trollem a proto mu to chce dat "vyzrat" nazpet? tomu rikam padny argument k zavedeni exkluzivni spolecnosti, ktera muze snad jedine vyhnit do ztracena, protoze tohle neni televizni produkce, ktera se musi vyrobit a odvysilat jako tomu bylo s trololo pisni z dob snad jiz davno minule z vychodniho bloku prolezlem cenzurou.

ehm

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #153 kdy: 20. 10. 2014, 22:11:42 »
Domnivám se, že pocházíte z prostředí, které bylo vždy nakloněno systémové regulaci za účelem snahy o dosažení prostředí ideálního pro vaše společenské a sociální postavení, vycházíte z přesvědčení, že vyšší kvality a efektivity lze dosáhnout jedině přímou regulací druhých a zároveň jste přesvědčen, že správnou aplikaci i definici konkrétní regulace jste schopen nejlépe realizovat vy sám, nebo vámi pověřená osoba.

Jsem přesvědčen, že nepatříte do svobodné společnosti a měl byste přehodnotit svůj dosavadní život.

Takové typy znám, ten dobrovolně nic nepřehodnotí.
Jediná možnost je poslat na něj komisi. Ze svobodné společnosti je třeba takové jednotlivce vymýtit, a to nekompromisně.
ste se hledali hodne dlouho. ale my vas nezakazem. vy se zakazete navzajem :)

ehm

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #154 kdy: 20. 10. 2014, 22:12:42 »
jenom teda bude skoda ze u toho zakazovani to zkazite nejen sobe, ale i vsem okolo.


haha

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #155 kdy: 21. 10. 2014, 08:27:27 »
Sorry jestli už to tady někdo navrhoval, v půlce jsem čtení vlákna vzdal. Jednoduché řešení podle mě spočívá v tom, že si každý bude příspěvky/uživatele hodnotit sám pro sebe. Bohatě by stačilo tlačítko "ignorovat uživatele" - příspěvky od lidí v ignorlistu(+ odpovědi na ně) se budou defaultně skrývat, ale budou se dát zobrazit(buď jednotlivě nebo všechny). Implementace něčeho takového není nijak složitá.

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #156 kdy: 22. 10. 2014, 13:41:11 »
Nemohu pak s autorem příspěvku komunikovat "přímou linkou" přes soukromé zprávy, není žádná obrana proti trollům.

aha, takze cely problem je v navrhovateli, ze se citi byt ohrozen internetovym trollem a proto mu to chce dat "vyzrat" nazpet? tomu rikam padny argument k zavedeni exkluzivni spolecnosti, ktera muze snad jedine vyhnit do ztracena, protoze tohle neni televizni produkce, ktera se musi vyrobit a odvysilat jako tomu bylo s trololo pisni z dob snad jiz davno minule z vychodniho bloku prolezlem cenzurou.
Neporozumněl jste, nebo jsem se já nevyjádřil správně.
Necítím se být ohrožen, trolly většinou ignoruji, maximálně popichuji.
Ale dvě věci bych ještě jednou zkusil přeformulovat:
1. přímá komunikace.... ne proto abych jemu mohl nadávat, sorry to je pod moji úroveň, ale třeba několikrát jsem chtěl s dotyčným komunikovat mimo fóra, i o jiných technických věcech,
2. nevím jak ty, ale setkal jsem se z fenoménem (naštěstí ne tady), kdy nicky neuzamčené nějakou registrací, byly "zcizeny" a velmi vulgárním způsobem použity vůči jinak poklidnému diskutujícímu fóru.
Je možné, že se ti, co nejsou registrováni stydí za sebe, je možné, že to dělají z principu. Je možné, že já sám z principu se za sebe nestydím, a své názory presentuji pod vlastním jménem (minimálně dohledatelným)

Ale jinak proti anonymům, komunikují-li slušně, nic nemám.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #157 kdy: 22. 10. 2014, 13:42:16 »
Sorry jestli už to tady někdo navrhoval, v půlce jsem čtení vlákna vzdal. Jednoduché řešení podle mě spočívá v tom, že si každý bude příspěvky/uživatele hodnotit sám pro sebe. Bohatě by stačilo tlačítko "ignorovat uživatele" - příspěvky od lidí v ignorlistu(+ odpovědi na ně) se budou defaultně skrývat, ale budou se dát zobrazit(buď jednotlivě nebo všechny). Implementace něčeho takového není nijak složitá.

To by bylo zajímavé, a použitelné....
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #158 kdy: 22. 10. 2014, 14:07:03 »
Každý by měl mít právo přispívat jen do jím založených témat/vláken ...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #159 kdy: 22. 10. 2014, 17:15:55 »
Sorry jestli už to tady někdo navrhoval, v půlce jsem čtení vlákna vzdal. Jednoduché řešení podle mě spočívá v tom, že si každý bude příspěvky/uživatele hodnotit sám pro sebe. Bohatě by stačilo tlačítko "ignorovat uživatele" - příspěvky od lidí v ignorlistu(+ odpovědi na ně) se budou defaultně skrývat, ale budou se dát zobrazit(buď jednotlivě nebo všechny). Implementace něčeho takového není nijak složitá.

Vyborny napad. To tech pet procent uzivatelu, kteri se obtezovali se zrizenim konta, brzy odrovnate a zbydou vam ti ostatni, kteri si budou kazdy tyden menit nick.

...

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #160 kdy: 29. 11. 2014, 16:02:36 »
unabashed censorship of online comments through clandestine action.
Disqus is the exposed branch of censorship collaborations allowing alleged new agencies to frame, shape and completely control what is construed to be public opinion through use of elaborate and undisclosed word and phrase lists.

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=Disqus&defid=5891529

Bla

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #161 kdy: 29. 11. 2014, 16:39:10 »
Skrývání jen určitých postů není jednoduché.
Třeba JardaP má občas sklon plácat kraviny o věcech, o kterých opravdu nic neví (ne že bych je neměl taky), ale jindy má trefnou nebo pravdivou poznáku, v poslední době bych řekl že má hodně dobrých postů (buď se sám drží toho, co opravdu zná, nebo shodou okolností nedošlo na závadné téma). A jsou tu i kritici, kterým se nezavděčí nikdo.

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #162 kdy: 29. 11. 2014, 16:48:00 »
Skrývání jen určitých postů není jednoduché.
Třeba JardaP má občas sklon plácat kraviny o věcech, o kterých opravdu nic neví (ne že bych je neměl taky), ale jindy má trefnou nebo pravdivou poznáku, v poslední době bych řekl že má hodně dobrých postů (buď se sám drží toho, co opravdu zná, nebo shodou okolností nedošlo na závadné téma). A jsou tu i kritici, kterým se nezavděčí nikdo.
Neser.








 ;)

Analytik

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #163 kdy: 29. 11. 2014, 16:58:25 »
Z vás by i naši nejtvrdší komunisti měli radost :D Podle mě by se každý příspěvek měl schvalovat u nezávislé komise. Pokud to neprojde, tak se automaticky maže účet a nastaví ban na IP adresu minimálně po dobu jednoho měsíce. To je si myslím férové a podpoří to kvalitní komunikaci.

Bla

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #164 kdy: 29. 11. 2014, 19:33:38 »