Jak vyřešit fóra na Root.cz

Bla

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #105 kdy: 02. 10. 2014, 07:33:32 »
10 minute mail má hromadu domén, odfiltrovat ho je extra těžké a navíc, jak správně poznamenal Jarda, na Seznamu si těch e-mailů můžeš udělat mega.

Jo a už vidím, jak lidi čekají 20 minut na registraci  ;D


omg

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #106 kdy: 02. 10. 2014, 09:59:24 »
jen prihodim svy 2eurocenty... kdyz se na rootu zacalo s schovavanim a zasedavanim, tak jsem vznesl formalni protest proti subjektivnim posmtychtivym zneuzitim. a nez se to zrusilo putoval ww.root.cz root.cz forum.root.cz do /etc/hosts se 127.0.0.1 na pomerne hodne let... jestli chcete polstrovanou samotku s vstupnim vysetrenim, tak ja si pro zmenu zas tak na 5 let odskocim...

Hmmm

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #107 kdy: 02. 10. 2014, 11:02:48 »
jen prihodim svy 2eurocenty... kdyz se na rootu zacalo s schovavanim a zasedavanim, tak jsem vznesl formalni protest proti subjektivnim posmtychtivym zneuzitim. a nez se to zrusilo putoval ww.root.cz root.cz forum.root.cz do /etc/hosts se 127.0.0.1 na pomerne hodne let... jestli chcete polstrovanou samotku s vstupnim vysetrenim, tak ja si pro zmenu zas tak na 5 let odskocim...
A koho to ma trapit? :) Bud prihod konstruktivny navrh, alebo si odskoc zase na 5 rokov...

Miramel

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #108 kdy: 02. 10. 2014, 11:19:58 »
Až si odskočí všichni, co nemají registraci, tak by mě zajímalo, kdo tu vlastně bude radit  ;D

omg

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #109 kdy: 02. 10. 2014, 11:35:04 »
tak ono je to stejne jedno. s prihlednutim k trendum vyhledavani linuxu... by asi mela redakce nasadit portaly o iOSu a andoridu, jestli chtej mit jeste nejaky ctenare.


Trollik

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #110 kdy: 02. 10. 2014, 12:12:23 »
Svet je krasny, slunce sviti!

Hans von Pfalc

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #111 kdy: 04. 10. 2014, 12:11:37 »
Až si odskočí všichni, co nemají registraci, tak by mě zajímalo, kdo tu vlastně bude radit  ;D

Jak, že si odskočí?
Pěkně se všichni zaregistrujou a budou radit. Jeden vedle druhýho budou radit 20 až 25 hodin denně a to tak, že konstruktivně. Jinak si pro ně Tomáš dojde a rituálně je propíchne vidlemi.

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #112 kdy: 04. 10. 2014, 21:43:22 »
2. Tazatelé by měli mít možnost POUZE VE SVÉM ZALOŽENÉM VLÁKNĚ hodnotit věcnost odpovědí a tím přispět k filtraci diskutujících.

V tomto vidím drobný problém. Jsou dotazy, ze kterých lze snadno poznat, že se tazatel vydal špatným (nebezpečným, neefektivním, těžko zpracovatelným; jak je libo) směrem. Jenže když mu někdo správně poradí udělat krok zpět a podívat se na věc jinak (a často poradí i jak), tak se často tazatel "rozzuří", obviňuje z off topic apod. Takový tazatel určitě neudělí této radě kladné body. On jen vyžaduje odpověď na svoji nesmyslnou otázku.

Je tu samozřejmě problém, kde sehnat osvíceného admina, který bude hodnotit nestranně a objektivně? Uznávám, že to je jistá slabina v mém jinak perfektním systému  :P

Tak tohle je problém toho, že v IT jsou pravidla jen proto, aby se vědělo, co porušovat. Proto jsem dával odkaz na elektrika.cz, kde se prostě odpoví číslem normy, která danou věc řeší. Jenže v IT, když někdo dá odkaz na RFC nebo na standard, tak v podstatě na daném fóru skončil...

Tohle bych chtěl změnit. Když jsme ještě měli pod palcem LinuxExpres (jehož server jsem léta adminoval, hmm, vlastně víc jak 5 let, než se to loni převedlo jinam), chtěl jsem zavést odbornou redakci, která by měla na starosti něco jako oponenturu u diplomové práce na univerzitě. V poněkud odlehčené variantě. Prostě aby si ten článek alespoň někdo přečetl. Bohužel bez většího úspěchu.

Dnešní IT weby otisknou cokoliv, vím to z jednoho nejmenovaného webu, kde jsem přesvědčil kamaráda, aby tam poslal svůj článek. Poslal tam koncept s tím, že žádal redakci o radu jak článek vhodně doplnit a tak. Jaký byl jeho šok, když následující den svůj (nedokončený koncept) článek našel vydaný asi netřeba popisovat. V diskusi potom dostal "sodu" a už nikdy psát nebude. Já jsem tam od té doby také nic nepublikoval. Redakční práce zcela nulová.

Za takových okolností asi nelze očekávat, že někdo bude skutečně odborně moderovat IT diskusi. Bohužel.

jetosuper

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #113 kdy: 04. 10. 2014, 22:41:37 »
Musím říct, že root fórum patří mezi nejlepší české. Nic bych neměnil. Jen mi tu sice přijde, že úroveň lidí je tu někde na úrovni popeláře, ale i tak je to super. Kdo by se dobrovolně bavil s popelářem?

Pokud by se začalo mazat/odsunovat/hodnotit, nepsal bych sem. Pokub se dávaly bany, moc často bych nemohl psát. Prostě ideální fórum.

Nějaké nesmysly jako má trapný Stackoverflow bych vůbec neřešil. To je tragický web plný tragických lidí :D Fakt bych nekopíral něco, co je od základu špatné. Ono se stačí podívat na strašný Devel. To by mělo všechny následovatele odradit.

Bla

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #114 kdy: 04. 10. 2014, 23:43:22 »
že úroveň lidí je tu někde na úrovni popeláře, ale i tak je to super. Kdo by se dobrovolně bavil s popelářem?

Na to ti hezky po popelářsku řeknu, abys s tím šel do pjěrdele.

Nesleduji poslední trendy ohledně likvidace odpadů, ale měl jsem za to, že "někteří" popeláři jsou pologramotné opice, které zvládnou jen tak tak se udržet na stupínku kukavozu a mít zavřenou pusu, protože když se plně soustředí na držení, otevřou pusu a do té jim nalétají mouchy, když se soustředí na zavřenou pusu, tak se pro změnu pustí a natlučou si.

Neměl bych problém přátelit se s popelářem, pokud by nesmrděl, byl inteligentní asi jako průměrný pravidelný návštěvník tohoto fóra a byl v pohodě.

Tedy ten problém nevidím v jejich mluvě, protože osobně mám stokrát raději sprostě mluvícího inteligentního popeláře, než slušně mluvícího křiváka. Ostatně toho jsem si nejdenou všiml, čím slušněji člověk mluví, tím bývá větší svině, křivák a hajzl.

Tak nevím, o čem tu mluvíš, jestli tu mluvíš o popelářích ve smyslu průměrné inteligence tady na fóru nebo ve smyslu chování.
Pokud ve smyslu chování, tak to je vytržené z kontextu, protože když se tě ÚberBFU po desáté zeptá "Jaká je nejlepší konfigurace PC na hraní a proč si mám k procesoru za deset tisíc koupit desku ne za devět stovek, ale za tři tisíce", no tak holt člověk může být ostřejší.

Stejně tak ti může napsat, že jsi kripl, když tu všechny přirovnáváš k popelářům.



jetosuper

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #115 kdy: 05. 10. 2014, 00:06:38 »
Chování nikomu nevadí. Že ale většina lidí neumí číst a nechápe skoro vůbec nic, to je pak horší. Ale je to zase zajímavý pohled z jiného úhlu.

Kdyby podobní popeláři ještě mohli hlasovat, tak z toho máš akorát bordel.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #116 kdy: 05. 10. 2014, 02:25:58 »
Neměl bych problém přátelit se s popelářem, pokud by nesmrděl, byl inteligentní asi jako průměrný pravidelný návštěvník tohoto fóra a byl v pohodě.

To pro pripad, ze bys potkal umyteho genialniho popelare s doktoratem z filosofie a rozsahlymi znalostmi z rady dalsich oboru, tak aby sis nepripadal jako mamlas? ;-)

Citace
Tedy ten problém nevidím v jejich mluvě, protože osobně mám stokrát raději sprostě mluvícího inteligentního popeláře, než slušně mluvícího křiváka. Ostatně toho jsem si nejdenou všiml, čím slušněji člověk mluví, tím bývá větší svině, křivák a hajzl.

Ale prosim te! Radsi rekni, ze ses nenaucil rozpoznavat slusnost od ulisnosti.

omg

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #117 kdy: 05. 10. 2014, 08:08:13 »
Nevím o žádných problémech. Mě to neodhlašuje. Fórum si jen hlídá IP adresu a pokud se uživateli změní, pak je odhlášen. Pokud ale je ale adresa stejná, přihlášení drží stále.

Mno, psal jsem reakci na tvůj komentář a při jeho odeslání to napsalo:


Lituji, ale přístup byl odepřen.


A byl jsem odhlášen. Změnou IP to není.

hmm. teredo a bad_nat kvuli kterymu meni porad adresu?

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #118 kdy: 09. 10. 2014, 16:17:18 »
hmm. teredo a bad_nat kvuli kterymu meni porad adresu?

Nikoliv. IPv6 mám nativní vlastní /64 subnet. Pevnou IP na klientu. Bez privacy extension. Jinak Petr už to předal k řešení.

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #119 kdy: 09. 10. 2014, 22:46:00 »


Vím že to tu už někdo napsal mockrát, ale opakování matka moudrosti:

Na tomto fóru chybí možnost editace vlastních příspěvků. Pak člověk udělá hrubky a text má jiný smysl.... někdo na tom bazíruje pak.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---