Jak vyřešit fóra na Root.cz

Miramel

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #90 kdy: 01. 10. 2014, 13:53:06 »

Slowthinker 147 příspěvků....
Kolik jsi jich nahonil v tomhle flame?
Polovinu?
Spočítej to a dej mi vědět.


Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #91 kdy: 01. 10. 2014, 13:54:35 »
Jak mě spolehlivě vypudit:
- povinné registrace
- gumování postů
- striktně věcné fórum bez prostoru pro trochu srandy

Ono to tak trochu záleží na tom, jaké fórum provozovatelé chtějí mít. Jestli na flamy s tisíci příspěvky a 2 miliony zobrazení denně (k vůli reklamě), tak se ovšem nesmějí divit, že kvalita "upadá". Pokud chtějí mít alespoň nějakou kvalitu příspěvků, tak to nikdy nejde bez oddělení zrna od plev.

Jinak co spolehlivě odrazuje mě je neustálé nevyřešené odhlašování. (Navíc jsem si všiml, že sice jsem na forum.root.cz přihlášen stejným účtem, jako na root.cz (který má údajně platit na všechny weby iinfo, ale nějak tam je záhadně jiná emailová adresa. Asi nejsou prachy, musí se platit tajemné obchodní oddělení.)

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #92 kdy: 01. 10. 2014, 13:59:08 »
Slowthinker 147 příspěvků....
Kolik jsi jich nahonil v tomhle flame?
Polovinu?
Spočítej to a dej mi vědět.

děkuju za podporu  :)

(to si piš, že si s tebou rád zaspamuju, a zdůrazním tak potenciální přínos off-topicových hierarchií.)
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #93 kdy: 01. 10. 2014, 14:12:29 »
Ono to tak trochu záleží na tom, jaké fórum provozovatelé chtějí mít.

Spokojené diskutující, kteří tu mohou bez překážek diskutovat.

Jestli na flamy s tisíci příspěvky a 2 miliony zobrazení denně (k vůli reklamě).

Takové tu nejsou. Fórum nějakou návštěvnost dělá, ale rozhodně tu není hlavně proto, aby točilo ve velkém reklamu.

Jinak co spolehlivě odrazuje mě je neustálé nevyřešené odhlašování.

Nevím o žádných problémech. Mě to neodhlašuje. Fórum si jen hlídá IP adresu a pokud se uživateli změní, pak je odhlášen. Pokud ale je ale adresa stejná, přihlášení drží stále.

(Navíc jsem si všiml, že sice jsem na forum.root.cz přihlášen stejným účtem, jako na root.cz (který má údajně platit na všechny weby iinfo, ale nějak tam je záhadně jiná emailová adresa).

Ono to tak funguje. Ovšem u fóra je to tak, že při prvním přihlášení neznámého uživatele mrkne do centrální DB a pokud tam uživatele najde, tak ho jednorázově zkopíruje k sobě a nechá ho přihlásit. Pak je možné už nezávisle měnit všechny údaje, včetně mailu.

A obchodní oddělení není tajemné, je to pět lidí (čtyři ženy, jeden muž), kteří tu sedí vedle nás a je s nimi celkem legrace.

Trollik

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #94 kdy: 01. 10. 2014, 14:17:27 »
Ono to tak trochu záleží na tom, jaké fórum provozovatelé chtějí mít.

Spokojené diskutující, kteří tu mohou bez překážek diskutovat.

Aaano, ja se sem chodim primarne vyblinkat, vytvarim iluzi bzukotu na foru ale abych vam nedelal skodu, obcas, kdyz mi crashne AdBlock si tu jednu reklamu zobrazit necham.


Trollik

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #95 kdy: 01. 10. 2014, 14:19:32 »
9 z 10-ti trollů prý cituje sama sebe  ;D
To neni pravda! Jste lhar! Co kdyz jsme ale lhari oba?

omg

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #96 kdy: 01. 10. 2014, 14:27:20 »
Mna by potesilo aj +/- na uzivatelov a moznost nechat ich prispevky schovat, pretoze su vzdy mimo moju realitu a ich obsah sa toci zakazym okolo patternu "vsetci to robite blbo, len ja to robim dobre". :) viem, ze nic take nebude, ale potesilo by to
popularni dezinterpretacni posun vyznamu. pattern dost cast ve skutecnosti je nasledujici: vadi mi, kdybych to mel delat jak mi tady podsouvas, ja to delam takhle.

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #97 kdy: 01. 10. 2014, 14:29:49 »
Nevím o žádných problémech. Mě to neodhlašuje. Fórum si jen hlídá IP adresu a pokud se uživateli změní, pak je odhlášen. Pokud ale je ale adresa stejná, přihlášení drží stále.

Mno, psal jsem reakci na tvůj komentář a při jeho odeslání to napsalo:


Lituji, ale přístup byl odepřen.


A byl jsem odhlášen. Změnou IP to není.

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #98 kdy: 01. 10. 2014, 14:35:51 »
Aha, tak to se mi nestává. Chtělo by to víc informací, třeba obsah cookie a IP adresu. Pak by mohli kolegové něco vyčíst z logů. Pošli mailem, prosím.

Jenda

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #99 kdy: 01. 10. 2014, 15:49:38 »
Proc ma Petr cervene ctverecky pod jmenem? Ja bych je chtel taky. Jde nejak nastavit barevnost? Napriklad cerveny, zluty, zeleny, modry, fialovy? Nebo odstiny sedi?

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #100 kdy: 01. 10. 2014, 16:19:22 »
Tipuju, že čím víc čtverečků, tím větší spammer.
A červený spammer bude nebezpečnější než ten žlutý.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #101 kdy: 01. 10. 2014, 22:01:32 »
Nikoliv, červený znamená administrátor. Bow before me for I am root :-).

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #102 kdy: 01. 10. 2014, 22:22:26 »
Nikoliv, červený znamená administrátor. Bow before me for I am root :-).

No jen aby. Jen jestli se jen tak nevytahujete. Schvalne sem dejte par ip a hesel na roota nebo klice nekam na uloziste, at si muzem overit, jestli je to pravda.

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #103 kdy: 02. 10. 2014, 01:31:50 »
Než abych se musel registrovat, raději odejdu.  ;)
A k čemu je registrace?
Přes desetiminutový mail: http://10minutemail.com/10MinuteMail/index.html si udělám registrací 300.

Mělo by smysl, aby sem mohli psát jen uživatelé, kteří jsou plnoletí, fyzicky ověřené existující osoby, svéprávní, vzdělaní v IT, mají nejméně pět let praxe .... ale to bys sem zase nemohl psá ty viď  ;D

Na h(N)ovinkách maji ověření a že by to nějak zkvalitnilo diskusi, bych neřek.
Uživatele zaregistrované přes 10min mail bych nevpouštěl. Jednoduše bych si ověřil platnost mailu po 10 resp. 20 minutách.

Ale já právě nechci nic ve stylu hierarchie na abclinuxu. Tam je té hierarchie moc: např. dialog dvou lidí se neustále odsazuje,takže za chvíli se odstěhuje do pravého proužku na stránce. To je nesmyslné.

To by se dalo řešit třeba posuvníkem dole či nahoře v okně prohlížeče. Dialogy by se nezužovaly do ouzkých proužků, ale zůstaly by stejně široké a jen by si to člověk posunul doprostřed. Nebo by to mohlo být trochu zautomatizované. Vyberu si vlákno který chci sledovat a po přeskočení na další nižší příspěvek by se to samo zarovnalo na střed.

Měl bych pár návrhů:

1. Zakázat anonymy.

2. Tazatelé by měli mít možnost POUZE VE SVÉM ZALOŽENÉM VLÁKNĚ hodnotit věcnost odpovědí a tím přispět k filtraci diskutujících.

3. Noví uživatelé by dostali jakousi zkušební lhůtu, třeba 30 příspěvků, a pak by se jejich činnost vyhodnotila nějakým osvíceným adminem. A ten by pak rozhodl jestli je vpusit dál natrvalo, nebo je típnout.

4. Vytvořit dvě sekce. Jedna veřejná pro všechny a druhá VIP pro vybrané jedince, kteří se v té veřejné sekci chovali normálně a zbytečně netrolovali.

Je tu samozřejmě problém, kde sehnat osvíceného admina, který bude hodnotit nestranně a objektivně? Uznávám, že to je jistá slabina v mém jinak perfektním systému  :P

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #104 kdy: 02. 10. 2014, 01:56:31 »
Uživatele zaregistrované přes 10min mail bych nevpouštěl. Jednoduše bych si ověřil platnost mailu po 10 resp. 20 minutách.

Na seznam.cz si klidně udělám jednodenní e-mail.
To bys musel platnost mailu ověřovat jednou za měsíc, a to je pro uživatele opruz.

Ale já právě nechci nic ve stylu hierarchie na abclinuxu. Tam je té hierarchie moc: např. dialog dvou lidí se neustále odsazuje,takže za chvíli se odstěhuje do pravého proužku na stránce. To je nesmyslné.

To by se dalo řešit třeba posuvníkem dole či nahoře v okně prohlížeče. Dialogy by se nezužovaly do ouzkých proužků, ale zůstaly by stejně široké a jen by si to člověk posunul doprostřed.

Tak dobře, tohle by bylo jakž takž použitelné.
Pořád ale tvrdím, že odsazování dialogu dvou lidí je nesmysl. Proč se mi má text někam stěhovat, když může zůstat na jednom místě?

Informace o tom, "kdo komu odpovídá" není příliš užitečná: někdy je to jasné i bez hierarchie (např. dialog), jindy neodpovídám na jeden příspěvek ale na několik příspěvků najednou. A kde je to potřeba, lze tuto informaci vyjádřit pomocí quote.
Informace o tom, co je oddělený (off)topic je důležitější.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."