Jak vyřešit fóra na Root.cz

rrrobo

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #45 kdy: 30. 09. 2014, 10:38:34 »
Mozno by stalo za to to rozdelit na dve casti a mat fora kecacie a mat fora pytacie.
Ked zakladam formum/otazku tak si vyberiem ci to bude diskusia alebo otazka.
A mat skore pre otazky zvlast a pre diskusie zvlast.
Pri otazkach by mohlo byt hodnotenie prisnejsie mohlo by sa zohladnovat ci pytajuci oznacil odpoved za dostatocnu aka je jeho uroven a ako odpovede hodnotili ostatni clenovia, s tym ze hodnotenia by kludne mohli mat ine vahy podla urovne hodnotiacich (ked povie expert ze je to dobra odpoved tak to ma inu vahu ako ked to povie zaciatocnik, ked povie pytajuci sa ze mu to pomohlo tak to ma inu vahu ako ked povie hoci kto iny ze je to hlupa odpoved).
Navrhovat takyto system sa ale neodvazim, podla mna je to pekny namet na diplomovku.
Mohlo by existovat aj skore pre pytajucich sa, ci hodnoti odpovede na svoje otazky, ci doplna svoje riesenia ked sa mu problem podari vyriesit atd. Tym padom by ludia vedeli komu ani nemusia odpovedat lebo to bude bez reakcie.
S tym skore to je dobry napad ze ked niekto odpovedal ako zaciatocnik tak nebude mat po 5 rokoch pri starych odpovediach skore expert.


Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #46 kdy: 30. 09. 2014, 10:38:58 »
Než abych se musel registrovat, raději odejdu.  ;)
A k čemu je registrace?
Přes desetiminutový mail: http://10minutemail.com/10MinuteMail/index.html si udělám registrací 300.

Mělo by smysl, aby sem mohli psát jen uživatelé, kteří jsou plnoletí, fyzicky ověřené existující osoby, svéprávní, vzdělaní v IT, mají nejméně pět let praxe .... ale to bys sem zase nemohl psá ty viď  ;D

Jestli je to na mě, tak vše splňuji. Jinak tohle jsou přesně ty osobní výpady, co zaplevelují diskuse. Jak to řeší na elektrice nevím. Zda si ukazují občanky a papíry o stupni zkoušek (padesátka / stupeň RT) nevím (ale i toto se dělá), mají ale pravidelná setkání a všichni se znají. Takže vzájemná kontrola je na určité úrovni zajištěna.

Re:Off-topicy a návrh na hierarchii
« Odpověď #47 kdy: 30. 09. 2014, 10:44:06 »
pokud by fungovalo prolinkovani na next komentar ktery reagoval na aktualni (vsechny co na nej reagovali) tak se da pak udelat i schovavani tech quotovanych next komentaru co navazuji na to co me nezajima. to je imho optimalni reseni pro vsechny strany. reklamky, redakce, tazatel, trolove i diskutujici.
Trochu se ztrácím...

jednak
- reaguješ na první polovinu mého přízpěvku, před quote s Petrem Krčmářem, že ano?

za druhé
- mluvíme o hierarchickém systému, kde sourozenci jsou uspořádáni (současný systém rootu je redukován pouze na uspořádané sourozence, bez hierarchie); 'next komentářem' myslíš následujícího sourozence a 'quotovaným next komentářem' prvního potomka?

Ano, představoval jsem si, že podvlákna bude možné skrývat/rozbalovat, tak jako to funguje u hierarchických diskuzí ve stylu "rodičem je příspěvek, na který odpovídám".

Mimochodem, nezná někdo implementaci výše uvedeného systému? Kdysi jsem hledal, ale nic nenašel.

Samozřejmě, že by bylo možné v základu využít i jakýkoli systém používaný pro fórum ve stylu "rodičem je příspěvek, na který odpovídám". Jenomže tam chybí uživatelský interface, který by nutil uživatele chovat se "správně" - tj. odpovídat pomocí potomka pouze při založení off-topicu a nikoli na běžnou odpověď.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

strepty

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #48 kdy: 30. 09. 2014, 10:53:30 »
plnoletí, fyzicky ověřené existující osoby, svéprávní, vzdělaní v IT, mají nejméně pět let praxe
Jestli je to na mě, tak vše splňuji.
Ja by som sem napriklad pod svojim menom nedokazal pisat. Nie preto ze by som bol trestanec, ale jednoducho svoje meno na net nedavam, specialne nie na fora, a kto ho len tak dava tak podla mna po case zaplati :-), nehovoriac o tom ze nepoznam admina co nie je paranoidny. Davat niekomu svoje udaje to je bezpredmetne, kto mi zaruci ze po pripadnom predaji root.cz niekomu inemu nedostane moje data nejaky spekulant?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #49 kdy: 30. 09. 2014, 10:54:19 »
Jenda: Nacismus je forma fasismu. A fasismus je forma vlady, kdy se autoritativne prosazuje zajem jedne skupiny nad zajmy jednotlivce ci jinych skupin.

To je ponekud nepresne, nezda se vam? Kazda forma vlady je autoritativnim prosazovanim zajmu jedne skupiny nad zajmy jednotlivce ci jinych skupin. Snad pouze v pripade absolutnich diktatoru by bylo nutno definici ponekud upravit.


Jimm

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #50 kdy: 30. 09. 2014, 11:10:32 »
To o čem mluvíš se často zaměňuje s paranoiou, ale je to jen skrytá hloupost. Já zde nikde uvedenou velikost tvého pindíka nevidím, takže kdybys zde byl pod svým jménem, můžeš shrnout co by o tobě kdo zjistil? Že máš divné názory? No tak to každý zjistí po krátkém rozhovoru.


Ja by som sem napriklad pod svojim menom nedokazal pisat. Nie preto ze by som bol trestanec, ale jednoducho svoje meno na net nedavam, specialne nie na fora, a kto ho len tak dava tak podla mna po case zaplati :-), nehovoriac o tom ze nepoznam admina co nie je paranoidny. Davat niekomu svoje udaje to je bezpredmetne, kto mi zaruci ze po pripadnom predaji root.cz niekomu inemu nedostane moje data nejaky spekulant?

strepty

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #51 kdy: 30. 09. 2014, 12:01:26 »
To o čem mluvíš se často zaměňuje s paranoiou, ale je to jen skrytá hloupost.
No mily Jimm nikomu nevnucujem svoj nazory, kludne sa predstav a pripadne pridaj aj osobne miery. Potom sa ale necuduj ked dostanes reklamu na viagru :-) .

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #52 kdy: 30. 09. 2014, 12:13:59 »
 :) toto téma je krásnou ukázkou toho, jak by prospěla hierarchie o které mluvím.
Řeší se tu několik topiců současně, a když mě zajímá třeba jen jeden z nich, musím číst několikanásobné množství textu, který mě nezajímá.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #53 kdy: 30. 09. 2014, 12:15:24 »
Tak chodí sem (většinou) dospělí lidi, ne?
A že si občas někdo (určitě se to stalo/stane i mi) musí pohonit ego, no co už.

Jaký si to uděláme, takový to budeme mít.

Co mne ale opravdu vytáčí, že i já, ačkoli přihlášen, musím podstupovat test "jazykové čistoty a mravní bezúhonnosti" příspěvku.
Dal jsem si tu práci, zaregistroval se, přihlašuju se (aby bylo "jistější", že jsem to já) a přesto pak musím hledat, jak toho "Mravnost Nade Vše" oje...t, abych sem mohl zkopírovat link, kde je (anglicky!) slovo toilet.
To nemluvím o marné pokusy o zkopírování kusu textu (citát se občas hodí a link na celý zdroj je průda)

Jáká pak je vlasně přidaná hodnota toho, že se přihlašuju pod svým jménem/nickem/..., kromě toho, že to jen zdržuje?

omg

Re:Off-topicy a návrh na hierarchii
« Odpověď #54 kdy: 30. 09. 2014, 12:52:42 »
pokud by fungovalo prolinkovani na next komentar ktery reagoval na aktualni (vsechny co na nej reagovali) tak se da pak udelat i schovavani tech quotovanych next komentaru co navazuji na to co me nezajima. to je imho optimalni reseni pro vsechny strany. reklamky, redakce, tazatel, trolove i diskutujici.
Trochu se ztrácím...

jednak
- reaguješ na první polovinu mého přízpěvku, před quote s Petrem Krčmářem, že ano?

za druhé
- mluvíme o hierarchickém systému, kde sourozenci jsou uspořádáni (současný systém rootu je redukován pouze na uspořádané sourozence, bez hierarchie); 'next komentářem' myslíš následujícího sourozence a 'quotovaným next komentářem' prvního potomka?

Ano, představoval jsem si, že podvlákna bude možné skrývat/rozbalovat, tak jako to funguje u hierarchických diskuzí ve stylu "rodičem je příspěvek, na který odpovídám".

Mimochodem, nezná někdo implementaci výše uvedeného systému? Kdysi jsem hledal, ale nic nenašel.

Samozřejmě, že by bylo možné v základu využít i jakýkoli systém používaný pro fórum ve stylu "rodičem je příspěvek, na který odpovídám". Jenomže tam chybí uživatelský interface, který by nutil uživatele chovat se "správně" - tj. odpovídat pomocí potomka pouze při založení off-topicu a nikoli na běžnou odpověď.
slo o konkurencni napad jak zachovat linearni forum v takove podobe, aby v nem mohla existovat OT diskuze a zustalo primerene projitelne i po hlavni/ch vetvi/ch s inteligentnim preskocenim OT.

tedy jak tu hierarchii zplostit, aby slo na rozdil treba od abicka skocit na konkretni cislo strany a listovat dal misto jedne velke stranky, kde bude potreba preskakovat. ta tu hadam ostatne neni a jen tak nebude kvuli impresim. takze kdyz se ta stranka nacte a budou na ni jen offtopicy, tak tam budou reklamy, a srolovany komentare a jemna autoru. takze pokud tam uvidis oblibenou modlu nebo preferovaneho trolika, tak si to budes moct rozbalit a pobavit se.

ale to by se muselo na kazdy "poslat" projit minule komentare vlakna a pripojit k nim ten odkaz na potomka.

omg

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #55 kdy: 30. 09. 2014, 12:57:04 »
Než abych se musel registrovat, raději odejdu.  ;)
A k čemu je registrace?
Přes desetiminutový mail: http://10minutemail.com/10MinuteMail/index.html si udělám registrací 300.

Mělo by smysl, aby sem mohli psát jen uživatelé, kteří jsou plnoletí, fyzicky ověřené existující osoby, svéprávní, vzdělaní v IT, mají nejméně pět let praxe .... ale to bys sem zase nemohl psá ty viď  ;D
jj. poridil si hospodu, ale chodili mu tam lidi... me teda neprijde normalni vlizt do kramu a ukazovat tam hned obcanku, ale uz jsem asi dinosaur. dneska je in nosit na cele prilepenou fotku jak se minuly tyden clovek prozvracel, na zadech pak fotku jak se opily v bezvedomi posr... a po hrstech rozdavat fotky co by netradicnich intimnich praktik s podpisem, telefonem a adresou. nebo jak ze to ted funguje na tech socialnich sitich.

Re:Off-topicy a návrh na hierarchii
« Odpověď #56 kdy: 30. 09. 2014, 13:43:24 »
slo o konkurencni napad jak zachovat linearni forum v takove podobe, aby v nem mohla existovat OT diskuze a zustalo primerene projitelne i po hlavni/ch vetvi/ch s inteligentnim preskocenim OT.

tedy jak tu hierarchii zplostit, aby slo na rozdil treba od abicka skocit na konkretni cislo strany a listovat dal misto jedne velke stranky, kde bude potreba preskakovat. ta tu hadam ostatne neni a jen tak nebude kvuli impresim. takze kdyz se ta stranka nacte a budou na ni jen offtopicy, tak tam budou reklamy, a srolovany komentare a jemna autoru. takze pokud tam uvidis oblibenou modlu nebo preferovaneho trolika, tak si to budes moct rozbalit a pobavit se.

ale to by se muselo na kazdy "poslat" projit minule komentare vlakna a pripojit k nim ten odkaz na potomka.
Ale já právě nechci nic ve stylu hierarchie na abclinuxu. Tam je té hierarchie moc: např. dialog dvou lidí se neustále odsazuje,takže za chvíli se odstěhuje do pravého proužku na stránce. To je nesmyslné.
V systému hierarchie abclinuxu je každý příspěvek vytvořením potomka...
Citace
ale to by se muselo na kazdy "poslat" projit minule komentare vlakna a pripojit k nim ten odkaz na potomka.
... naopak v "mé hierarchii" by měl uživatel dvě možnosti jak odpovědět:
a) odpovědět do tématu: nevytváří se potomek, ale další sourozenec na dané úrovni hierarchie
b) vytvořit off-topic k určitému příspěvku: vytvoří se potomek

Citace
takze kdyz se ta stranka nacte a budou na ni jen offtopicy, tak tam budou reklamy, a srolovany komentare a jemna autoru. takze pokud tam uvidis oblibenou modlu nebo preferovaneho trolika, tak si to budes moct rozbalit a pobavit se.
takhle nějak si to představuju

Citace
ta tu hadam ostatne neni a jen tak nebude kvuli impresim.
co tu není kvůli impresím? Hierarchie? Tomu nerozumím
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #57 kdy: 30. 09. 2014, 14:00:14 »
Jáká pak je vlasně přidaná hodnota toho, že se přihlašuju pod svým jménem/nickem/..., kromě toho, že to jen zdržuje?

Vidis na hlavni strance, ve ktere diskusi pribyly nejake prispevky. Jinak bys videl akorat celkovy pocet a musel by sis pamatovat, kolik kde bylo. Take bys tezko zjistoval, ktery prispevek je kde novy, protoze v textu nejsou bez prihlaseni odliseny. A nejdulezitejsi je, ze se ti automaticky nezapne cerny profil a musis to porad rucne prepinat. (Aspon tohle mohli dat do susenky, urcite nejakou pouzivaji, i kdyz clovek neni prihlaseny.)

strepty

Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #58 kdy: 30. 09. 2014, 14:18:44 »
Vidis na hlavni strance, ve ktere diskusi pribyly nejake prispevky. Jinak bys videl akorat celkovy pocet a musel by sis pamatovat, kolik kde bylo. Take bys tezko zjistoval, ktery prispevek je kde novy, protoze v textu nejsou bez prihlaseni odliseny. A nejdulezitejsi je, ze se ti automaticky nezapne cerny profil a musis to porad rucne prepinat. (Aspon tohle mohli dat do susenky, urcite nejakou pouzivaji, i kdyz clovek neni prihlaseny.)
Ja nie som prihlaseny, a vidim pocet novych prispevkov ktore som necital. A niekedy sa mi to prenesie tusim aj domov ale na isto to neviem.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak vyřešit fóra na Root.cz
« Odpověď #59 kdy: 30. 09. 2014, 15:13:50 »
@strepty: Asi mas protekci, me to tak nefunguje.