Má smysl se učit Cobol?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #540 kdy: 17. 12. 2014, 11:40:57 »
Nechte uz ten COBOL. Nepise se o nem v Bibli, tak nema cenu se ho ucit a basta. Dinosauri take vymreli, protoze se o nich v Bibli nepise.


pičus

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #541 kdy: 24. 12. 2014, 17:04:14 »
Já čobol teda neznám... učte se Céčko nebo javu a budete světu prospěšnější.... a nevymýšlejte pičoviny.

mulkvisti

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #542 kdy: 24. 12. 2014, 20:06:41 »
Dovolím si udělat malou reklamu…

Cobol developer
Senior Cobol developer


kaprůvkobol

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #543 kdy: 24. 12. 2014, 20:31:57 »
Reklamu na co? Že existují pozice pro mrtvý jazyk? A za kolik a berete i Java programátory? Když jsem naposledy nabízel, že se Cobol naučím, tak mi fakt nabídli asi jen 40k :D Tak tam maj asi nějakého vola teď.

DK

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #544 kdy: 26. 12. 2014, 00:38:58 »
Reklamu na co? Že existují pozice pro mrtvý jazyk? A za kolik a berete i Java programátory? Když jsem naposledy nabízel, že se Cobol naučím, tak mi fakt nabídli asi jen 40k :D Tak tam maj asi nějakého vola teď.
Predpokladam, ze Javisty tam maji taky... no a dostat takovou nabidku, kdyz s tim jazykem zadnou zkusenost nemas, neni vubec spatne, ne?


kaprůvkobol

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #545 kdy: 26. 12. 2014, 00:47:21 »
Co na tom není špatného? 40k za Cobol, který se budu muset naučit a nebo třeba 70k za Javu, kterou rovnou umím. Byl jsem ochotný udělat kompromis na 60k s tím, že pak přidají. Nevypadali ale na to.

Učit se mrtvý jazyk prostě něco stojí a oni to evidentně chtějí zadarmo. Tak ať si tam užijí ty supercool lemply, kteří neznají cenu vlastního času. Ono je to ale časté, že u nás se dělá jen nějaký odpad za pár korun. Malá firma nebo korporace s astronomickými rozpočty, všechno je to bohužel podobné.

jelito

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #546 kdy: 26. 12. 2014, 00:52:58 »
Najvacsiu buducnost maju javascripty, kedze ponukaju vyhody Javy a skriptovania zaroven.

roven z hoven

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #547 kdy: 26. 12. 2014, 11:32:37 »
Ono je to ale časté, že u nás se dělá jen nějaký odpad za pár korun. Malá firma nebo korporace s astronomickými rozpočty, všechno je to bohužel podobné.

je tam jeden obrovsky rozdil. ve velke korporaci musis jeste na personalnim absolvovat rozhovor v duchu:
personalni: A proc u nas chcete pracovat?
uchazec: Obohatit se.
personalni: Financne?
uchazec: Nejen.
personalni: Ale nam tu denne chodi denne lide, kteri u nas chteji pracovat a vyckavali nemalou dobu, az se otevrela pozice.
uchazec: A vy tem pohadkam verite?

u mensi firmy si to zpravidla muzes preskocit.

kaprůvkobol

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #548 kdy: 26. 12. 2014, 12:52:27 »
Ono je to složité. Většinou jsem pracoval přes externí firmu, takže mě nějaké jejich HR kecy nebo dress-code vůbec nezajímal. U menší firmy jsou to zase dost často hloupí vyžírkové, kteří si myslí, že mě zajímá, kde berou peníze. "Cože? Tolik tu nemám ani náš senior!" A co je mi do toho, že neuměj vydělávat? Si nevybereš.

DK

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #549 kdy: 26. 12. 2014, 14:52:34 »
Co na tom není špatného? 40k za Cobol, který se budu muset naučit a nebo třeba 70k za Javu, kterou rovnou umím. Byl jsem ochotný udělat kompromis na 60k s tím, že pak přidají. Nevypadali ale na to.

Učit se mrtvý jazyk prostě něco stojí a oni to evidentně chtějí zadarmo. Tak ať si tam užijí ty supercool lemply, kteří neznají cenu vlastního času. Ono je to ale časté, že u nás se dělá jen nějaký odpad za pár korun. Malá firma nebo korporace s astronomickými rozpočty, všechno je to bohužel podobné.
A proc by ti meli nabidnout 70k, kdyz hledaji seniora na Cobol? Naramne mi to pripomina jednu skladbu

kaprůvkobol

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #550 kdy: 26. 12. 2014, 15:02:09 »
Protože něco nabízím? Rozdíl v jazycích je minimální, ale kvalitních programátorů je málo. Buď to chápou a dají mi to a nebo ne a dostanou lempla, který jim to akorát všechno pokazí. Nenutím jim, aby mě brali. Jen se pak nesmí divit, že jim to nefunguje.

A kolik myslíš kvalitních senior Cobol lidí najdeš? Tohle není Java nebo C#.

DK

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #551 kdy: 26. 12. 2014, 17:15:00 »
Protože něco nabízím? Rozdíl v jazycích je minimální, ale kvalitních programátorů je málo. Buď to chápou a dají mi to a nebo ne a dostanou lempla, který jim to akorát všechno pokazí. Nenutím jim, aby mě brali. Jen se pak nesmí divit, že jim to nefunguje.

A kolik myslíš kvalitních senior Cobol lidí najdeš? Tohle není Java nebo C#.

Ok, takze kdyz se budu hlasit na pozici J2EE developera, prestoze jsem nikdy weby nedelal, tak to problem nebude? Nabidnou mi 70k s tim, ze se to naucim? Dyt programovat desktopovky v Delphi neni tak jine, v tech jazycich je minimalni rozdil ::)

mikrom

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #552 kdy: 26. 12. 2014, 20:17:15 »
Buď to chápou a dají mi to a nebo ne a dostanou lempla, který jim to akorát všechno pokazí
:)
Alebo zoberu niekoho, kto sa nebude chvastat, ale bude mat skutocne skusenosti s COBOLom

lxkjglfdkgdsflkesjfdlsjef


Ivan Nový

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #554 kdy: 20. 04. 2017, 08:01:31 »
Nechte uz ten COBOL. Nepise se o nem v Bibli, tak nema cenu se ho ucit a basta. Dinosauri take vymreli, protoze se o nich v Bibli nepise.

Behemot, Leviathan

Žijeme-li v simulaci, jsou dinosauři pozůstatkem z jiné simulace, kterou autor té naší převzal, aby ušetřil evoluční čas a nemusel začínat od začátku. Prakticky pozůstatky dinosaurů jsou jen data z jiné simulace :-)))