Má smysl se učit Cobol?

WHITE.

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #210 kdy: 24. 10. 2014, 13:49:18 »
Citace
Psychologové ti napsali prášky?

Ve spolupráci s praktickým lékařem jako podpůrnou léčbu "nemocí", které mi chybně diagnostikovali(bipolární porucha má některé společné projevy s řadou dalších stavů). Jinak se vesměs snažili bezvýsledně nacházet příčinu deprese všude možně, jen ne tam, kde skutečně byla. Většinou to ale stejně byla "rychlovka", plná ordinace nepočká :-)


Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #211 kdy: 25. 10. 2014, 09:46:57 »
Jasne ze udelam. Ja bych si sehnal protitankovy miny a zaminoval v pripade konfliktu cely okoli. Jen nevim zda dnesni tanky uz nemaji integrovany minohledacky kdyz uz mame autopiloty co umi odstartovat, proletet waypointy a pristat bez zasahu cloveka.
A to je přesně ta totální marnost, o které písma mluví. Marná snaha, která jenom prodlouží tvoje utrpení.
Kdyz uz se tu ohanis Kazatelem tak si ho precti cely, precti si 12 kapitolu, zejmena vers 13. Cil lidskeho zivota je zachovavat Bozi narizeni. Plnit bozi narizeni neni nikdy marnost a to bez ohledu na to jak se vysledek bude jevit svetsky uvazujicim lidem. Precti si Daniel kap 3 - takhle vypada ten spravny postoj co mame zaujimat.

Muz ma za povinost vest svoji rodinu k Bohu. K tomu ovsem potrebujes mit zivou rodinu, ne mrtvoly. Proto Buh od tebe ocekava ze pouzijes vsech dostupnych prostredku k tomu abys to zajistil. Ne ze kdyz si budes svym omezenym lidskym rozumem myslet "tady bych asi prohral" tak ze se k Bohu otocis zady. Precti si Izaijase prvni a druhou kapitolu - pokrytcum buh nenasloucha, modli se zcela zbytecne.

Kdyz chces nekoho presvedcit aby uveril v Boha tak kdyz uvidi tvuj pristup "verim pokud mne to nic nestoji" - tak te nebude brat vubec vazne, protoze ty sam v nej neveris.

Citace
Nad armádou prostě vyhrát nemůžeš. Když se rozhodne, tak tě zničí. Tak to je. A nejenom s armádou.
Mne se snazilo hodne lidi znicit cely zivot. Sice mi nejake problemy zpusobili ale nikdy mne nedostali.

Mne se stavalo ze jsem byl svym lidskym rozumem obcas presvedcen ze to co Buh po mne chce bude 100% fail, ze to proste nemuze vyjit. Ale stejne jsem do toho sel, protoze ten fail by mne nestal zase tolik aby mne to znicilo. Takze jsem tomu neveril. Kupodivu se vzdycky ukazalo ze to co Buh chtel bylo to nejlepsi rozhodnuti co jsem mohl udelat.

Oblibeny citat svedku Jehovovych:
„Dobře vím, Jehovo, že pozemskému člověku nepatří jeho cesta. Muži, který kráčí, ani nepatří, aby řídil svůj krok.“ (Jeremjáš 10:23)

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #212 kdy: 25. 10. 2014, 10:38:23 »
Kdyz chces nekoho presvedcit aby uveril v Boha tak kdyz uvidi tvuj pristup "verim pokud mne to nic nestoji"
To není můj přístup, mě to už něco stálo.

Já zas nerozumím tomu přístupu "věřím, pokud mi to něco přináší" - Kazatel je právě o tom, že občas člověk věří a ono to nic nepřináší :) Neberu ti tvoji víru v Bibli jako učebnici marketingu, jenom ji nesdílím.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #213 kdy: 25. 10. 2014, 11:04:57 »
Kdyz chces nekoho presvedcit aby uveril v Boha tak kdyz uvidi tvuj pristup "verim pokud mne to nic nestoji"
To není můj přístup, mě to už něco stálo.

Já zas nerozumím tomu přístupu "věřím, pokud mi to něco přináší" - Kazatel je právě o tom, že občas člověk věří a ono to nic nepřináší :) Neberu ti tvoji víru v Bibli jako učebnici marketingu, jenom ji nesdílím.

Prikladu zmeny viry z ciste oportunistickych duvodu je historie plna. "Verim v takoveho boha, ze ktereho to nejvic sype", A nemusi se jednat o pripady, kdy krestani nebo muslimove sekali hlavy "bezvercum", kteri nechteli prestoupit na jejich viru. No, dneska se to uz tak moc nedeje, dnes se prestupuje do jinych politickych stran.

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #214 kdy: 25. 10. 2014, 11:26:08 »
...
Muz ma za povinost vest svoji rodinu k Bohu. ...

OK.
Ale který Bůh je ten "správný"?


politik

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #215 kdy: 25. 10. 2014, 12:20:23 »
Co má pořád s tou Biblí? To můžou žrát tak děti do 16 let, protože je to taková propracovanější pohádka. Většina lidí z toho ale časem vyroste, ne? Někdo se bohužel zasekne vývojem v 16 letech a pak to vypadá, jak to vypadá. Se divím JardaP., že na to má ještě sílu tady :))

politik

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #216 kdy: 25. 10. 2014, 12:22:52 »
Ja chapu Boha ne jako postavu/osobu/bytost, ale jako princip ktery ve vesmiru panuje.

Tím se řadíš k podprůměrně inteligentní ženské. Sice nic nechápe, ale na všechno má plno keců o ničem :D

psychopat

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #217 kdy: 25. 10. 2014, 12:31:05 »
Citace
Tím se řadíš k podprůměrně inteligentní ženské. Sice nic nechápe, ale na všechno má plno keců o ničem :D
Ty nemas silu na to mne kamkoliv zaradit! Nauc se chapat abstrakci, pak si vyliskej a za par let tu prijd se mi omluvit.

psychopat

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #218 kdy: 25. 10. 2014, 12:37:47 »
...
Muz ma za povinost vest svoji rodinu k Bohu. ...

OK.
Ale který Bůh je ten "správný"?

“You must understand that there is more than one path to the top of the mountain”
― Miyamoto Musashi, A Book of Five Rings

psychopat

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #219 kdy: 25. 10. 2014, 12:50:06 »
Co má pořád s tou Biblí? To můžou žrát tak děti do 16 let, protože je to taková propracovanější pohádka. Většina lidí z toho ale časem vyroste, ne? Někdo se bohužel zasekne vývojem v 16 letech a pak to vypadá, jak to vypadá. Se divím JardaP., že na to má ještě sílu tady :))

Nekdo ma 17 a mysli si ze dospel  ;D

politik

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #220 kdy: 25. 10. 2014, 12:57:38 »
Citace
Tím se řadíš k podprůměrně inteligentní ženské. Sice nic nechápe, ale na všechno má plno keců o ničem :D
Ty nemas silu na to mne kamkoliv zaradit! Nauc se chapat abstrakci, pak si vyliskej a za par let tu prijd se mi omluvit.

Proč bych neměl? Mluvíš jako hloupý člověk, který si myslí, že našel klíč. Ono je smutné, když někdo hledá věci někde, kde nejsou. To je třeba typický výklad Bible hloupými lidmi jako ty a Lenin. Prostě ten váš výklad vůbec nedává smysl, ale vám to nevadí, protože pro vás je to jasné.

Co má pořád s tou Biblí? To můžou žrát tak děti do 16 let, protože je to taková propracovanější pohádka. Většina lidí z toho ale časem vyroste, ne? Někdo se bohužel zasekne vývojem v 16 letech a pak to vypadá, jak to vypadá. Se divím JardaP., že na to má ještě sílu tady :))

Nekdo ma 17 a mysli si ze dospel  ;D

Ano, přesně tak to u vás vypadá. Skutečnost je ale těch 16, jen roste biologický věk.

...
Muz ma za povinost vest svoji rodinu k Bohu. ...

OK.
Ale který Bůh je ten "správný"?

“You must understand that there is more than one path to the top of the mountain”
― Miyamoto Musashi, A Book of Five Rings

Jasný, na chytrazena.cz by tě milovaly.

psychopat

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #221 kdy: 25. 10. 2014, 13:05:35 »
Citace
Proč bych neměl?
Protoze tak daleko jsi jeste nedosel.

Citace
Mluvíš jako hloupý člověk, který si myslí, že našel klíč.
Vsichni jsme jen hloupi lide hledajici klic, at uz si to chces priznat, nebo ne.

Citace
Ono je smutné, když někdo hledá věci někde, kde nejsou.
Smutnejsi je kdyz nekdo nehleda tam, kde jsou.

Citace
Prostě ten váš výklad vůbec nedává smysl, ale vám to nevadí, protože pro vás je to jasné.
Mi to vadi, rad bych ti to natloukl do hlavy nasilim, ale takhle to proste nefunguje, musis to pochopit sam.

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #222 kdy: 25. 10. 2014, 13:15:46 »
...
OK.
Ale který Bůh je ten "správný"?

“You must understand that there is more than one path to the top of the mountain”
― Miyamoto Musashi, A Book of Five Rings

Hmmm.
Ale to je ještě celkem nezneklidňující odpověď ...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #223 kdy: 25. 10. 2014, 13:28:11 »
...
OK.
Ale který Bůh je ten "správný"?

“You must understand that there is more than one path to the top of the mountain”
― Miyamoto Musashi, A Book of Five Rings

Hmmm.
Ale to je ještě celkem nezneklidňující odpověď ...

Spravna odpoved je, ze mas bohy uctivat vsechny, protoze nevis, ktery je ten spravny, tak aby sis nekoho nenasral. Akorat, ze potom z toho mas zamestnani na plny uvazek.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #224 kdy: 25. 10. 2014, 13:31:56 »
Co má pořád s tou Biblí? To můžou žrát tak děti do 16 let, protože je to taková propracovanější pohádka. Většina lidí z toho ale časem vyroste, ne? Někdo se bohužel zasekne vývojem v 16 letech a pak to vypadá, jak to vypadá. Se divím JardaP., že na to má ještě sílu tady :))

Tak, samozrejme, Bible je strasne dulezita kniha, protoze jak znamo, Buh existuje. Budu se opakovat, ale zda se, ze nekteri z vas to jeste nepochopili. Bozi existence jiz byla nezvratne dokazana rigoroznimi metodami: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=ea6w3zp-dYY#t=565