Má smysl se učit Cobol?

omg

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #195 kdy: 23. 10. 2014, 23:01:31 »

Můžeme to vzít klidně evolučně: společnosti, které tahle tabu neměla, vymřely.

Dá se taková hypotéza nějak vyvrátit z čistě liberální pozice?

na ten vycet a podsouvani argumentu se da rict jen: dej si facku a hledej znova a dukladneji.


psychopat

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #196 kdy: 23. 10. 2014, 23:06:17 »
Citace
Mám za známého člověka, který se Pouštní bouře osobně účastnil - a na základě jeho informací, ale zdaleka nejen, Tě mohu ubezpečit, že realita byla tomu dokumentu, který popisuješ, opravdu velmi vzdálená. To, co popisuješ, je jak okopírované z propagandistického snímku wehrmachtu nebo ze Švejka ("naše zbraně postupují vítězně vpřed"). A nejspíš to taky značně zkreslený, či spíše propagandistický dokument byl. Ale očividně jsi to spolkl i s navijákem. :)

To co popisuju je prihoda posadky, ktera to prezila s usmevem na tvari a vubec netvrdim, ze to tak meli vsichni. Ani nejsem nejaky americky fanda, uprimne, mne to naopak mrzi ze to Saddam prohral, protoze obranu mel udelanou dost fikane . Jiste ze je to typicka heroicky vyzdvizeny americka story, o tom zadna, i tak je to ale skoro 15 let. V tech minovych polich bylo asi pul milionu protitankovych a ty citaly nejmene 12 ruznych druhu, rozprostreny po obrovskem uzemi... At uz tvrdi tvuj kamarad cokoliv, to co rikam ja s tim nema nic spolecneho.

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #197 kdy: 23. 10. 2014, 23:07:20 »
na ten vycet a podsouvani argumentu se da rict jen: dej si facku a hledej znova a dukladneji.
Nechapu, nevidím žádný podsouvání argumentů. Postavil jsem hypotézu (ještě zvýraznil, že to je hypotéza) a zeptal se, jestli se chceš zamýšlet nad tím, jestli je ji možné vyvrátit z čistě liberální pozice. No tak zjevně asi nechceš no, tak dobrou :)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #198 kdy: 23. 10. 2014, 23:11:25 »
A buh stvorril cloveka k obrazu svemu...... Ehm, pardon: Clovek stvoril boha k obrazu svemu.

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #199 kdy: 23. 10. 2014, 23:12:52 »
A buh stvorril cloveka k obrazu svemu...... Ehm, pardon: Clovek stvoril boha k obrazu svemu.
Jo, je to takový pěkný vztah vzájemnosti ;)


omg

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #200 kdy: 23. 10. 2014, 23:27:54 »
na ten vycet a podsouvani argumentu se da rict jen: dej si facku a hledej znova a dukladneji.
Nechapu, nevidím žádný podsouvání argumentů. Postavil jsem hypotézu (ještě zvýraznil, že to je hypotéza) a zeptal se, jestli se chceš zamýšlet nad tím, jestli je ji možné vyvrátit z čistě liberální pozice. No tak zjevně asi nechceš no, tak dobrou :)
uz v prvni vete jsi minul tim prvoplanovym vyctem zadani, leda by nekdo na urade vynalezl lejstro, jak omladnout.

BLEK.

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #201 kdy: 24. 10. 2014, 01:39:15 »
Jak se emoce dají ovládat? Existují teorie, které říkají, že když člověk změní svoje chování, tak se podle toho změní i jeho emoce a postoje (viz zde https://en.wikipedia.org/wiki/Cognitive_dissonance nebo https://en.wikipedia.org/wiki/Self-perception_theory#Psychological_therapy ).
Zmena je zpocatku vzdycky trochu neprijemna protoze se musis nejdriv odnaucit sve zlozvyky.

Precti si Zalm 126.


Píše se tam, že Hospodin změnil úděl Sionu a lidé se radovali. Že kdo s pláčem rozsévá, s plesáním ponese snopy.

jenomže podle té teorie by se moje emoce měly pomalu měnit, aby byly v souladu s chováním a nepříjemný pocit by měl odcházet. V reálu se emoce nemění a nepříjemný pocit neodchází.

Jak dlouho jsi to zkousel? Mne taky chvili trva kdyz se rozhodnu odnaucit se nejaky zlozvyk. Neni to okamzite zejmena kdyz se snazis se zbavit neceho cos delal desitky let, mne to trva treba 14 dni.

Cit k rodičům jsem předstíral několik let. Čím víc jsem to předstíral, tím mi bylo hůř. Hlavní důvod, proč je po té době nenávidím, je to, že mě nutili cit předstírat.

Rok jsem chodil k psychologovi, který tvrdil, že nikomu nemám říkat, jak špatně se cítím. Já na to "ale vždyť to nikomu neříkám, ale stejně se cítím špatně". A on "co máte z toho, jak se cítíte, to lidi se občas cítí špatně". Po roce takovéhle vymejvárny jsem se cítil už tak špatně, že jsem šel do blázince. Když jsem nakonec lidem přiznal, že jsem psychopat a že jsem psychicky v prrdeli, tak se mi ulevilo.

... ale nikdo neuvedl ani jednu metodu, která by schizoidní poruchu osobnosti nějak zlepšila.
Ja som uviedol a priori metodu, ze svojich dusevnych neduhov sa zbavis telesnym cvicenim.
Neda sa to sice exaktne dokazat preco to tak je, ale na zaklade skusenosti je zname ze to fimguje.

To jsi tvrdil, že pomůže na úzkost, ne na psychopatii. Nedokážu si představit, jak by to na psychopatii mělo pomáhat. Vem 50 psychopatů, nech 25 se válet v ústavu, zbylých 25 pravidelně hoň na cvičení. Po nějaké době změř u každého úroveň jeho psychopatie a uvidíš zda to pomáhá nebo ne.

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #202 kdy: 24. 10. 2014, 08:24:37 »
uz v prvni vete jsi minul tim prvoplanovym vyctem zadani, leda by nekdo na urade vynalezl lejstro, jak omladnout.
Hypoteza nema zadne "zadani". Hypoteza je hypoteza.

Jestli jsi to nepochopil, tak ja se povazuju za liberala a opravdu nevim, jak bych tu hypotezu vyvratil, takze pro me to je fakt zajimava otazka. Jestli k ni nemas co rict, tak nemas, tim je causa finita.

mikrom

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #203 kdy: 24. 10. 2014, 10:19:24 »
Citace
Ja som uviedol a priori metodu, ze svojich dusevnych neduhov sa zbavis telesnym cvicenim.
Neda sa to sice exaktne dokazat preco to tak je, ale na zaklade skusenosti je zname ze to fimguje.

To jsi tvrdil, že pomůže na úzkost, ne na psychopatii. Nedokážu si představit, jak by to na psychopatii mělo pomáhat. Vem 50 psychopatů, nech 25 se válet v ústavu, zbylých 25 pravidelně hoň na cvičení. Po nějaké době změř u každého úroveň jeho psychopatie a uvidíš zda to pomáhá nebo ne.

Nie, myslel som to tak ze, telesne cvicenie posobi blahodarne na celkove ozdravenie ducha. Uzkost je len jeden prejav dusevnych neduhov. Medzi dusevnou a fyzickou cinnostou musi byt rovnovaha. Spomen si na prislovie - v zdravom tele zdravy duch.
Ja to mam odskusane sam na sebe. Ked dlhsiu dobu nemam moznost ist si poriadne zavicit, necitim sa dobre ani fyzicky ani psychicky. Negativna energia prevazuje nad pozitivnou. Stava sa mi to napriklad ked som 2 tyzdne na sluzobnej ceste. Naproti tomu dobre cvicenie ma vzdy nabije pozitivnou energiou. Myslim ze aj v praci mam produktivnejsie dni vtedy ked som vecer predtym mal trening.

Podla mna travis vela casu zamyslanim sa sam nad sebou. myslim, ze skor trpis hypochondriou. Namyslas si svoje problemy. Potom si ohladne toho este citas nejake pripadove studie a tym rozvijas tieto negativne myslienky. Nepochybujem ze mas dost rozumu, ale pouzi ho teda na to aby si sa zbavil svojich neduhov. Musis vediet rozlisit co je pre teba dobre a co skodlive. A to co je skodlive, toho sa musis jednoducho zbavit. Zbav sa iluzii ze ti niekto pomoze: ani psychiater ani nabozenstvo. Pomozes si iba sam.

Zostav si tyzdenny plan a striktne ho dodrzuj:
1. 2-3 krat do tyzdna vecer trening.
2. So, Ne doobeda: bud sam doplnkovy jogging skoro v kazdom pocasi, alebo s partiou nejaka turistika.
3. V piatok alebo cez vikend vecer - vypadnut niekam: napr. chlastat s kamaratmi
Musis mat pevnu volu - ber to ako svoju osobnu ulohu #1.

Trenuj nieco co zamestnava mysel: Doporucujem napr. bojove umenie, alebo tenis/squash. Su to sporty s ktorymi mozes zacat rekreacne v kazdom veku aj ked si mozno teraz myslis ze na to nemas. Kondicku si casom vybudujes. Uvidis co to da zabrat tvojej mysli aby si spravne zacvicil nejaku techniku/zostavu  v bojovom umeni, alebo aby si sa spravne naucil forhand a backhand v tenise. A svojim novym konickom sa zaoberaj intenzivne aj ked prave nemas trening: Zamyslaj sa nad tym - co ti nejde - v com robis chyby - ako si zlepsis techniku. Studuj si o tom namiesto tych skodlivych blbosti, ktore si citaval doteraz.

Okrem toho si musis natrenovat, ako dostat svoje myslienky pod kontrolu. To znamerna, ze ked pride na teba skodliva myslienka nerozvijas ju, ale nechas ju odist. Nie je to jednoduche, ale musi sa to tiez natrenovat.
Mozes si pomoct aj meditaciou - napriklad http://cs.wikipedia.org/wiki/Zazen   ... nieco si o tom precitaj.
Chcem poznamenat ze meditacia je len doplnok a bez fyzickeho treningu by pre teba nebola prinosna. Musis kultivovat sucasne telo aj ducha. Pretoze duch ovlada telo ale telo ma vplyv na ducha. Cielom je dosiahnut tzv. harmoniu medzi duchom a telom.

4600

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #204 kdy: 24. 10. 2014, 11:02:49 »
A jak to vlastně dopadlo s tím COBOLem?

WHITE.

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #205 kdy: 24. 10. 2014, 11:29:58 »
Citace
Rok jsem chodil k psychologovi, který tvrdil, že nikomu nemám říkat, jak špatně se cítím. Já na to "ale vždyť to nikomu neříkám, ale stejně se cítím špatně". A on "co máte z toho, jak se cítíte, to lidi se občas cítí špatně".

Takového psychologa v první řadě pošli do řiti. Hlavně podle mě nepotřebuješ psychologa, ale psychiatra - většina lidí mezi tím moc nerozlišuje. Mně samotnému tři psychologové diagnostikovali depresi, napsali další zbytečné prášky a to bylo všechno, žádná změna. Pak jsem narazil na člověka na svém místě, který mi na prvním sezení diagnostikoval bipolární poruchu, všechno se mnou důkladně probral a nastavil patřičnou léčbu. Pokud jeden lékař tvůj problém nevyřeší, tak zkoušej dál - i doktor může být jenom neschopný kokot v bílých hadrech.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #206 kdy: 24. 10. 2014, 11:40:33 »
A jak to vlastně dopadlo s tím COBOLem?

Dal se k Svedkum Jehovovym. Bylo kvuli tomu nutno prepsat definici jazyka. Nyni se tam pisi veci jako "let God give that variable a is 5...." "if b is greater than g but cannot be greater than Jehova then..." nebo nekonecny cyklu se pise "perform until Armageddon"...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #207 kdy: 24. 10. 2014, 12:35:25 »
Dukaz bozi existence prostrednictvim bananu. Myslim, ze nini jiz nikdo nemuze pochybovat, i posledni pochybnost byla vyvracena.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=ea6w3zp-dYY#t=565

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #208 kdy: 24. 10. 2014, 13:06:04 »
psychologa, ale psychiatra - většina lidí mezi tím moc nerozlišuje. [...] psychologové [...] napsali další zbytečné prášky
Psychologové ti napsali prášky?

psychopat

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #209 kdy: 24. 10. 2014, 13:06:35 »
Ja chapu Boha ne jako postavu/osobu/bytost, ale jako princip ktery ve vesmiru panuje. Tak jako verim ve fyzikalni zakony popisujici urcite principy ve vesmiru vypozorovane na zaklade mereni pravitkem, tak verim i v duchovni zakony popisujici urcite veci ve vesmiru vypozorovane na zaklade zpovedi a prozitku lidi skrze zdokumentovanou historii. Kazda domena ma svoje zakony, veda ty sve, duchovno ty sve. Dokud veda nebude umet vysvetlit puvod toho, ze si sam sebe uvedomuji, bude oblast duchovna stale s nami. Hloupy ten, kdo necerpa z obou odvetvi a misto toho se snazi jedno vyvratit druhym.