Má smysl se učit Cobol?

Nejsem blazen

Re:smilstvo
« Odpověď #135 kdy: 20. 10. 2014, 16:45:53 »
Schizoidní člověk nadšený není a ani to najevo nedává.
To je normalni flegmatik, zadna psychicka porucha.
Ne. I kdyz se holka libi schizoidnimu cloveku, tak to schizoid neda najevo a holka si najde jineho, i kdyby by se schizoid libil ji.

a/ nejsi jediny kdo mel nekdy problemy. Ja mel 1000x vetsi, treba na vojne jsme po sobe s mazakama strileli z padesat osmicky ostrejma.
Strilet po sobe ostrejma je blaznovstvi, za ktere si muzes sam. Neco jine jsou problemy, za ktere si clovek nemuze sam. Tam nepomuze tak dobre pristup "ja si za to mohu, ja to i vyresim".

Zacni s prvnim prikazanim - tim nejvetsim. Bud vdecny Bohu za to zes natrefil na Lenina. Za to ze se s tebou Lenin vubec bavi protoze jeho cas je hodne drahej - chce mne temer nekonecny mnozstvi lidi.
Lenin neni spasitel. Souhlasim s vdecnosti i s jinym, ale je potreba si uvedomit, ze psychicke problemy a jejich reseni muze byt za dosahem bezneho cloveka. Kdyz hodite neplavce do vody, tak se nauci plavat nebo se utopi. Psychiatr je tady prave na to, aby cloveka vytahl za vlasy, kdyz si clovek nevi pomoct sam.

Ja jsem to nezazil, ale i tak nezavidim. Cetli jste Maleho prince? Je to jako ten opilec, ktery pije, aby zapomel na to, ze se stydi, ze pije. Tam treba nekoho, kdo pomuze prerusit cyklus.

Nemuzes sehnat manzelku? To se da snadno resit, hodne holek se chce vdavat.
tech, co jiz nejsou vdany. Pri hledani na ruznych seznamkach je vericich v Ceske kotline minimum.

Brat si holku, ktera ma priority postaveny uplne jinak, tam by nebyla pri vasem pristupe spokojena ona a ani on.

V tomhle svete jsou vsichni spatni, nekdo vic, nekdo mene. Kazdy tu mame s nekym problem.
Ja nemam s nikym a nikdo nema problem se mnou. V praci zadam mzdu jenom za skutecne odpracovany cas (zadny problem se zamestnavatelem), nepodvadim, nekradu, snazim se byt spolehlivy (zadny problem s lidmi kolem) a kdyz to lide vidi, tak se chovaji stejne.
Chovej se ferove a lide se budou chovat ferove k tobe. Nebo mozna jenom "Puris omnia pura".


BLEK.

Re:Bible - lek na psychicke nemoci
« Odpověď #136 kdy: 22. 10. 2014, 22:11:24 »
Vyhnul jsi se tomu hlavnimu - otazce: Veris tomu, ze to muzes zmenit? Lide, co maji odhodlani, tomu veri.
Nevěřím, nejsem si vědom existence nějaké studie, která by ukazovala, že schizoidní poruchu osobnosti lze léčit.

Třeba u autismu existují studie, které dokazují, že se chování autisty dá změnit (tzv. aplikovaná behaviorální analýza), ale má to jeden háček - v těch studiích, které ukázaly změnu chování, byly na ty autisty použity tresty. Pak je samozřejmě otázka, jestli je takhle léčenému autistovi skutečně líp, než kdyby léčen nebyl (viz zde http://www.sentex.net/~nexus23/naa_aba.html ).

Neprijemne to je proto, ze na to nejsi zvykly. Zacinat v necem, co cloveku nejde, je vzdycky neprijemne. Ale jinak to urcite delas taky - temer kdykoli reknes "dobry den" nebo "dekuji" nebo "prosim", fakticky se pretvarujes. Ale na to jsme zvykli odmala, takze nam to tak neprijde. Je to jen vymluva, ze se nechces pretvarovat. (Ono skutecna pretvarka je totiz neco jineho, nez o cem se tu bavime.)
Psycholog mi rok tvrdil, že si mám najít ženskou a neříkat jí, jak blbě se cítím. Když jsem mu oponoval, že takový vztah kde musím zatajovat svoje emoce mít nechci, tak tvrdil, že to nevadí, že to nechci, že to mám dělat a až to budu dělat, tak to začnu chtít. Výsledek bylo to, že jsem začal nenávidět ženské. Podle behaviorální teorie by mi to mělo pomoct, jenomže mi to nepomohlo, jen to ve mně vyvolalo nenávist. Dnes vím, že nenávidět ženské byla nesprávná reakce, správně jsem měl nenávidět toho psychologa, ten mě totiž nutil dělat něco nepříjemního, ženské mě do ničeho nenutily.

Vždyť schopnost racionálního, emocemi nezatíženého úsudku je velmi vzácná a cenná vlastnost - nejen v technických a přírodních vědách, ale třeba i v právu, v obchodu, mezinárodní politice, diplomacii... A často to ocení i lidé kolem vás.
No to určitě, třeba Zubova vyhodili za to, že kritizoval ruskou podporu povstalců na Ukrajině, která přispěla k rozpoutání občanské války. Politolog nemůže uvažovat racionálně, politolog musí uvažovat způsobem "já jsem Rus(Američan), proto všechno, co dělají Rusové(Američané) je dobré a co dělají ti druzí je špatné.

Mne triskali celou zakladku. Bylo popularni tlouct lenina. Zacalo to tim ze mne mlatili 2 a v posledni tride mne uz museli tlouct 4 aby mne udolali a jeste na mne museli hodit deku zezadu. I kdyz jsem byl chudinka, tak jsem se naucil prat, neustupovat a rozhodne jsem nedaval svou kuzi lacino. Kdyz jsem nekomu udelal uraz s trvalymi zdravotnimy nasledky (napriklad jsem jim vyrazel zuby kamenem ktery jsem nosil v kapse) tak mne pak asi pul roku nechali napokoji. Vubec si dodnes o tom nedelam zadne vycitky svedomi, uz ve skole jsem rikal ucitelum ze Buh dovoluje utocniky zabit, takze z toho vysli vlastne hodne lacino.

Mne ty rvacky nevadily, maminka mi rikala ve skole mi rikali ze mas problemy se rvackama a ja na to - ale vubec ne ja je zvladam, to spis oni to moc nedavaj. Ucitele byli toho nazoru ze pro uchovani miru ve skole se Lenin nesmi branit. Kdyz mne tloukli a zrovna jsem prohraval tak jim to delalo radost, jakmile jsem ale utocniky v bitce premanevroval tak zacali delat povyk abych je nechal a dostal jsem poznamku.
No vidíš, jakej vliv to na tobě zanechalo. Píšeš tu, že většina lidí, když může ublížit tak to udělá. Že jsou všichni špatní, někdo víc někdo méně. Šikana lidi poznamená a ty nejseš žádná vyjímka.

Timhle chci rict:

a/ nejsi jediny kdo mel nekdy problemy. Ja mel 1000x vetsi, treba na vojne jsme po sobe s mazakama strileli z padesat osmicky ostrejma.
b/ kdyz ti nejde o kejhak tak je to vzasade jen hra - neber to zas tak moc vazne
c/ vetsina slusnych lidi je banda ktera kdyz muze nekomu beztrestne ublizit tak to udela. proc chces byt jako oni.
d/ kdyz ti nekdo ublizuje tak se bran. Nauc se to. To cviceni co ti tu doporucovali neni vubec spatna rada. Zvedani cinek je k nicemu, zacni behat a dej si nejakej poradnej sport pro chlapy - box, ragby, fotbal atd.
e/ nauc se postarat sam o sebe. Zadny takovy ze pujdes k psychousovi si vyslechnout jeho zazracny kecy a uzdravis se. Zacni na tom sam delat. Bez tvoji snahy to nejde.
No a jaká konkrétní metoda dokáže změnit emoce schizoida, aby se víc podobaly emocím normálních lidí? To jsou furt řeči typu "pracuj na sobě", ale nikdo neuvedl ani jednu metodu, která by schizoidní poruchu osobnosti nějak zlepšila.

Taky je otázka, proč jsi na sobě ty nepracoval. Proč jsi místo rvaní se s děckama neidentifikoval, čím ta děcka irituješ, a nepracoval na tom, abys to změnil a neiritoval je?

Ale resi. Kdyz se tam pise kterym lidem bude blaze, tak se zacni chovat tak aby ses do jedne skupiny zaradil a bylo ti blaze.
Píše se tam "Blaze tichým, neboť oni dostanou zemi za dědictví". Já jako schizoid jsem tichý, ale blaze mi není. I kdybych dostal nějakou zemi za dědictví, tak to schizoidní poruchu stejně nezlepší, to nejde prodat kus země a zaplatit doktorovi milión, aby mi vyléčil poruchu.

Kdyz si prestanes delat sex rukou tak se stanes citlivejsi k emocim. Kdyz mas vsechny ostatni lidi na haku tak se nediv ze se k tobe chovaji tak jak jsi popsal. Laska znamena davej a ber. Pokud se chces vylecit zacni uzivat lek co ti predepisuje Bible - je jedno zda tomu ted veris nebo ne; az si to vyzkousis tak tomu uveris.
Když si přestanu dělat sex rukou, tak se nemůžu soustředit na práci. Nevede to ani k tomu, že by se mi začalo líbit víc žen, spíš k tomu, že fantazíruju nad těma několika, co se mi líbily, a nic neudělám. Co můžu ženám dát? Na světě je spousta chlapů, co schizoidní nejsou, a co můžou nabídnout lepší vztah než já.

Asi bych to nebral tak dogmaticky, prostě tam rady můžou být dobré a špatné.
Musis to brat tak jak je to napsane - to znamena dogmaticky. Nepokousej se to "vylepsit".
A když se v Bibli píše, že když platí A, tak platí B, a v reálném světě platí A a neplatí B, tak kde je teda chyba? Znamená to, že příroda je špatně, protože se nechová podle Bible?

Zacni s prvnim prikazanim - tim nejvetsim. Bud vdecny Bohu za to zes natrefil na Lenina. Za to ze se s tebou Lenin vubec bavi protoze jeho cas je hodne drahej - chce mne temer nekonecny mnozstvi lidi.
... no to už je slušný mesiášský komplex :)

Az se naucis byt vdecny bohu tak ti nebude delat problem ctit svoji matku ktera je zivila a vychovala. Nebud nevdecny.
Můžu projevovat vděčnost k rodičům, jezdit za nima, bavit se s nima atd. Jenomže, když to dělám, je mi z toho blbě. Podle Bible by mně mělo být dobře, jenomže není.

Co se týče sehnání manželky, mně přitahuje velice málo žen, na ulici se mi třeba líbí jedna nebo dvě ženy za rok. Pravděpodobnost, že takovou naleznu na nějaké seznamovací akci je téměř nulová (počet_žen_na_seznamovací_akci * 2 / počet_žen_co_vidím_za_rok).
Nasleduj bibli aby ses stal mene pysnym a mel nizsi naroky na devcata. Na akcich si mimo jine natrenujes projevovani emoci a jednani s lidmi opacneho pohlavi. Jdi na akci a vyfot se tam s holkama - prines nam pak nejake fotky at vidime jak se tvaris. Jestli je to uplne flegmaticky jak se nas tu snazis presvedcit nebo zda ses normalni hypochondr.
To nemá nic společného s pýchou. To je neurobiologicky daný jev, jestli se mi žena líbí nebo ne, to nejde ovlivnit vůlí.

Můžu se samozřejmě tím biologickým pocitem neřídit a vzít si za manželku ženu, co se mi nelíbí, jenomže pak k ní budu cítit negativní emoce, otravovat jí tím a zkazím tím život jí i sobě.

BLEK.

Re:Bible - lek na psychicke nemoci
« Odpověď #137 kdy: 23. 10. 2014, 00:07:34 »
Sakra, chlape, doufam, ze te jednou nejaky vygumovany papez kanonizuje za celozivotni zasluhy o blaho lidstva a za vrozenou skromnost a sebekritiku. Wojtyla to zvladal jak na bezicim pasu, Ratzinger zvladl i matku Terezu, na jejimz hrobe meli spise vybudovat verejne zachodky. Snad jednou nekdo zvladne i tebe.
Kdyz si nevazis sveho ucitele a jeho casu ktery ti venuje, nenaucis se nikdy nic protoze se nic naucit nechces. Kdybys mel vlastni zaky, vedel bys to. A to plati pro jakykoliv obor - byznis, nabozenstvi, pilotovani letadel, bojove sporty...
No tak tady napiš sérii článků třeba o tom programování v Cobolu na mainframech. Pak si toho budu vážit. Diskuzí plných náboženských argumentů je na internetu spousta - to není nic extra.

Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Re:smilstvo
« Odpověď #138 kdy: 23. 10. 2014, 09:33:50 »
Strilet po sobe ostrejma je blaznovstvi, za ktere si muzes sam.
To je pravda nemusel jsem po nich strilet a moh nechat se zastrelit. Nastesti narozdil od Satanovy vychovi Bible nas neuci pacifismus. Nikdy jsem nepochopil lidi co povazuji obranu za neco spatneho a za nasili. Kdyz dostane agresor po rypaku je to uplne super vec. Jednak je to sranda protoze jsou to srabi a za druhe to pomuze ostatnim.

Lenin neni spasitel.
Lenin je listonos ktery vam prinesl Jezisovu milost. Staci si ji jen vzit, neni to odmena za vase dobre chovani.

V tomhle svete jsou vsichni spatni, nekdo vic, nekdo mene. Kazdy tu mame s nekym problem.
Ja nemam s nikym a nikdo nema problem se mnou. Chovej se ferove a lide se budou chovat ferove k tobe. Nebo mozna jenom "Puris omnia pura".

Tohle je utopie a filozofie slabochu. Temahle kecama si jdi krmit holky ktery nekdo znasilnil a maji z toho trauma po cely zivot. Od nepameti potrebujes armadu a policii pro pripad ze nekteri jedinci tyto zasady neuznavaji.

JS

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #139 kdy: 23. 10. 2014, 09:38:21 »
Ach jo, BLEKu, s tebou je to tezky..

Lenin ani tak nechce, abys veril v Boha, ale aby ses ridil Bibli, coz jsou dve ruzne veci. Pointa je, ze nad tim moc premyslis, a to neni dobre. Hezky to ted shrnul nekdo na HackerNews:

In general, people experience an emotion first, take action based on the emotion, and then their brain covers up self-harmful reflections on the action by building a rationale for their action being appropriate. We can do this astonishingly quickly, enough so that other people will also believe that it was a reasoned action and not just an emotion.

Problem spousty inteligentnich lidi (vcetne me) je pripustit si, jak moc se ta racionalizace vlastnich emoci deje. Jedina znama moznost, jak proti tomu bojovat, je pribrzdit s tim skepticismem (ktery je jinak velmi uzitecny), a ridit se tim, co se historicky jinym lidem osvedcilo (osobne bych nedoporucil zrovna Bibli, spis nejake vychodni nabozenstvi, nicmene prestoze je Bible v rade ohledu scestna, v rade ohledu neni a obsahuje jistou kolektivni zkusenost lidi o tom, jak spravne zit).

Tvuj problem skutecne neni v tom, ze mas jine emoce; problem je v tom, ze je neumis ovladat. To samozrejme je trochu tezke se naucit, ale da se to. V podstate kazdy se to uci. Kdyz reknes "ja se nechci pretvarovat", je to jen racionalizace faktu, ze neumis ovladat svoje emoce. Kdybys to umel, tak nebudes nestastny - protoze byt nestastny znamena citit emoce v rozporu s tim, co chce rozum; neni to zadna konkretni emoce. (Misto "emoce" a "rozum" by asi bylo lepe mluvit o ruznych castech mozku..)


Tomáš Marný

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #140 kdy: 23. 10. 2014, 11:19:07 »
Ten zdejší "Lenin" je ovšem ještě pitoresknější figurka nežli BLEK. Zatímco BLEK. nás seznamuje s existencí své psychopatie, Lenin je dokonalý náboženský fanatik - neustále nás tu oblažuje odkazy na Staré pověsti židovské v kombinaci s výběrem ideologicky nejpříhodnějších spisků sebraných a sestavených dle přání pohanského římského císaře Konstantina pro potřeby jeho říše (dohromady a.k.a. Bible), které ovšem interpretuje tak extenzivním způsobem, že vlastně to, co tvrdí, nemá s Biblí společného už vůbec nic... Navíc se sám na sebe odkazuje ve třetí osobě, což je pro psychologa taky velmi zajímavá indicie. :-) Už nám na sebe prozradil, že byl jako malý šikanován, což asi mnohé vysvětluje, proto asi ten útěk k náboženství, v němž hledá vše, co nemá v reálném životě, proto si tam projektuje i věci, jež v původním učení nejsou, ale on by je tam chtěl mít...

BLEK. je na tom ještě poměrně dobře. :-)

psychopat

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #141 kdy: 23. 10. 2014, 12:12:50 »
Presne tak... Ja jsem take psychopat, ale naucil jsem se s tim byt srovnany. Drive jsem byl stejne jako ty frustrovany z toho, ze at delam co delam, porad se musim pretvarovat. Take jsem sahl k Bibli a nejsem zadny krestan, ale nektere veci mne v ni inspirovaly a naucily mne si sebe vazit. Tak kuprikladu jak tu LENIN mluvi o sebeobrane, tak mne prave nadchla scena, kdy Jezis vidi, ze lide si pred chramem udelali trziste, vezme bic a zacne je vyhanet. Byl jsem z toho nejdrive v soku, rikal jsem si: "Jezis? Jak mohl? On?" a na tom jsem si uvedomil, ze si musim jit za tim, cemu verim, at uz to je cokoliv. Jinak pokud mas problem s nabozenstvim, tak si precti knihu peti prstenu od Musashiho (nevim jaky typ psychopata jsi ty, ale mi se podoba Musashi vic, nez Jezis a proto mi jeho znalosti jsou prirozenejsi, drive jsem Bibli kritizoval jako ty, ale zjistil jsem, ze to byla jen ma hloupost, neznalost a nechtic se nad tim zamyslet), nebo se podivej na Dextera a podivej se, jak se s ruznymi vecmi vyrovnaval on.

psychopat

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #142 kdy: 23. 10. 2014, 12:14:16 »
Tomáš Marný: LENIN je holt vyse nez ty, mozna to jednou pochopis, ale zatim se drz sveho jmena.

Tomáš Marný

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #143 kdy: 23. 10. 2014, 12:28:00 »
psychopat: Taky občas mívám pocity jako BLEK., ale pokaždé, když vidím projevy lidí, jako Lenin nebo ty, tak si uvědomím, jak dobře na tom vlastně oproti jiným jsem.  :) A jak dobře je na tom oproti vám i ten BLEK.  - akorát si to neuvědomuje. :)

psychopat

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #144 kdy: 23. 10. 2014, 12:32:48 »
Ja protoze jsem byl kdysi tam, kde ty a protoze znam obe strany, si take uvedomuji jiste skutecnosti. Dokonce ti i rozumim, jenze to zase nevidis ty. No kazdy strujcem sveho prozreni, jeste na to nejsi pripraven.

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #145 kdy: 23. 10. 2014, 12:38:20 »
rikal jsem si: "Jezis? Jak mohl? On?" a na tom jsem si uvedomil, ze si musim jit za tim, cemu verim, at uz to je cokoliv.
Taky mám tuhle scénu rád. Je jedině dobře, jestli ti rozbila obraz Ježíše jako přiteplenýho barvotiskovýho hipísáka, ale ten závěr, co sis z toho udělal asi moc nekoresponduje se záměrem pisatele :) Docela dobře je to rozebraný z jinýho úhlu třeba tady: http://biblickedilo.cz/bible-v-liturgii/liturgicky-rok-b/j-213-25/

psychopat

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #146 kdy: 23. 10. 2014, 12:55:39 »
No rekl bych ze to tak zcestne nevidim. On bojoval za chram jeho Otce, a i kdyz musel pouzit nasili (tady prave vidim ten kontrast, kde clovek bez odhodlani by se zastavil), veril ze kona dobro, sel si za tim cemu veril a to ho delalo nezlomnym. Ale mrknu an ten link odpoledne, diky :)

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #147 kdy: 23. 10. 2014, 12:56:20 »
s výběrem ideologicky nejpříhodnějších spisků sebraných a sestavených dle přání pohanského římského císaře Konstantina pro potřeby jeho říše
Do téhle teorie ti nějak moc nezapadá http://cs.wikipedia.org/wiki/Muratoriho_fragment :)

které ovšem interpretuje tak extenzivním způsobem, že vlastně to, co tvrdí, nemá s Biblí společného už vůbec nic...
Leninovo pojetí křesťanství je celkem standardní křesťanství amerických evangelikálních televizních kazatelů. U nás něco podobného provozuje Triumfální centrum víry - viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Hnut%C3%AD_V%C3%ADry Doporučuju ten dokument Ježíš je normální ( https://www.youtube.com/watch?v=N49H_Q17oYY ). Je to takovej o dost slabší odvar dokumentu z podobnýho prostředí v Americe, na jehož název si teď nemůžu vzpomenout, ale zájemce určitě vygoogluje, je to hodně velký maso.

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #148 kdy: 23. 10. 2014, 13:00:20 »
No rekl bych ze to tak zcestne nevidim.
Neříkám, že zcestně. Jenom, že sis tam našel něco, co nejspíš pisatel neměl v úmyslu vyvolat :)

psychopat

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #149 kdy: 23. 10. 2014, 13:33:03 »
No to jen potvrzuje, ze z Bible mohou cerpat i nekrestane :)