Postih při použití zmap a masscan

lujzik

Postih při použití zmap a masscan
« kdy: 20. 09. 2014, 20:46:33 »
Ahoj,

hrozi mi neco krom stiznosti mojemu ISP, pokud pouziji nejaky takovy nastroj z domova, abych zjistil kolik ip adres na celem internetu treba odpovida na ping?

Nebo zjistovani kolik stroju ma otevreny nejaky jeden konkretni port?




« Poslední změna: 21. 09. 2014, 20:38:04 od Petr Krčmář »


Re:zmap, masscan, pouziti z domova?
« Odpověď #1 kdy: 20. 09. 2014, 21:21:30 »
Ahoj,

hrozi mi neco krom stiznosti mojemu ISP, pokud pouziji nejaky takovy nastroj z domova, abych zjistil kolik ip adres na celem internetu treba odpovida na ping?

Nebo zjistovani kolik stroju ma otevreny nejaky jeden konkretni port?

Myslím, že kromě odpojení o internetu pro porušení smlouvy s ISP prakticky nic.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

je_tohle_s00m_h4xx0r?

Re:zmap, masscan, pouziti z domova?
« Odpověď #2 kdy: 20. 09. 2014, 21:31:02 »
Hrozi ti neco za otevreni stranky v prohlizeci, tedy nevyzadany pristup na port 80? Hrozi neco za diagnostiku pripojeni prez ping?

lujzik

Re:zmap, masscan, pouziti z domova?
« Odpověď #3 kdy: 20. 09. 2014, 21:56:23 »
Trochu se bojim, ze ty programy nebudou mit v blacklistu treba armadni rozsahy apod. abych pak nebyl prekvapeny

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zmap, masscan, pouziti z domova?
« Odpověď #4 kdy: 21. 09. 2014, 10:02:16 »
Trochu se bojim, ze ty programy nebudou mit v blacklistu treba armadni rozsahy apod. abych pak nebyl prekvapeny

Ping neni pokus o crack serveru. Ovsem jestli chcete opingat cely Internet, tak by treba ISP mohl protestovat, ze mu linku hustite az k vrcholu kapacity pingy na kdeco po kdovi kolik dni.


OMG

Re:Postih při použití zmap a masscan
« Odpověď #5 kdy: 22. 09. 2014, 12:59:03 »
Vlastni zkusenost - poskytovatel konektivity v datacentru ani ISP doma neprotestovali proti nmapu na cely internet... Z pohledu prava - pokud tim nezpusobis zadnou skodu, pak nikdo nic neresi, pokud shodis treba nmapem nejaky server, teoreticky jsi zpusobil skodu za kterou neses odpovednost, to ti ale musi prokazat..

Sten

Re:Postih při použití zmap a masscan
« Odpověď #6 kdy: 22. 09. 2014, 15:16:54 »
Ahoj,

hrozi mi neco krom stiznosti mojemu ISP, pokud pouziji nejaky takovy nastroj z domova, abych zjistil kolik ip adres na celem internetu treba odpovida na ping?

Nebo zjistovani kolik stroju ma otevreny nejaky jeden konkretni port?

Pokud to bude opravdu jen ping (a ne ping flood), tak ne. Pingy jsou tak malé pakety, že to nikoho netrápí, obzvlášť pokud každý půjde na jiný server. Maximálně vám ISP ořízne FUPem linku, protože opingáním celého internetu odešlete a přijmete cca 250 GiB.

Marble

Re:Postih při použití zmap a masscan
« Odpověď #7 kdy: 22. 09. 2014, 17:08:30 »
A nestačí ti přečíst si, co už zjistil někdo před tebou (poněkud sofistikovanějším způsobem): http://internetcensus2012.bitbucket.org/paper.html ?

Re:Postih při použití zmap a masscan
« Odpověď #8 kdy: 25. 09. 2014, 08:29:55 »
Poskytovatel internetu neni soudce který rozhoduje zda používáš internet "legálním způsobem".

Podle mě nemá cenu "prozkoumávat celý svět". Kdybych se o něco takvého (říkejme tomu průzkum) pokoušel já tak bych šmejdil na rozsazích adsl poskytovatelů kde je poměrně velká šance na nějaké dobrodružství.

ptc

Re:Postih při použití zmap a masscan
« Odpověď #9 kdy: 25. 09. 2014, 08:33:39 »
Doporucuji portscan pocitacu ministerstva vnitra.

A pak sledovat, co se bude dit.

Alex

Re:Postih při použití zmap a masscan
« Odpověď #10 kdy: 25. 09. 2014, 08:50:06 »
Doporucuji portscan pocitacu ministerstva vnitra.

A pak sledovat, co se bude dit.

Nic.

strepty

Re:Postih při použití zmap a masscan
« Odpověď #11 kdy: 25. 09. 2014, 09:21:19 »
Doporucuji portscan pocitacu ministerstva vnitra.

A pak sledovat, co se bude dit.
Ako by som zistil ake ip pouziva(ma registrovane) ministersto?  ;-)

Kolemjdoucí

Re:Postih při použití zmap a masscan
« Odpověď #12 kdy: 25. 09. 2014, 09:24:42 »
Doporucuji portscan pocitacu ministerstva vnitra.

A pak sledovat, co se bude dit.

Nic, posílání paketů ICMP PING i TCP SYN je legální, pokud se nejedná o DoS.

Re:Postih při použití zmap a masscan
« Odpověď #13 kdy: 25. 09. 2014, 10:01:07 »
Ako by som zistil ake ip pouziva(ma registrovane) ministersto?  ;-)
Například stačí chvíli klikat na téhle adrese: https://stat.ripe.net/www.mvcr.cz

nechce

Re:Postih při použití zmap a masscan
« Odpověď #14 kdy: 25. 09. 2014, 10:47:29 »
Doporucuji portscan pocitacu ministerstva vnitra.

A pak sledovat, co se bude dit.
To je k ničemu protože to na co si "pingneš" jsou jen firewally - to co jsi viděl ve filmech o hackerech neni asi tak úplně pravda.