Alza: aktivace antiviru McAfee

flack

Alza: aktivace antiviru McAfee
« kdy: 20. 09. 2014, 16:25:06 »
Zdravim chcem sa spytat ci len ja som dostal emaiom spravu ze som ziskal antivirus McAfee stym ze mam 30dni na jeho aktivaciu. Ale po dvoch dnoch mi prisiel email v ktorom bola sprava ze mam len 7 dni na jeho aktivaciu. A z alzu si uz pisem par dni. Vysledok je taky ze dnes je posledny den na aktivaciu... na zaklade emailu ktory prisiel vcera a vravel ze mam len dva dni. A podla nich je to vraj vsetko v poriadku. Okrem toho pri poslednej komunikacii ked som vyjadril svoje poburenie. Mi prisla odpoved ze vobec nevedia na co reagujem, ze im chyba historia a ze mam vsetko znova preposlat. Asi 9 mailov:D
« Poslední změna: 21. 09. 2014, 20:35:38 od Petr Krčmář »


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Alza- McAfee antivirus zadarmo-30 dni aktivacie.
« Odpověď #1 kdy: 20. 09. 2014, 18:56:41 »
Nevim, co resite, McAfee je antivirak pro masochisty.

Re:Alza- McAfee antivirus zadarmo-30 dni aktivacie.
« Odpověď #2 kdy: 20. 09. 2014, 21:20:04 »
Nevim, co resite, McAfee je antivirak pro masochisty.

JardoP prosím ty si fakt myslíš že McAfee je antivirák ??
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

Lol Phirae

Re:Alza- McAfee antivirus zadarmo-30 dni aktivacie.
« Odpověď #3 kdy: 20. 09. 2014, 21:25:14 »
Tohle je drahý i zadarmo...

Fantomas

Re:Alza- McAfee antivirus zadarmo-30 dni aktivacie.
« Odpověď #4 kdy: 20. 09. 2014, 21:25:36 »
McAfee je obtizny hmyz, jednoznacne!


JmJ

  • ****
  • 315
    • Zobrazit profil
Re:Alza- McAfee antivirus zadarmo-30 dni aktivacie.
« Odpověď #5 kdy: 20. 09. 2014, 21:31:57 »
McAfee je povl a odpad. Nezkusenym uzivatelum se tlaci do pocitacu spis jako trojan, nez jako antivirus. Je to smejd a jeho autori jsou dobytek.

Re:Alza- McAfee antivirus zadarmo-30 dni aktivacie.
« Odpověď #6 kdy: 20. 09. 2014, 22:44:38 »
McAfee je povl a odpad. Nezkusenym uzivatelum se tlaci do pocitacu spis jako trojan, nez jako antivirus. Je to smejd a jeho autori jsou dobytek.
Potvrdzujem. McAfee sa naserie každému trošku nepozornému užívateľovi widlí, ktorý si aktualizuje sračky od Adobe. Pri stiahnutí flash alebo Acrobat Readera si iba pozorný užívateľ všimne aktívnu fajku na stiahnutie tohoto svinstva a dá ju preč.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Alza- McAfee antivirus zadarmo-30 dni aktivacie.
« Odpověď #7 kdy: 21. 09. 2014, 03:34:46 »
Nevim, co resite, McAfee je antivirak pro masochisty.

JardoP prosím ty si fakt myslíš že McAfee je antivirák ??

Tak pred nejakymi triceti lety tomu tak bylo, ale mozna se to od te doby zmenilo.

brk

Re:Alza- McAfee antivirus zadarmo-30 dni aktivacie.
« Odpověď #8 kdy: 21. 09. 2014, 08:43:43 »
Tak pred nejakymi triceti lety tomu tak bylo, ale mozna se to od te doby zmenilo.

Má značně obtěžující marketing, ale jak je na tom technologicky? Nějaké tři roky patří pod Intel, tak bych nečekal, že bude až tak špatný.

flack

Re:Alza- McAfee antivirus zadarmo-30 dni aktivacie.
« Odpověď #9 kdy: 21. 09. 2014, 08:59:23 »
No dnes mam posledny den na aktivaciu tak to niekde aktivujem. AJ ked podla prvotneho emailu som mal mat cas aspon do toho 10.10.2014. Vcera o pol noci mi prisiel mail z alzy..

Citace
Dobrý den,

Velmi se omlouvám za nedorozumění. Jelikož máte pod Vaším Alza profilem více licencí na tento antivir zdarma, tak toto upozornění je bráno od nejstarší licence.
První licence na email Vám byla zaslána 22.08.2014 13:10:29.

Az na kruty detail dohladal som si v spame ze 22.08.2014 mi naozaj prisiel email. Som prekvapeny ale v jeho obsahu stoji
Citace
Informácie:
Licenciu je možné aktivovať len raz.
Platnosť aktivačného kódu do: 31. 10. 2014.
Kódy nie sú určené na ďalší predaj.


Uz to nesedi vobec zo ziadnym emailom od nich:D

flack

Re:Alza- McAfee antivirus zadarmo-30 dni aktivacie.
« Odpověď #10 kdy: 21. 09. 2014, 09:11:05 »
troska to upresnim. Prvotny email som si myslel ze ten co mi prisiel 11.9.2014 a v nom stalo " prave ste ziskal licenciu... bla bla mate 30 dni na jej aktivaciu."

14.9.2014-prisiel dalsi mail kde uz bolo ze mam 7 dni...

A po prezreti spamu som dnes skutocne nasiel email o ktorom alza hovori ako "prvotna licencia" ale tam stoji ze je platny do 10.10.2014... A chcu mi tvrdit ze je platny do dnes?


Btw ten McAfee som chcel vyskusat. Lebo vsade vidim len ako sa ten ich McAfee nainstaluje samovolne ako doplnok. Teda hlavne lamy ho maju ako doplnok v pc-lenze to je ta verzia ktora nic neodstranuje. Nejde mi ani tak o ten antivirus ale o princip ze ked nieco ziskam tak mi predsa nemozu zo dna na den posielat emaily ktore ma nutia bud to ziskane pouzit, alebo mi to vezmu. Ak bolo jasne povedane ze tomam pouzit do urciteho datumu. Aspon prve slovo by malo platit.. nie tretie preboha.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Alza- McAfee antivirus zadarmo-30 dni aktivacie.
« Odpověď #11 kdy: 21. 09. 2014, 09:46:12 »
@flack: Je to jasne, v kancelari ALZA se objevila trhlina v casoprostoru, michaji se tam reality ruznych dimenzi a ruznych vesmiru a vznika tim pole exponencialne zrychlujiciho casu. Jedina sance je pokusit se to ucpat krabicemi neprodejnych Widli 8 a MacAfee, jedine ty maji dostatecnou densitu, aby odstinily a dlouhodobe odolaly dlouhodobemu pusobeni tachytronickych castic. Prosim, okamzite kontaktujte obchodni oddeleni ALZA, pobocka neprodejnych lezaku.

MartinX

Re:Alza- McAfee antivirus zadarmo-30 dni aktivacie.
« Odpověď #12 kdy: 21. 09. 2014, 09:46:22 »
Ja neviem co vobec riesis. Klikni na ten link v licencii na stranke Alzy. Vytvor si konto sa na McAfee stranke a za kazdu licenciu ktoru mas, ti to prida jeden rok platnosti licencie. Ten antivir nemusis instalovat hned, co musis urobit do tych 30 dni je len vytvorenie konta na McAfee stranke a registracia licencie. Ked budes chciet neskor instalovat ten antivir, tak sa jednoducho nalogujes na McAfee a stiahnes si ho odtial.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Alza- McAfee antivirus zadarmo-30 dni aktivacie.
« Odpověď #13 kdy: 21. 09. 2014, 09:56:17 »
Tak pred nejakymi triceti lety tomu tak bylo, ale mozna se to od te doby zmenilo.

Má značně obtěžující marketing, ale jak je na tom technologicky? Nějaké tři roky patří pod Intel, tak bych nečekal, že bude až tak špatný.

Technologicky je na tom tak, ze vyvojari si mysli, ze pocitac provozujete proto, abyste vyhradil alespon 3 jadra vaseho CPU pohaneni McAfee. Potiz je, ze v Redmondu si mysli, ze ta tri jadra patri Widlim. Vysledkem je to, ze ve firmach, kde nasadili McAfee, ted maji zamestnance, ktery je placen za to, aby ve tri hodiny rano zacal obchuzku kancelari a zapnul pocitace, aby se Widle a McAfee stacily do zacatku pracovni doby updatovat. Je to strasne rizikove zamestnani, ktere obvykle nikdo nevydrzi vic, jak tri mesice bez toho, aby dostal depresi. Vsak take s ohledem na jeho vyznam pro chod firmy ten zamestnanec bere az polovinu manazerskeho platu a petilete odstupne. V IBM kvuli tomu pouzivaji cvicena prasata, pro ktera pred odchodem z prace zamestnanci lepi na zapinaci knoflik francouzske lanyze.

Jinak pokud vam to nestaci, tak se mrknete po Internetu na fora, co lide rikaji.

strepty

Re:Alza- McAfee antivirus zadarmo-30 dni aktivacie.
« Odpověď #14 kdy: 21. 09. 2014, 10:10:28 »
Má značně obtěžující marketing, ale jak je na tom technologicky? Nějaké tři roky patří pod Intel, tak bych nečekal, že bude až tak špatný.
No pred tymi 3 rokmi som ho mal, je pravda ze bral vykon jedneho core v procesore tak v 40% behu pocitaca. Takisto asi overuje subory tak ze ich cele vzdy prejde. Taky avast ma pravdepodobne len casovu peciaku a ak sa nezmenila tak overeny subor je overeny. Ale treba povedat ze toto pocitacove utrpenie bolo vynahradene tym ze mi nasiel a zablokoval viry ktore avast zdetekoval az potom ako sa nainstalovali. Neviem co s tym urobil Intel ale beriem to tak ze cena za uspesne odrazenie virusu je podstatna strata vykonu pocitaca, disku a siete. No a keby mi ho niekto daval zadarmo tak by som si ho instaloval na pocitac len ked mam podozrenie na virus, po odvireni by som ho odinstaloval :-). Pristup Alzy mi pripomina natlak Gola Dukata zo Startreku. Vzdajte sa mate jednu minutu, za 3 sekundy povedal vzdajde sa mate 30 sekund a za 3 sekundy povedal 4, 3, 2 :-) on je pan situacie on rozhoduje kolko sekund mam.