VŠ s minimem Windowsismu?

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:VŠ s minimem Windowsismu?
« Odpověď #45 kdy: 18. 09. 2014, 12:29:47 »
to NejsemPHD:
99% univerzit se nesnazi byt prakticky orientovanych. Je to teorie a zase predevsim teorie. Sem tam neco, co v praxi vyuzijes.

to majsterkoo:
Kdyby sis prosel, co jednotlive skoly nabizeji tak vis, ze treba na CVUT FIT pokud sam nechces se nemusis vubec omezovat a windows te nepotka. Naopak neni tak daleko doba, kdy sehnat skolu s takovym pokrytim jako ma unix-like dnes byl problem.

Nabidek kde windows nepotrebujes je hodne a neni to zadnej problem. Je xy poskytovatelu, kteri dychtivne prahnou po tech, co za hubicku budou delat tu praci co normalni uzivatel nevidi na jejich serverech.
Jestli ocekavas zavratne castky v platech tak tady te celkem zklamu. Ani seniorske pozice v podobnych firmach nejsou casto kdovijak placene a to tam lidi delaj i 10+ let. Pokud se ti to nelibi tak na takovato mista se tlaci hromada mladejch co ma doma ubuntu a sambu popripade sitovou tiskarnu. (nic proti buntu, jen pouzivam pro ilustraci jednoduchosti instalace).
Presto ti muzu rict, ze dobrejch adminu widli je mene nez adminu linuxu a casto jsou i lepe placeni nez bezne linux admin pozice.




Re:VŠ s minimem Windowsismu?
« Odpověď #46 kdy: 18. 09. 2014, 12:58:30 »
... na rootu jsem cekal vic odpurcu microsoftu.
Tak to je docela hnusnej a povrchní stereotyp a doleca pubertální představa jak fungují věci.

Re:VŠ s minimem Windowsismu?
« Odpověď #47 kdy: 18. 09. 2014, 13:04:44 »
zaměstnavatel používá pár "životně důležitých" nástrojů:
1. Outlook - Exchange, bez něj to prý nejde.
Bez flame. Vypadáš že věci rozumíš. Mohl by jsi tedy prosím navrhnout jakou aplikaci použít na linuxu aby měla stejnou funkcionalitu jalo Outlook. Myslim poštu, kontakty, kalendáře a poznámky pro připojení k exchange? Dík

belzebub

Re:VŠ s minimem Windowsismu?
« Odpověď #48 kdy: 18. 09. 2014, 13:20:59 »
Ja bych jenom rad doplnil, ze asi na libovolne vysoke skole bude celkem hodne (za meho studia cca 40%) predmetu, ktere Vam pravdepodobne budou pripadat hloupe, zbytecne a iritujici, ale bez jejich absolvovani nebude mozne dokoncit studium.  Z tohoto hlediska mi prijde nejaky odpor k Win/C# smesny, protoze Vas pravdepodobne bude primarne stvat supernudny prednasejici, omezeny, neuroticky a nevrly cvicici a hlavne samotna napln predmetu, ktera Vam bude pripadat ze je k nicemu a nikdy a nikde nebude pouzitelna (coz muze byt klidne i pravda). Takze se pripravte, ze na VS stravite hodne casu nad vecmi, ktere Vas NEBUDOU BAVIT, ale budou POVINNE, a duvod proc vas nebudou vadit nebude mit s nejakym OS nic spolecneho.

Samozrejme pokud je tu nekdo, koho na VS uspokojovalo a bavilo vice nez 90% vsech predmetu, at me opravi, treba jsem mel jenom smulu..

Jinak za sebe opet muzu rici, ze VSICHNI vyucujici byli dost chapavi a ochotni, a problemy s mym linuxactvim nikdy nebyly neprekonatelne a kdykoliv jsem pozadal o variantu nejakeho dokumentu v jinem formatu nez doc, bylo mi vyhoveno. Ale presto jsem tehdy mel dualboot s windows, protoze jsem chapal ze JA jsem mensina a musim se prizpusobovat a ne naopak. Troufnu si tvrdit ze tim ma dusevni integrita nijak neutrpela :) Byt zasadovy a odmitat neco z nejakeho vyssiho principu muze byt mozna "cool", ale rozhodne to vede ke komplikacim, zvysuje to mnozstvi casu stravene nad nejakou semestralni praci a celkove to je spise znamka "tvrdohlavosti".

Jinak abych to celkove shrnul: VS bude z casti opruz, zkousky budou extremne stresujici a vetsinu veci, ktere se tam naucite nikdy nepouzijete. Berte to jako fakt a nereste blbosti s nejakym odmitanim Win/C#, protoze budete mit MNOHEM vetsi problemy :)

Re:VŠ s minimem Windowsismu?
« Odpověď #49 kdy: 18. 09. 2014, 14:28:21 »
Mohl by jsi tedy prosím navrhnout jakou aplikaci použít na linuxu aby měla stejnou funkcionalitu jalo Outlook. Myslim poštu, kontakty, kalendáře a poznámky pro připojení k exchange? Dík

Evolution. Tím nechci říct, že je jako klient Exchange na úrovni Outlooku, ale jeho podpora Exchange je mezi linuxovými klienty zdaleka nejlepší.


Re:VŠ s minimem Windowsismu?
« Odpověď #50 kdy: 18. 09. 2014, 14:42:29 »
Belzebub: diky za tvou reakci, jako jedna z mala nesla proti me otazce a mela i informativni hodnotu :-)

tommm

Re:VŠ s minimem Windowsismu?
« Odpověď #51 kdy: 18. 09. 2014, 14:50:04 »
Mohl by jsi tedy prosím navrhnout jakou aplikaci použít na linuxu aby měla stejnou funkcionalitu jalo Outlook. Myslim poštu, kontakty, kalendáře a poznámky pro připojení k exchange? Dík

Evolution. Tím nechci říct, že je jako klient Exchange na úrovni Outlooku, ale jeho podpora Exchange je mezi linuxovými klienty zdaleka nejlepší.

Volne prelozeno by odpoved mohla znit "zadny neni"? Nechci nikomu vkladat do klavesnice neco co nenapsal ... Ale v zasade je to tak? Shodneme se?

Abych nebyl za MSfanboye, tak me Windows obcas taky pekne sejrej. Ale proste v nekterych ohledech jsou "neprekonany" (rekneme) na urovni velkych firem.

Vymezovat se striktne proti "necemu" neni dobra cesta jak dojit daleko a jeste dal. Ale co... tohle je to nejmensi. V prubehu zamestnani musi clovek vyslechnout tolik bulšitů a prekousnout takove veci, ze ho prestanou nejaky windows x unix fighty zajimat.

Az dojde na vysedavani v oupenspejs a poslouchanim vytribeneho office slovníku "nafolouapovat, mesidž, confkól, vyreportovat, zmenežovat, vykomunikovat (!!! wtf??),  skoup, revijů a poslouchani klasickejch openspejs kecu, tak clovek sezna, ze uz je na vsechno pozde a jedina myslenka bude jak se z tehle hoven vyhrabat do normalniho prostredi :)

belzebub

Re:VŠ s minimem Windowsismu?
« Odpověď #52 kdy: 18. 09. 2014, 15:22:32 »
Evolution. Tím nechci říct, že je jako klient Exchange na úrovni Outlooku, ale jeho podpora Exchange je mezi linuxovými klienty zdaleka nejlepší.
Toto tvrzeni je pravda. Nicmene neni to CELA pravda.

Asi jako kdybych rekl: "Tim nechci rict, ze Petr je na urovni Usaina Bolta, ale ze vsech nasich clenu se jeho vykonum blizi nejvice" a zapomnel rict, ze se jedna o sportovni klub domova duchodcu, Petrovi je 73 a 100m ubehne za 5minut a 16 sekund.

Cela pravda je: "Zadna linuxova aplikace nedokaze plnohodnotne nahradit Outlook v beznem pracovnim nasazeni. Z tech, ktere se o to pokouseji je Evolution asi nejmene hrozna a nepouzitelna."

Re:VŠ s minimem Windowsismu?
« Odpověď #53 kdy: 18. 09. 2014, 18:38:09 »
Evolution. Tím nechci říct, že je jako klient Exchange na úrovni Outlooku, ale jeho podpora Exchange je mezi linuxovými klienty zdaleka nejlepší.
Toto tvrzeni je pravda. Nicmene neni to CELA pravda.

Asi jako kdybych rekl: "Tim nechci rict, ze Petr je na urovni Usaina Bolta, ale ze vsech nasich clenu se jeho vykonum blizi nejvice" a zapomnel rict, ze se jedna o sportovni klub domova duchodcu, Petrovi je 73 a 100m ubehne za 5minut a 16 sekund.

Cela pravda je: "Zadna linuxova aplikace nedokaze plnohodnotne nahradit Outlook v beznem pracovnim nasazeni. Z tech, ktere se o to pokouseji je Evolution asi nejmene hrozna a nepouzitelna."

Nevím, jaké zkušenosti s tím máte vy, ale Evolution paradoxně funguje s Exchange lépe než s IMAP+LDAP. Jestli to znamená dostatečně dobře? To ať si každý posoudí sám. Pro mě je Evolution hlavní pracovní nástroj už roky a nestěžuju si.

jehovista

Re:VŠ s minimem Windowsismu?
« Odpověď #54 kdy: 18. 09. 2014, 19:03:00 »
TVL dotaz na to na ktere skole se vyhne Windows a uz se tady zase resi platy, C#/Java a ze zamestnavatele chteji outlook.

Jakmile je v nadpisu "VS", tak je jasne k cemu diskuze dokonverguje.

Re:VŠ s minimem Windowsismu?
« Odpověď #55 kdy: 18. 09. 2014, 19:39:13 »
TVL dotaz na to na ktere skole se vyhne Windows a uz se tady zase resi platy, C#/Java a ze zamestnavatele chteji outlook.
Původní otázka je víc než odpovězena a já se navíc dozvěděl, že mám zkusit Evolution. Potřeboval bych ho napasovat k Keriu Connect přez EAS tak uvidíme jak se pochlapí v porovnání s Opice2013.

shq

Re:VŠ s minimem Windowsismu?
« Odpověď #56 kdy: 18. 09. 2014, 21:01:31 »
K původní otázce: já studoval na fi.muni v letech 1998 až 2005 a kontakt s Windows byl minimální. Nevím jak je to tam teď.