Migrace a zálohování Redmine

it_guy

Migrace a zálohování Redmine
« kdy: 16. 09. 2014, 19:17:36 »
Zdravím,

používáme jak ve škole tak v práci Redmine, je to super věc, jen mi přijde že byť se dá provést migrace ze starší verze na novou pomocí rails migrate, občas s tím (aspoň co mi přijde) bývají problémy a ohlídat všechny závislosti jak pro starý tak současně pro nový Redmine taky nic moc.

Přemýšlím, že bych toho využil a jako téma práce do školy zkusil napsat jednoduchý, ale funkční nástroj na import a export (případně využitelné pro zálohování), založené na Redmine REST API, aby to adminovi co nejvíc zjednodušilo práci při migraci/zálohování. Nicméně se mi nechce psát něco jen kvůli školní práci, rád bych napsal něco co bych třeba pak vystavil na github jako OSS, aby to bylo užitečné i pro někoho dalšího. Chci se zeptat vás, kteří spravují Redmine, přivítali byste podobný nástroj nebo myslíte že je to zbytečné? Pokud ano, napadají vás nějaké další funkce které by vám třeba ulehčily práci s redminem?

Díky za tipy a připomínky
« Poslední změna: 16. 09. 2014, 22:18:18 od Petr Krčmář »


ondro

Re:Migrace a zálohování Redmine
« Odpověď #1 kdy: 16. 09. 2014, 22:49:36 »
Osobne by som to prijal.
Redmine je z pohladu upgradu na nove verzie a zavislosti strasny program. Nic horsie som zatial nevidel. Vzdy sa desim, ked potrebujem robit upgrade Redmine. Par krat na necisto aby som vychytal vsetky muchy a az potom naostro.
Pouzivam Debian a tam radsej vzdy pockam na navod ako upgradovat Redmine. Pri upgrade Redmine sa citim ako pred 15 rokmi, ked osm zacinal s Linuxom.

karel

Re:Migrace a zálohování Redmine
« Odpověď #2 kdy: 16. 09. 2014, 22:55:30 »
Taktez pouzivam redmine a prechod mezi verzemi je opradu neprijemny. Uz se mi i stalo ze jsem cast dat pretahoval ruco.


A ted dotaz na vas co to pouzivate, nasli jste nejaky smysluplny zpusob zasilani emailu pri commitu ?  Ja jen jestli jen blbe hledam.

Re:Migrace a zálohování Redmine
« Odpověď #3 kdy: 16. 09. 2014, 23:10:00 »
Jen pridam pohled zvenku, s redmine nedelam... Delam Drupal. Ty upgrades taky nejsou uplne vec na jedno odpoledne (kdyz to neni blogísek). Moc si nedokazu predstavit jak presne by mel takovy upgrade program resit ty moduly ktery nejsou v jadre. V Drupalu si kazdy ten modul udrzuje vlastni upgrade path(tedy serii nejakych kroku nutnych ke zmene struktury z A na B). Vubec me nenapada jak by to slo realizovat. Castecne to resi treba drupal.org/project/migrate ale pokud mam modul v nejake verzi a pro novejsi verzi neni tak si ho musim sam prepsat nebo mam smulu.
Rozumej, nerozporuju myslenku, zajima me jak by to melo fungovat.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

T

Re:Migrace a zálohování Redmine
« Odpověď #4 kdy: 16. 09. 2014, 23:52:47 »
Spravuju několik Redminu, ale nevybavuju si, že bych někdy měl problém s upgradem. Ale neupgraduju moc často, jen pokud mě zaujme něco v nového verzi. Ale i tak bych se to snažil řešit přes migrace než pomocí nějakého externího programu. Dost možná nebude pro poslední verzi, navíc mu důvěřuju o něco méně, že exportuje a importuje opravdu vše.

Co bych uvítal je desktopový klient. Je jich pár komerčních, ale out of the box se mi nepodařilo na linuxu spustit žádný - jeden vypadal, že cílová skupina je windows, druhý mac. Chtěl bych nějak jednoduše procházet úkoly, abych mohl najít, co mám dělat, a označovat na čem pracuju, aby to sledovalo čas.

Odeslání mailu při commitu zřejmě bude lépe fungovat přes nějaký hook než z redmine. Redmine podle mě aktivně nekontroluje repozitář, na commit přijde až když někdo na webu otevře stránku z repozitářem. Tedy by e-maily mohly být dost zpožděné.


it_guy

Re:Migrace a zálohování Redmine
« Odpověď #5 kdy: 17. 09. 2014, 09:51:28 »
Spravuju několik Redminu, ale nevybavuju si, že bych někdy měl problém s upgradem. Ale neupgraduju moc často, jen pokud mě zaujme něco v nového verzi. Ale i tak bych se to snažil řešit přes migrace než pomocí nějakého externího programu. Dost možná nebude pro poslední verzi, navíc mu důvěřuju o něco méně, že exportuje a importuje opravdu vše.

Co bych uvítal je desktopový klient. Je jich pár komerčních, ale out of the box se mi nepodařilo na linuxu spustit žádný - jeden vypadal, že cílová skupina je windows, druhý mac. Chtěl bych nějak jednoduše procházet úkoly, abych mohl najít, co mám dělat, a označovat na čem pracuju, aby to sledovalo čas.

Odeslání mailu při commitu zřejmě bude lépe fungovat přes nějaký hook než z redmine. Redmine podle mě aktivně nekontroluje repozitář, na commit přijde až když někdo na webu otevře stránku z repozitářem. Tedy by e-maily mohly být dost zpožděné.

Díky za tip, desktopový klient nad rest API by taky šel vytvořit, popravdě mě to ale vůbec nenapadlo, spíš bych čekal že většina ocení že to má webové rozhraní a nemusí se nic instalovat, nebo by vám naopak vyhovovala nějaká hlubší integrace s desktopem?

jenda

Re:Migrace a zálohování Redmine
« Odpověď #6 kdy: 17. 09. 2014, 15:14:58 »
taky si myslim, ze trend je nic neinstalovat, redmine web ui neni nejnovejsi, ale funguje.
instaloval jsem to, trosku porod, ale jede.
upgrade jsem nastesti resit nemusel, ale co zalohovani ? je tam neco jak 'dumpAll + restoreAll' ?

it_guy

Re:Migrace a zálohování Redmine
« Odpověď #7 kdy: 17. 09. 2014, 15:39:30 »
taky si myslim, ze trend je nic neinstalovat, redmine web ui neni nejnovejsi, ale funguje.
instaloval jsem to, trosku porod, ale jede.
upgrade jsem nastesti resit nemusel, ale co zalohovani ? je tam neco jak 'dumpAll + restoreAll' ?

Pokud se nepletu, jediný způsob jak nějak zálohovat redmine (tzn. ne migrace mezi různými verzemi) je database dump + zkopírovat si přílohy a případně konfiguraci + další věci co jsou třeba? Kdyžtak mě opravte...

Lupex

Re:Migrace a zálohování Redmine
« Odpověď #8 kdy: 17. 09. 2014, 20:22:39 »
Také jich několik provozuji, upgrade čistého redmine není zase až takový problém naštěstí se to dá zálohovat prostým dumpem db a kopírování adresáře. CO je horší, to jsou pluginy, kterých používáme dostatek, na každém redmine jiné, u některých vyžadovaných je vývoj ukončen a v novějších verzích nefungují, na jejich bugy nikdo nereaguje. Celkem bych bral, kdyby nejčastěji používané pluginy dostávaly pod vývoj redmine nebo se přímo staly součástí. Nebo kdyby se těch opuštěných někdo ujal.

it_guy

Re:Migrace a zálohování Redmine
« Odpověď #9 kdy: 17. 09. 2014, 22:37:25 »
Teď si říkám že vlastně to redmine rest api nepokrývá data pluginů, což by mohla být teoreticky nevýhoda.... data pluginů asi jinak exportovat než database dump nejde že?

Re:Migrace a zálohování Redmine
« Odpověď #10 kdy: 17. 09. 2014, 23:15:30 »
no to jsem se ti snazil naznacit, sic na jinem systemu. Drupal mi sice pres API umi exportovat/importovat i data z modulu/pluginu, ale musim si namapovat strukturu dat apod. pokud nebude nova verze modulu tak ty data nic nezpracuje.

Mozna to je ten duvod pro univerzalni migrator neexistuje.
Děkuji za možnost editace příspěvku.