Kam se podělo LightScribe?

Re:Kam se podělo LightScribe?
« Odpověď #15 kdy: 17. 09. 2014, 13:27:26 »
Co jsem se zatím dozvěděl, tak hlavním problémem LightScribe technologie je/byl v tom, že to má patentované tuším HP a oni to licenční politikou dost pohřbili. Stejně jako se to stalo x dalším technologiím.

Když se dneska podívám na nabídku optických mechanik, tak to už nemá skoro žádná. :(

Chápu, že optická média už jsou mimo kurz, ale občas holt jednáte s někým, kdo si trvá na zaslání na CD či DVD.


Re:Kam se podělo LightScribe?
« Odpověď #16 kdy: 21. 09. 2014, 18:45:56 »
V počítači mám DVD mechaniku, ktorá LightScribe tiež dokáže, ale naozaj som to nikdy nepoužil. Som trochu staromódny, najlepšie sa mi robí na klasickom desktope. Mám k nemu pripojené 2 monitory (24 a 19 palcov) a na programovanie nič lepšie nepoznám. (Samozrejme mám aj notebook a telefón)

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kam se podělo LightScribe?
« Odpověď #17 kdy: 22. 09. 2014, 07:52:45 »
Fotil jsem kamaradum svatby a pote z fotek udelal pekne album. A vypalil na light scribe medium a pote light scribem z druhe strany potiskl.Pokud jde o podobne zalezitosti ma to uroven, nez popsane fixou. Media se daji stale sehnat, ja je kupuji v TS Bohemia
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

DigTech

Re:Kam se podělo LightScribe?
« Odpověď #18 kdy: 16. 04. 2015, 03:29:04 »
Většina lidí píše že dnešní média jako DVD jsou pomalu historií a technologie jako je LightScribe je přežitek. Ale tato technologie i přes své nevýhody - dražší média, složitější tvorba potisku (to neplatí vždy - spíše je to jen výmluva), délka vypalování potisku atp. - má tato technologie i své přednosti - jednoduchost a relativně slušný potisk. Osobně mě docela mrzí, že už se mechaniky neprodávají - osobně ji totiž čas od času používám a to pro tvorbu DVD se svatebními foto. Potisk má své kouzlo a není to žádný kýč jako barevný potisk z tiskárny. Doufám, že mi ta moje mechanika v PC bude ještě pár let sloužit a do té doby snad něco vymyslím jak předávat fotografie ze svatby, aby to bylo pěkně prezentované. Pro domácí použití stačí obyčejný lihák, ale pro tyto účely jako mám já je to neocenitelná technologie.

Straces

Re:Kam se podělo LightScribe?
« Odpověď #19 kdy: 16. 04. 2015, 10:13:52 »
Místo LightScribe sem kdysi používal LabelFlash, bohužel se poté přestaly prodávat unás média. Výhodou oproti LightScribe bylo že se dalo zapisovat na obě strany média (pokud zbylo místo ve stopě). Dalo se stím pěkně vyhrát a médium s Fotkama nebo videem vypadalo hned jinak.. Na druhou stranu byly média dražší.


FHT

Re:Kam se podělo LightScribe?
« Odpověď #20 kdy: 16. 04. 2015, 10:15:43 »
No upřímně, optická media používám jen sporadicky už 5 let zpět a to s velmi jízlivým úsměvem :)
Za poslední dva/tři roky jsem schopný jen zírat na ovladače jakýhokoli zařízení na disku, nebo přátele s diskem v ruce. Proč to ještě vůbec existuje? Ze kterého století jste?

Je potřeba si uvědomit, že je to mrtvá technologie.

Re:Kam se podělo LightScribe?
« Odpověď #21 kdy: 16. 04. 2015, 10:22:47 »
No upřímně, optická media používám jen sporadicky už 5 let zpět a to s velmi jízlivým úsměvem :)
Za poslední dva/tři roky jsem schopný jen zírat na ovladače jakýhokoli zařízení na disku, nebo přátele s diskem v ruce. Proč to ještě vůbec existuje? Ze kterého století jste?

Je potřeba si uvědomit, že je to mrtvá technologie.

Na prenaseni dat je to dnes mimo, ale jako archivace (za urcitych podminek) stale na doma smysl vidim.

Re:Kam se podělo LightScribe?
« Odpověď #22 kdy: 16. 04. 2015, 11:52:24 »
Já teda používám cd v autě. Jednoduchý a funkční.

TKL

Re:Kam se podělo LightScribe?
« Odpověď #23 kdy: 16. 04. 2015, 13:03:59 »
Je potřeba si uvědomit, že je to mrtvá technologie.

Tohle jsem už někde slyšel... jo, už vím, nejdříve to byly LP a o něco později MC. Obojí je dnes opět v módě.

Re:Kam se podělo LightScribe?
« Odpověď #24 kdy: 16. 04. 2015, 19:30:19 »
Je potřeba si uvědomit, že je to mrtvá technologie.

Tohle jsem už někde slyšel... jo, už vím, nejdříve to byly LP a o něco později MC. Obojí je dnes opět v módě.
Kazety jsou v modě? To asi těžko i když pokud si pod moda představím jeden soundtrack k pochynému filmu kde se jedná spíš o zajímavost tak možná. Jinak je to mrtvá technologie která nemá žádné reálné využití a ani jednu výhodu.

Zatímco desky tu byly a budou a nikdy z mody nevyšly. Jen je nepoužívaji masy ale lidi do vyžadují kvalitu a něco exkluzivního. V zahraničí jsou běžné a paradoxně dnes i u nás často vyjdou levnějc než cd - koukni se na amazon.

TKL

Re:Kam se podělo LightScribe?
« Odpověď #25 kdy: 17. 04. 2015, 10:45:19 »
Kazety jsou v modě? To asi těžko i když pokud si pod moda představím jeden soundtrack k pochynému filmu kde se jedná spíš o zajímavost tak možná. Jinak je to mrtvá technologie která nemá žádné reálné využití a ani jednu výhodu.

Taky mě to překvapuje, ale začínají se objevovat tituly, které na MC vycházejí. Výhodu mají kazety podstatnou: je to jednoduchý způsob, jak získat analogový záznam. Existuje spousta lidí, kteří si stále drží ze stejného důvodu kotoučové magnetofony - a to je oproti kazetám technologie mrtvá nejméně 2x...

Jako ajťák působící v oblasti médií a záznamu zvuku kolem sebe už roky vidím, jak stoupá zájem o analogové nahrávání, vytahují se 30 a více let staré multitracky... jak pak chceš výsledný analogový zvuk dostat k lidem? Na LP, ok - fajnšměkři, ale pro spoustu lidí bude daleko pohodlnější MC. Nevím, jestli se to nakonec prosadí a bude to takový evergreen jako desky, ale trend vidět je.

A s těmi vinyly to taky není tak, jak píšeš, že tu byly vždycky. Proč myslíš, že skoro celý svět lisuje v Loděnicích? Protože všechny světové firmy tuhle technologii "jako dávno mrtvou" sešrotovaly po masovém rozšíření CD.

Kolemjdoucí

Re:Kam se podělo LightScribe?
« Odpověď #26 kdy: 17. 04. 2015, 11:08:14 »
Tohle jsem už někde slyšel... jo, už vím, nejdříve to byly LP a o něco později MC. Obojí je dnes opět v módě.

Není to v módě, záznam na gramofonových deskách je trestuhodně špatný, namátkou kmitočty 10+ kHz mizejí doslova před očima. Kupuje se to na machrování před návštěvou obalem a bookletem, nikoliv kvůli kvalitě zvuku. Zatím žádné audio analogové médium nepřekonalo 24 bit 192 kHz. S magnetofonovými páskami je to o něco lepší, ale také je to mizérie. Podobná záležitost jsou elektronkové zesilovače, nikdo si to nekupuje kvůli kvalitě zvuku jenž je prokazatelně horší, nýbrž pro machrování před návštěvou.

Na druhou stranu je nutno podotknout, že mnoho vydavatelů audio jsou prasata které úmyslně zvuk przní a tak se snadno může stát že CD bude hrát hůře než vinyl. http://avmania.e15.cz/loudness-war-valka-kterou-prohrava-posluchac-ukazka

OMG

Re:Kam se podělo LightScribe?
« Odpověď #27 kdy: 17. 04. 2015, 11:25:35 »
Já teda používám cd v autě. Jednoduchý a funkční.
ja treba mam usb nebo storage v aute...

.

Re:Kam se podělo LightScribe?
« Odpověď #28 kdy: 17. 04. 2015, 12:28:28 »
Tohle jsem už někde slyšel... jo, už vím, nejdříve to byly LP a o něco později MC. Obojí je dnes opět v módě.

Není to v módě, záznam na gramofonových deskách je trestuhodně špatný, namátkou kmitočty 10+ kHz mizejí doslova před očima. Kupuje se to na machrování před návštěvou obalem a bookletem, nikoliv kvůli kvalitě zvuku. Zatím žádné audio analogové médium nepřekonalo 24 bit 192 kHz. S magnetofonovými páskami je to o něco lepší, ale také je to mizérie. Podobná záležitost jsou elektronkové zesilovače, nikdo si to nekupuje kvůli kvalitě zvuku jenž je prokazatelně horší, nýbrž pro machrování před návštěvou.

Na druhou stranu je nutno podotknout, že mnoho vydavatelů audio jsou prasata které úmyslně zvuk przní a tak se snadno může stát že CD bude hrát hůře než vinyl. http://avmania.e15.cz/loudness-war-valka-kterou-prohrava-posluchac-ukazka

Ano, a proto veškeré nahrávání jde přes elektronky (v horším případě přes jejich simulaci), aby ty pak v digitální kvalitě poslouchal ten zprzněný elektronkový zvuk, LOL

nobody

Re:Kam se podělo LightScribe?
« Odpověď #29 kdy: 17. 04. 2015, 12:51:41 »
nýbrž pro machrování před návštěvou.

chudak tva navsteva pred kterou machrujes svoji inteligenci :-D