Kam se podělo LightScribe?

Kam se podělo LightScribe?
« kdy: 16. 09. 2014, 11:07:19 »
Ahoj, zaspal jsem nebo co se děje s LightScribe technologií? Chtěl jsem si pořídit slim mechaniku do laptopu, která bude umět LightScribe, ale zatím marně hledám. Nebo je na světě nějaká nová technologie, která ji nahrazuje (nic jsem neregistroval)? Když nechci popisovat DVDčka fixou, tak co jiného?
« Poslední změna: 16. 09. 2014, 11:40:48 od Petr Krčmář »


Lol Phirae

Re:LightScribe
« Odpověď #1 kdy: 16. 09. 2014, 11:15:09 »
Když nechci popisovat DVDčka fixou, tak co jiného?

Tyhle neskladné optické sračky už mnoho let nikdo nepoužívá.  ::) ::) ::) :o :o :o

Re:LightScribe
« Odpověď #2 kdy: 16. 09. 2014, 11:18:29 »
Tyhle neskladné optické sračky už mnoho let nikdo nepoužívá.  ::) ::) ::) :o :o :o
To by ses divil, jak se to při obchodech se státní správou apod. používá. Formulka dodání na DVD ve smlouvě není výjimkou.

Re:Kam se podělo LightScribe?
« Odpověď #3 kdy: 16. 09. 2014, 12:03:56 »
Řekl bych, že se víc používá potisk médií, oproti LightScribe si tam můžete vytisknout cokoli v barvách.

Re:Kam se podělo LightScribe?
« Odpověď #4 kdy: 16. 09. 2014, 15:45:59 »
Myslim, ze coraz menej ludi pouziva dvd, predsa len usb je pohodlnejsie a ma vyssiu kapacitu. Skor je problem najst notebook s nejakou dvd mechanikou.
V mojom okoli ma dost ludi este Lightscribe, ale nikdy to nepouzili, resp. ani nevedia co to vlastne je.


Turban Legend

Re:LightScribe
« Odpověď #5 kdy: 16. 09. 2014, 18:37:06 »
Tyhle neskladné optické sračky už mnoho let nikdo nepoužívá.  ::) ::) ::) :o :o :o
To by ses divil, jak se to při obchodech se státní správou apod. používá. Formulka dodání na DVD ve smlouvě není výjimkou.

Ona tam ta formulka není pro nic za nic nebo že by někdo zaspal dobu. ;-)

Je celkem jedno, jestli dostaneš DVD média nebo ISO obrazy na flešce nebo jen odkaz ke stažení přes Internet, ale důležité je, abys dostal něco, co se dá instalovat podle manuálu, který je rovněž součástí dodávky (a rovněž je uveden ve smlouvě). Jakkoli to normálnímu mentálně neretardovanému člověku přijde jako samozřejmost, bohužel to není vždy pravidlem – možná by ses divil, co jsou někteří dodavatelé schopní „dodat“…

Franta <xkucf03/>

Re:Kam se podělo LightScribe?
« Odpověď #6 kdy: 16. 09. 2014, 18:41:34 »
Náhodou, LightScribe je hezká technologie. Speciální tiskárnu na barevný tisk si kupovat nebudu, ale když to umí mechanika potisknout laserem (byť ve stupních šedi), tak je to příjemný bonus.

Oficiální stránka je mrtvá, ale binárky se dají najít tady: http://www.pawtec.com/lightscribe/#linuxutils Horší je, že k téhle technologii chybí svobodné ovladače. Asi to bude muset někdo reverznout…

M.T.

Re:Kam se podělo LightScribe?
« Odpověď #7 kdy: 16. 09. 2014, 20:12:34 »
Lightscribe umí třeba NERO s tímto doplněkem který už muže obsahovat lze to upirátit nebo koupit :)

ondro

Re:Kam se podělo LightScribe?
« Odpověď #8 kdy: 16. 09. 2014, 22:55:40 »
Pouzivalo to minimum ludi, tak sa to z trhu stratilo. Videl som Lighscribe a nieje to ziadna slava. Potrebujes na to specialnu mechaniku, SW, specialne media, cas naviac. Zato to nestoji. Stara dobra fixka je stale najlepsia.

Re:Kam se podělo LightScribe?
« Odpověď #9 kdy: 16. 09. 2014, 22:58:12 »
koupil jsem si lightscribe mechaniku asi pred x roky. pouzil jednou abych to vyzkousel. nic. lezi ve sklepe, kdo by dneska resil placky. a kdyz tak fiksa.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Sadam

Re:Kam se podělo LightScribe?
« Odpověď #10 kdy: 17. 09. 2014, 03:16:39 »
LightScribe je prakticky nepouzitelny:
1) Nutnost specialni mechaniky (to je ale ten nejmenci problem)
2) Nutnost specialnich CD/DVD ktere jsou/byly (v dobe kdy jsem to testoval) 2x drazsi nez normalni media
3) Nutnost otocit disk po vypaleni
4) Extreme dlouhe vypalovani potisku (4x doba paleni samotneho media, aby to slo trochu videt, vypaloval jsem tehdy logo archlinux a napis)

Zaver: Mnohem jednodusi je pouzit lihovy fix (takto take dopadlo 9 zbyvajicich LightScribe medii)

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kam se podělo LightScribe?
« Odpověď #11 kdy: 17. 09. 2014, 06:56:43 »
Asi před rokem jsem dostal svoji první LightScribe mechaniku - od tchána, kterému ležela nevyužitá ve skříni (a ani nevěděl, že tu funkci má). Můj notebook tehdy odešel do věčných lovišť, novej už jsem nechtěl - poskládal jsem si PCčko. No a DVD mechaniku jsem tam použil starou - nemá smysl kupovat novou, když se skoro nepoužívá (v dnešní době...).

Nevěřil jsem, jaký problém je LightScribe média sehnat - skoro nikde je nemají a pokud ano, jsou neuvěřitelně drahé. Pravděpodobně tato mechanika dopadne jako drtivá většina ostatních jejího druhu - LightScribe nebude za celou dobu života mechaniky použito.

Re:Kam se podělo LightScribe?
« Odpověď #12 kdy: 17. 09. 2014, 12:33:00 »
Taky jsem mel tuto mechaniku a nepouzival jsem ji.
Jako pisou jinde je to nutnost kupovat zvlastni CD/DVD, cas ale hlavne to nedotahli co se tyce SW. Oficialni byl nepouzitelnej.
Ten v Nero by usel ale ...

No a minule jsem si spocital ze jiz 3/4 roku nemam doma zadnou DVD mechaniku. V PC jsem ji odpojil kvuli SSD disku a v NTB je pokazene jiz dlouho. Aaaa ... Nechybi. Kdyz jse podivam na to kvantum DVD s filmama tak si rikam ze technologie jedou hrozne rychle kolem mne.

strepty

Re:Kam se podělo LightScribe?
« Odpověď #13 kdy: 17. 09. 2014, 13:18:53 »
Light scribe bol paradny na robenie popiskov ktore dlho vydrali, sacilo na CD napalit 20 roznych napisov, porezat ho pajkovackou na pasiky a taky popisok vydrzal roky vo vlhkom prostredi. Alternativa by bola paska kde sa napaluje pismo laserom. Skoda ze skoncilo.

Joe

Re:Kam se podělo LightScribe?
« Odpověď #14 kdy: 17. 09. 2014, 13:22:13 »