Zobrazovač obrázku pro Ubuntu

noname

Re:Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« Odpověď #60 kdy: 30. 09. 2014, 18:07:11 »
btw: uspech samozrejmne souvisi s tim jestli tazatel nema naaahodou rucne vypnute aktualizace :D
Taky pravda, ty by si měl rozhodně ve vlastním zájmu zapnout...


noname

Re:Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« Odpověď #61 kdy: 30. 09. 2014, 18:10:01 »
btw: uspech samozrejmne souvisi s tim jestli tazatel nema naaahodou rucne vypnute aktualizace :D
Taky pravda, ty by si měl rozhodně ve vlastním zájmu zapnout...
... a díky za opravu, očividně se v tom vyznáte.

Tchimo

Re:Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« Odpověď #62 kdy: 30. 09. 2014, 19:45:48 »
Podľa výpisu Synapticu chce nainštalovať starší (kompilovaný pre staršiu verziu Ubuntu) gTumb.
Bolo by dobré sem postnúť celý výpis z terminálu po príkaze:
sudo aptitude install gthumb

trodas

  • *
  • 34
  • Just one crazy computer geek :)
    • ICQ komunikátor - 144990310
    • MSN komunikátor - trodas_cr@hotmail.com
    • AOL komunikátor - angrytrodas
    • Zobrazit profil
    • moje malé fórum
    • E-mail
Re:Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« Odpověď #63 kdy: 01. 10. 2014, 18:12:53 »
Hosts fajl mi už funguje a blokuje reklamu jak má, to bylo snadné - podstatná odchylka od Win souboru je v tom druhém řádku, jenž musí tedy být:
127.0.1.1   "jméno počítadla"

...

Co se Gimpu týče, tak pokud se nevzpamatují a nepředělají to ovládání (stačí si vzít vzor z Photoshopu), tak to lidi (normální lidi) nemůžou používat. Tečka. Další debata je zbytečná, není to PC pro mně. Já jedu na Windows a teď vidím, že mám k tomu PÁDNÝ důvod, protože pokud je oříznutí obrazu a změna velikosti problém, stejně jako uložení do jpegu, pak se s tím pracovat nedá. Sorry, tady to není ani k debatě.

Vyřešeno XnView. Instalace gthumb není prioritní, když XnView jakš-takš funguje, až na ten nefunkční Esc, přesto, že mi jednou fungoval...

Ovládání (Esc = exit, space next picture, atd...) je takové logické, jsem na něj zvyklý a pokud nejde vypnout 1000+1 okno a zdržování a nesmysly, tak je to chyba programu, nikoliv toho, jaké nastavení chci. To je pak debata - no, nejede to, proč to chceš ovládat tak? Dá se to i tak... - totálně o ničem. Pokud nejdou nastavit základní věci (Esc = EXIT - hned, ne zítra, ne přes změnu zobrazení, ne přes cokoliv - hned) tak bych zvažoval nějaký jiný zobrazovač, než takový nefunkční...

Ano, aktualizace mám ručně vyplé, protože nesnáším, aby mně to otravovalo s aktializacemi a restarty kvůli nim. Navíc testuji to na NTB a ten je offline od sítě ... připojuji jej jen vyjmečně a pokud se mi nepodaří zbavit se otravné hlášky o nutnosti aktualizace flashe: http://forum.root.cz/index.php?topic=9772.0  ... tak už také nikdy ani aktualizovat nic nebudu. Předtím to neotravovalo, teď po každém zapnutí? No to tedy NE! Pokud bych to měl přeinstalovat a už nikdy neumožnit aktualizace tak se toho musím zbavit. To je nehorázně otravné.

Bezpečnost je snad moje věc a aktualizce, co změní funkčnost k horšímu jsou běžné (viz. VLC  aktualizace)...
https://forum.videolan.org/viewtopic.php?f=13&t=121782
...a ještě "nerozumí" tomu, kde je chyba. Směšné.
"It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong." - Voltaire
...just keep folding, just keep folding... :) my config

trodas

  • *
  • 34
  • Just one crazy computer geek :)
    • ICQ komunikátor - 144990310
    • MSN komunikátor - trodas_cr@hotmail.com
    • AOL komunikátor - angrytrodas
    • Zobrazit profil
    • moje malé fórum
    • E-mail
Re:Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« Odpověď #64 kdy: 01. 10. 2014, 18:36:52 »
XnView také chybu nezná, prý smazat ini...  ???
http://newsgroup.xnview.com/viewtopic.php?f=82&t=30666&p=122109
"It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong." - Voltaire
...just keep folding, just keep folding... :) my config


TomBA

Re:Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« Odpověď #65 kdy: 01. 10. 2014, 19:02:20 »
... podstatná odchylka od Win souboru je v tom druhém řádku, jenž musí tedy být:
127.0.1.1   "jméno počítadla"
....
protože pokud je oříznutí obrazu a změna velikosti problém, stejně jako uložení do jpegu, pak se s tím pracovat nedá
....
Ano, aktualizace mám ručně vyplé, protože nesnáším, aby mně to otravovalo s aktializacemi a restarty kvůli nim.
....

To že v Redmonte si upravili formát suboru hosts hned potom ako použili celý ip stack z unixu vo windows 3.1 je akože chyba linuxu?
O akých reštartoch pri aktualizáciách píšeš? Na Windows to tak funguje?
Ani jedna zo spomínaných činností v Gimpe nie je problém, chyba je evidentne niekde medzi stoličkou a klávesnicou. Ani PS nepovažuje jpeg za svoj natívny formát. Používa PSD.

Proste samé "pádne" argumenty človeka, ktorý sa v podstate rozčuľuje nad tým že linux nefunguje ako windows.
No nefunguje a čo? Je to iný systém s inými programami, iným ovládaním, inou ideológiou, iným smerovaním. Ak ho máš záujem používať, tak ho používaj tak ako bol navrhnutý, zamysli sa nad tým prečo bol tak navrhnutý a nerob z neho Winux. Linux NIKDY nebude dobré Windows. Nie je to jeho cieľ. To isté platí aj naopak.

Na BMW x5 sa spiatočka radí inak ako na Fabii. So what? To ako kvôli tomu je BMW horšie?

Takto voľajako to vyzeralo pred jaskyňou pred cca. 250 000 rokmi keď "skúsený" lovec krútil hlavou nad tým blbcom čo sa pokúšal založiť oheň.


nobody

Re:Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« Odpověď #66 kdy: 01. 10. 2014, 19:15:34 »
ad XnView - je takovy problem prejmenovat (NE SMAZAT) xnview.ini jak ti radi autor programu, aby jsi mohl zjistit jestli pak nastaveni ESC=ExitHned zas funguje ? pokud pak bude fungovat da se z noveho a stareho ini poznat v cem byl problem a pokud slo o chybu programu autor by ji mohl opravit...

ad Gimp - photoshop se ovlada jinak, chapu ze to lidem kteri si ho ukradli a naucili v nem orezavat fotky muze pripadat divne, ale me se ovlada lepe Gimp, oznacim cast, dam obrazek/oriznout a soubor/exportovat... pokud chci pouzit vrstvy dam ulozit xcf, stejne jako ve Photosopu das ulozit PSD. Pokud mas Gimp jako hodne oken, zmen si nastaveni v menu "Okna/Rezim s jednim oknem" :)

trodas

  • *
  • 34
  • Just one crazy computer geek :)
    • ICQ komunikátor - 144990310
    • MSN komunikátor - trodas_cr@hotmail.com
    • AOL komunikátor - angrytrodas
    • Zobrazit profil
    • moje malé fórum
    • E-mail
Re:Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« Odpověď #67 kdy: 05. 11. 2014, 14:44:27 »
Ad. XnView - prostě už nevěřím, že to bude někdy fungovat. Zklamalo mně to tak nesmírně, takže myslím, že to už ani nechci zkoušet. Abych zase nebyl trpce zklamán. Je to stupidní, že ta funkce nefunguje jak má.
Asi to časem zkusím, ale teď se na to necítím. Myslím, že je to chyba aplikace na 100%, protože to fungovalo a jak jsem si upravil nastavení podle svého, tak to najednou fungovat přestalo a od té doby ani ťuk. Esc v podstatě nedokáže ten program ukončit ani po MNOHA stiknutích... Totální rozčarování.

Pokud otevírám jpeg pak ukládám jpeg defaultně. Pokud to má Gimp totálně popletené v hlavě a vnucuje někomu nějaký formát, tak se nemůže divit, že to lidi nedokážou zkousnout. Mluvím o běžném uživateli... ten to nedokáže pochopit nikdy.
Prostá logika - otevřu jpeg, oříznu jpeg, uložím jpeg zce nefunguje. To je MEGASTUPIDNÍ a další debata o Gimpu je tím zbytečná, pokud takto jednoduchá základní věc není snadná a bezproblémová. A to není...
"It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong." - Voltaire
...just keep folding, just keep folding... :) my config

nobody

Re:Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« Odpověď #68 kdy: 05. 11. 2014, 15:52:48 »
ad xnview: nejde o to cemu veris, proste pokud ti to nejdriv slo, a ted ne, tak kdyz smazes naborenou konfiguraci tak se dostanes to stavu kdy ti to puvodne pri prvnim pusteni a nastaveni slo :)
pokud bys nechtel mit jen blbe reci, ale chtel POMOCI, tak konfiguraci nemazat, ale prejmenovat, a pomoci puvodni vadne a nove dobre pak autor muze treba opravit chybu (pokud to vzniklo chybou programu) a on (ktery dela program zdarma) a ty (kterej mas program a system a a zdarma) a ostatni uzivatele toho programu (ktere na ten problem jeste nenarazili, nebo meli take jen reci nekde, treba na foru) z toho budete tezit ze priste uz ten problem nenastane :)

ad gimp: situace drive - bezny uzivatel: otevrel jpg, pridal vrstvy, ulozil (v jpg) a kdyz pak otevrel tak vrstvy nikde
proto autori udelali tuto zmenu, aby bezny uzivatel neprisel o praci kterou v tom udelal protoze mu nedojde ze do jpg vrstvy neulozi...