IE se cpe jako výchozí prohlížeč

IE se cpe jako výchozí prohlížeč
« kdy: 11. 09. 2014, 16:32:51 »
Nevíte někdo, jak donutit IE, aby se mi nevnucovalo při každém spuštění jako defaultní prohlížeč. Zkoušel sem v registrech nastavit No na příslušy klíč a dát mu read-only, ale stejně si to změnil na yes. Potýkám se s tímhle problémem už od instalace systému a jediné co pomohlo, že jsem jej odinstaloval. Ale kvůli jedné aplikaci, kterou někteří chytráci napsali v Silverlightu, jej musím spouštět ve virtuálce (protože ta apka jinde nejede, respektive login okno se zobrazí pouze v IE).
« Poslední změna: 12. 09. 2014, 20:46:58 od Petr Krčmář »


j

Re:IE defaultní prohlížeč
« Odpověď #1 kdy: 11. 09. 2014, 18:17:56 »
Prejmenuj ten exe a nepujde spustit ... ;D.

Re:IE defaultní prohlížeč
« Odpověď #2 kdy: 11. 09. 2014, 19:25:48 »
Ale kvůli jedné aplikaci, kterou někteří chytráci napsali v Silverlightu, jej musím spouštět ve virtuálce (protože ta apka jinde nejede, respektive login okno se zobrazí pouze v IE).
Proste by som tú aplikáciu v Silvershite ignoroval. Určite existuje tisíc ovela lepších aplikácií.

Nevíte někdo, jak donutit IE, aby se mi nevnucovalo při každém spuštění jako defaultní prohlížeč. Zkoušel sem v registrech nastavit No na příslušy klíč a dát mu read-only, ale stejně si to změnil na yes.
Čo sú to tie nešťastné registre? V žiadnom distre som sa s nimi nestretol. Väčšinou editujem konfiguráky v  /etc, s niečim tak nešťastným som na šťastie nemal nič do činenia. Keď raz niečo nastavím, tak to proste funguje a nič mi to neprepíše.

Lol Phirae

Re:IE defaultní prohlížeč
« Odpověď #3 kdy: 11. 09. 2014, 19:52:15 »
Hlavně nezmiňuj verzi OS ani IE!!! (Jinak nevím o nikom, komu by se furt vnucoval. Možná si přečti to okno před klikáním.)

Halamus

Re:IE defaultní prohlížeč
« Odpověď #4 kdy: 11. 09. 2014, 22:16:25 »
Nástroje > Možnosti Internetu > Programy > Aplikace Internet Explorer by měla zkontrolovat, zda je nastavena jako výchozí prohlížeč.
Zatržítko té položky zruš.


Re:IE defaultní prohlížeč
« Odpověď #5 kdy: 12. 09. 2014, 14:12:06 »
Hlavně nezmiňuj verzi OS ani IE!!! (Jinak nevím o nikom, komu by se furt vnucoval. Možná si přečti to okno před klikáním.)
OS Windows Windows 8.1, IE 10, IE 11 (Dělaly to oba dva). Jinak ty vykřičníky sis mohl odpustit, když se pouštím do diskuze, tak očekávám, pokud mi chybí určité info, spíše dotazy (ale co už, na rootu je tohle docela běžné, že lidi místo toho, aby se snažili o konstruktivní diskuzi, tak to řeší přesným opakem - a u tebe to pozoruji hodně, někteří diskutující se tady už díky tomuhle nevyskytují). A nevím, jestli sis toho všiml nebo ne, ale podle mých příspěvků tady na rootu asi číst umím. Byl bych velmi rád, kdyby sis zkusil pracovat na 1st levelu nebo 2nd levelu a komunikovat tímto stylem se zákazníkem (v soukromé sféře by ses neohřál v takové práci ani týden).

To Halamus: To zatržítko je naprosto zbytečné, protože to je právě to, co nefunguje (ať to zatrhnu, nebo ne), měnil jsem to přímo v registrech.
To Vladimír: Jestli ti ta blbá apka ovládá System Center Virtualization Manager, tak ji jaksi ignorovat nemůžeš (s MS se nemá moc cenu dohadovat o tom, zda by to nemohli upravit), ano existuje x-dalších způsobů a lepších, jak ovládat virtuálky, ale k tomuto nemám ze své pozice přístup. Co se týče té narážky na registry, tak si šťastný člověk (a to myslím vážně), protože si se nemusel potýkat s hororem zvaný Windows (na hry super, na práci naprosto nevhodný).
To j: odstranil jsem jej (nejlepší by bylo, kdyby IE neexistoval vůbec, ale i ve verzích K a KN je součástí Windows, i když není "nainstalovaný").

Asi to vyřeším tak, že si nainstaluji externí aplikaci, která mi bude hlídat změny v registrech.

Lol Phirae

Re:IE defaultní prohlížeč
« Odpověď #6 kdy: 12. 09. 2014, 14:32:06 »
jinak ty vykřičníky sis mohl odpustit, když se pouštím do diskuze, tak očekávám, pokud mi chybí určité info, spíše dotazy

No já očekávám, že tazatel použije mozek a dojde mu, že bez téhle informace je dotaz úplně k ničemu. Nic podobného ani v jedné z verzí na W8.1 nepozoruju, máš to rozbitý, zkus reinstalaci.

Cek

Re:IE defaultní prohlížeč
« Odpověď #7 kdy: 12. 09. 2014, 14:54:42 »
Mno,porad mu to tam muze cpát nejaka jejich group policy (coz by me nepřekvapilo), jinak IE zas tak vlezle nebyva....

ET

Re:IE defaultní prohlížeč
« Odpověď #8 kdy: 12. 09. 2014, 16:29:41 »
Ola,

tech problemu muze byt vit - moc is to nepopsal (ktery registry jsi menil, kdy se zmeni default zpatky apod.).

* Zkontroluj, jestli ti to nastaveni neprebiji jiny browser po spusteni (FF, chorme), ktery se taky snazi byt defaultnim.
* Default brower se nastavuje i v ovladacich panalech -> volba "Vychozi programy", tak na to mrkni.
* Popr. neresni je udelat zastupce "iexplore.exe http://ss.microsoft.com", nikoliv jen "http://ss.microsoft.com" - zastupce se pak bude vzdy otevirat v IE

good luck

Olaf

Re:IE defaultní prohlížeč
« Odpověď #9 kdy: 12. 09. 2014, 18:39:12 »
Není ten stroj (VM) náhodou v doméně (MS active directory) ?